Ефективні народні засоби боротьби з шкідниками в саду та на городі

Як боротися з шкідниками на городі та в саду народними засобами


Народні засоби захисту від шкідників в саду та городі: Як боротися з шкідниками без шкоди рослинам

 

Ефективні народні засоби боротьби з шкідниками в саду та на городі

 

Поговоримо сьогодні, як зробити так, щоб боротьба з шкідниками рослин народними засобами не була постійною турботою і мукою, а принесла користь і результат. Як зберегти цілими і неушкодженими наші рослини і захистити їх від усіляких шкідників саду. А їх чимало. Це всім відомі шкідники саду та городу: тля, плодожорки, блішки, метелики та їх гусениці, молі, вогнівки і пильщики, кліщі та трипси та багато інших. Ми хочемо отримати екологічно чистий, здоровий урожай зі своїх ділянок, тому в першу чергу будемо використовувати в боротьбі народні засоби, які не є небезпечними для нашого здоров’я.

Народні засоби захисту від шкідників в саду та городі

Якщо захопити ворога в самому початку, коли ще не сильно розмножився, то ці методи цілком допомагають. Звичайно, якщо сильно запустити і дозволити шкідникам розплодитися, то, швидше за все, крім хімії вам вже нічого не допоможе. Тому будьте уважні і допомагайте рослинам відразу, як тільки помітите непорядок.

Рекомендуємо переглянути: Боротьба з дротяником народними засобами

Як боротися з шкідниками на городі та в саду народними засобами

 

 

Як боротися з шкідниками народними засобами (таблиця)

СировинаПриготування і застосуванняОбприскування цим настоєм бояться:
Чорнобривці (тагетис) рослина з коріннямПіл кг. свіжих рослин або 30 гр. сухих заварюють, як чай в 10 літрах окропу, охолоджують, після цього обприскують та поливають рослини.Весною не разбавляють. В червні, липні розбавляють 1 до 3. Осінню — 1 до 2Навесні — ожиновий кліщ, мурахи, гусениці, нематоди, іржа смородіни.Летом — плодожоркі.Осенью — знову ожиновий кліщ.
Календула (нігтики)100 гр. квіток закип’ятити в 1 літрі води. Потім потрібно їм настоятися в темному, краще теплому місці 5 суток. Настій розводимо перед використанням водою 1 до 1.Попелиці та кліщі
Герань (кімнатна)Виставити горщики з квітами під смородину, малину, жимолость.Захист від попелиці.
Гірчиця (порошок)100 гр. порошку настаюємо у відрі гарячої води 1-2 дня.Попелиця, плодожорки та листогризучі шкідники.
Картопля (бадилля)1 кг. зеленого бадилля або 0,5 кг. сухої маси листя та бадилля подрібнюємо. І заливаємо відром гарячої води. Потом настоюємо протягом чотирьох годин.Плодові кліщі, попелиці.
Кропива (всі рослини до утворення насіння)Відро свіжоскошеної кропиви заливають до країв водою. Краще, якщо вона буде дощова. Залишаємо на 12-24 годин, не допускаючи бродіння.Попелиця, крім того діє загальнозміцнюючим.
Цибуля ріпчаста
 1. 500 гр. лушпиння залити відром дуже гарячої води.
  Настоюємо потім 2-3 дні, розбавляємо наполовину водою, обприскуємо 3 рази з перервою в 5 днів.
 2. 100 гр. подрібненої цибулі настоюємо у відрі води добу, додаємо 30 гр. господарського мила. Процідити і обприскати яблуні під час цвітіння. Обприскувати кілька разів поки літають метелики через 4 — 6 днів.
 3. 200 гр. цибулевого пера + 30 гр. господарського мила заливаємо відром води і настоюємо 5 діб.
Павутинний кліщ, попелиця, листкова вогнівка, пильщики, галлиця. Плодожорки та медяниці — розчин № 2.
Кульбаба (всі рослини)
 1. 400 гр. зелені додаємо у відро теплої води, настоюємо 2 години.
  Відразу проводимо обробку на пагонах що розпустилися, через тиждень повторюємо. Якщо шкідники залишилися, через 10 днів повторіть.
 2. Беремо 1 кг. листя. Настоюємо 3 дні в 3 літрах води. Додаємо 30 гр. розчиненого у воді госп. мила.
Попелиця, мідяниця, плодові клещі. Травень — Червень — обприскати проти смородинової листової галиці.
Паслін (надземна частина)7 кг. настоюють 6 годин у відрі води. Потім кип’ятять 3 години на тихому вогні. В прохолодному темному місці зберігатися кілька місяців.Личинки листогризучих та молоді гусениці.
Полин (вся рослина в період цвітіння)1 кг. підв’яленої трави кип’ятимо 15-20 хв. в літрі води. Охолоджуємо та добавляємо води до 10 літрів. Обприскуємо двічі через тиждень.Листогризучі шкідники, плодожорки, міль, жуки, пильщики, вогнівки та гусениці.
Томати (бадилля, пасинки)4 кг. свіжого листя і пасинків або 2 кг. сухого бадилля заливають гарячою водою (10 літрів) та настоюють 10 годин. (В закритому посуді зберігається довше), перед вживанням розбавляємо двічі.Блішки, кліщі, моль, тля, плодожорки, пильщики, вогнівки, гусениці, листогризучі.
Ромашка (листя і квіти)1 кг. подрібненого листя і квітів заливаємо гарячою водою (10 літрів), потім настоюємо 12 годин. Разбавте для обробки на 3 рази.Кліщі, дрібні гусениці, тля.
Деревій (трава на початку цвітіння)800 гр. подрібненої трави заливаємо гарячою водою (відро), потім настоюємо 2 доби і кип’ятимо близько 40 хв. Охолоджуємо та проціджуємо і одразу застосовуємо для боротьби.Гусениці, кліщі, медяниці, тля, трипси, щитівки.
Часник200 гр. головок прокрутити через м’ясорубку, потім залити теплою водою (10 літрів), настоювати добу, процідити.Агрусовий пильщик, попелиці, кліщі, щитівки, тріпси. Від фітофтороза, при ураженні листя іржею.
Лопух (листя)Насипати у відро третю частину подрібненого листя, та залити теплою водою, і настояти 3 дні. Обробляти 3 рази з перервою в тиждень.Попелиця, кліщі.
Хвойний екстракт1ст. ложку розвести у відрі води, оприскать, через тиждень дану процедуру потрібно повторити.Попелиця та кліщі.
Пріле сіноТретю частину відра дрібно нарубаного сіна заливаємо водою (10 літрів) і витримуємо 3 діб. Настой розбавляємо водою 1 до 3.Листогризучі, молі, жуки, пильщики, вогнівки, гусениці, плодожорки
Деревна золаПросіяти 3 кг. золи і залити відром води, настоювати два дні.Борошниста роса, сливовий пильщик, попелиці та кліщі.

Корисні поради з боротьби з шкідниками на городі

 • Відвари і настої, про яких не обумовлено, що вони можуть зберігатися, використовують відразу ж в день виготовлення.
 • Використовуйте для приготування настоїв відро ємкістю в десять літрів.
 • Після настоювання обов’язково процідіть отриманий розчин.
 • Обробляють всі рослини навесні.
 • Попелиця з’являється пізніше з наступом тепла, не пропустіть перші ознаки. Коли починають згортатися молоді листочки на кінцях гілок.

Чим раніше ми помітимо шкідників, тим краще для нас і рослин!

Радимо переглянути нашу незмінну рубрику хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато корисної інформації.

 

Ефективні народні засоби боротьби з шкідниками в саду та