Найкращі сорти жовтого перцю для посадки в Україні

Як обрати сорт жовтого болгарського перцю для вирощування у відкритому грунті


Найкращі сорти жовтого перцю для вирощування на городі і в теплиці

 

Найкращі сорти жовтого перцю для посадки в Україні

 

Жовті сорти перцю не найсолодші, всупереч думок багатьох людей, але вони мають багато інших позитивних особливостей. Головна перевага — велика кількість калію, фосфору і вітаміну С, в порівнянні з червоними і зеленими видами. Також жовті сорти досить просто вирощувати, а попит на них стабільно високий в будь-який час року. Так що цей перець дуже корисний для організму і тому цінується серед городників та кулінарів у всьому світі. Кращі сорти жовтого перцю для відкритого і закритого ґрунту з описом будуть розглянуті нижче в статті.

Кращі сорти жовтого перцю для відкритого ґрунту

Більшість городників вирощують перець саме у відкритому ґрунті. Це пояснюється і труднощами в спорудженні хорошої теплиці і особливостями роботи в ній. Але не будь-який перець може швидко рости і давати хороші врожаї у відкритому ґрунті. Нижче перераховані найстійкіші до капризів природи сорти жовтого болгарського перцю, які до того ж, відрізняються стійкістю до хворобі шкідників.

 • «Золоте диво» має дуже красиві жовто-золотисті плоди вагою до 200 г. Форма кубовидна. Товщина стінки 5-6 мм. У відкритому ґрунті росте без проблем. Перепади температур, несподівані опади для сорту – не проблема. Рекомендується для свіжого споживання, в салатах, закусках. Урожайність з квадратного метра: 4-5 кг.
 • «Золоті куполи» вирощується переважно у відкритому ґрунті, так як навіть без укриття рослина дає хороший урожай, до 3,3 кг/м2. Дозрівання відбувається за 125 днів максимум, але в теплих регіонах перший перець можна спробувати вже за 115-118 днів. Форма кубовидна, згладжена, трохи округла, ребристість середньовиражена. Забарвлення яскраво-жовте, дуже красивий. Сорт нерідко вирощують на продаж. Маса плодів до 200 г, товщина стінки 6-9 мм. Рекомендуються плоди для обробки, так як після заморозки або консервування зберігають відмінні смакові якості.
 • «Золотий ключик» — сорт жовтого перцю, який дозріває за 98-108 днів. Кущі ростуть до метра у висоту. Плоди мають масу до 200 г, конусоподібні, витягнуті. Забарвлення шкірки жовте, товщина стінки до 5 мм. Це один з кращих салатних сортів, дуже ніжний, солодкуватий.

Кращі сорти жовтого перцю для відкритого ґрунту

 • «Золотий ювілей» дозріває за 150 днів після появи сходів. Кущі ростуть до півметра. Плоди кулясті, сплюснуті зверху, діаметр до 9 см, маса — в середньому 180г. Ребра плодів видно лише біля основи. Цей сорт дуже смачний, соковитий, м’ясистий, товщина стінки до 10 мм. Урожайність в межах 4,5 кг/м2.

Також у відкритому ґрунті можна вирощувати такі відомі гібриди та сорти жовтого болгарського перцю як «Джеміні F1», «Гладіатор» і «Жовтий дзвін».

Жовтий перець для вирощування у теплиці

Вирощування перцю в теплиці дозволяє підвищити врожайність сорту, а також забезпечити всю сім’ю ранніми плодами високої якості. У теплицях сорти жовтого болгарського перцю дозрівають швидше за інші рослини, вони дають красиві плоди, товарного вигляду, але, зрозуміло, тільки при грамотному догляді.

 

 

 • «Багратіон» дозріває за 100-110 днів. Цей сорт спеціально виводився для тепличного вирощування. Підходить для теплиць будь-якого типу. Плоди до 200 г, кубовидні, ребра виражені добре. В період повного дозрівання набувають красивого, жовтого, «сонячного» кольору. Використання універсальне. Головний недолік в тому, що іноді плоди трохи викривляються. Є хороша опірність тютюновій мозаїці, вертіцілльозу, вершинної гнилизни.
 • «Баргузин» — жовтий сорт перцю для вирощування в теплицях. Технічне дозрівання відбувається за 95-105 днів, біологічне за 120-130 днів. Кущ росте до метра у висоту, підв’язка рекомендована. Перець середніх розмірів 170-200 г, жовтий, конусоподібний зі слабкою ребристістю, кількість гнізд — 2-3. Товщина стінки до 6 мм. Рекомендується для свіжого споживання. Стійкий до тютюнової мозаїки. Урожайність в межах 12 кг/м2.
 • «Світлячок» — сорт, виведений для тепличного вирощування. Перші плоди можна спробувати приблизно на 130 день після появи сходів. Кущі ростуть до метра у висоту, мають рясне листя. Для зручності збору плодів рекомендується підв’язувати кущики. З кожного кущика за весь період плодоношення збирають приблизно 1,6 кг конусоподібних плодів, кожен масою по 100 г в середньому. Товщина стінки до 6 мм, тому сорт більше призначений для свіжого споживання, ніж для обробки.

Відео: Дуже Урожайні сорти жовтого перцю

 • «Іволга» — цікавий сорт жовтого перцю, виведений сибірськими селекціонерами спеціально для теплиць. У відкритому ґрунті його вирощують лише зрідка, і тільки в південних областях. Дає стабільно високі врожаї навіть при обмеженій освітленості і низькій температурі навколишнього середовища. Урожайність — 11 кг/м2. Дозрівають перці за 110 днів. Кущі середньої висоти,приблизно 80 см, що не дуже розлогі, але підв’язка рекомендована.
 • «Золотинка» дозріває приблизно за 125 діб. Вирощується виключно в теплицях, так як у відкритому ґрунті врожайність майже завжди низька, а плоди ростуть хворобливими. Кущі у цього сорту високорослі, підв’язка обов’язкова. Плодоношення розтягнуте. З кожного квадратного метра за сезон збирають до 13 кг плодів. Перець середніх розмірів, до 150 г, у формі трапеції, ребра добре видно. Забарвлення жовте, з золотистим блиском.

Радимо прочитати: Вирощування перцю в теплиці

Які сорти жовтого перцю самі врожайні?

Урожайність – якість, яка необхідна при вирощуванні овочів на продаж або для великої сім’ї. Варто відзначити, що врожайність тих або інших сортів може сильно відрізнятися в залежності від того, де вони вирощуються. Так, в теплицях врожайність сортів жовтого перцю зазвичай вище, ніж при вирощуванні у відкритому ґрунті.

 • «Жовтий бик НК F1»має дуже високу врожайність. При правильному вирощуванні в теплиці можна зібрати з квадратного метра за сезон 14-20 кг плодів! Дозріває цей сорт за 95-108 днів. Плоди великі, до 200 г, м’ясисті, дуже соковиті, форма подовжена, циліндрична з вираженими ребрами. Сорт не сприйнятливий до вірусу тютюнової мозаїки.
 • «Сонячний зайчик» має середню врожайність 8-8,5 кг/м2. Плоди конусоподібні, стають темно-жовтими після повного дозрівання. Підходить для вирощування у відкритому ґрунті і в теплицях різного типу. Сорт середньостиглий, зростає невеликим, компактним кущем, багато місця не займає. Маса плода приблизно 200 г, число камер — 3-4. Товщина стінки 8 мм.
 • «Жовтий слон» дає стабільний урожай з середнім показником в 7,2 кг/м2. Кущі середньої висоти, не дуже розлогі. Плоди дуже красиві, конусоподібні, видовжені з гострим кінчиком. Шкірка темно-жовта, блискуча. Маса перчин приблизно 150 г, число гнізд — 3-4, товщина стінки до 6 мм. Підходить для вирощування у відкритому і закритому ґрунті. Використовується переважно для свіжих салатів, підходить для заморозки.
 • «Золота піраміда»- ранній сорт з середньої врожайністю в 6-7 кг/м2. Рослини не дуже високі, гілки ростуть компактно, багато місця не займають. Перчини важать до 105 г, жовті, шкірка блискуча, товщина стінки — 8 мм. Ребристість виражена слабо. Сорт стійкий до зовнішніх чинників, не боїться різких перепадів температур, похолодань.

До високоврожайних сортів також відносяться сорти «Баргузин», «Іволга», «Золотинка», описані вище.

Які сорти жовтого перцю самі врожайні

Кращі сорти жовтого перцю для обробки

Сорти жовтого перцю часто використовуються для консервування. Вони популярні для фарширування, заморозки, приготування рагу, ікри, так як часточки жовтого перцю не тільки роблять страви корисніше, але і є найкращою для них прикрасою. Описані нижче сорти мають щільні стінки плодів, красиву, зручну для фарширування форму перчин, а також не втрачають смакових якостей і велику частину корисних речовин при тепловій обробці.

 • «Богдан» — дозріває за 97-100 днів. Плодоношення розтягнуте, що дозволяє використовувати сорт для повсякденного, свіжого споживання і для заготовок. Варто відзначити, що при консервації перець цього сорту не тільки не втрачає смакових якостей, але навіть набуває тонкі нотки. Перець відноситься до великоплідних, вага одного овоча 200-250 г, товщина стінки — 6-8 мм, в банці скибочки не розвалюються. Забарвлення темно-жовте. Урожайність — 8-10 перчин з кожного куща. Підходить для відкритого і закритого ґрунту.
 • «Адепт» варто обирати городникам, які люблять робити консервацію на зиму влітку. Цей сорт швидко дозріває, за 108-113 діб. Перець має кубовидну форму. Шкірка гладка, яскраво-жовта. Вага перчин в середньому складає 110 г. Смак відмінний, у час термічної обробки не псується. Товщина стінки — 6-6,5 мм. Вирощується у відкритому і закритому ґрунті. З кожного кущика збирається приблизно 15-18 плодів за весь сезон.
 • «Янтар» — гарний солодкий сорт жовтого перцю, дозріває приблизно за 112 днів. Плоди середні за величиною, приблизно по 100 г. З куща за сезон зривається 10-15 перчин. Забарвлення шкірки темно-жовте, більше помаранчеве. Форма конусоподібна, з вираженими ребрами. Зазвичай використовується для консервування, дуже популярний цей сорт для приготування лечо.
 • «Зірка сходу золотиста F1» зростає до 70 см у висоту, кущі не розлогі. Плоди блискучі, жовті, призмовидні. Середня маса 200 г, товщина стінок — 8-10 см, що робить сорт ідеальним для консервування. У банці шматочки не розвалюються, зберігають свою форму, а також приємний, солодкуватий смак.

Кращі сорти жовтого перцю для обробки

На цьому наша стаття «Найкращі сорти жовтого перцю» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Найкращі сорти жовтого перцю для посадки в Україні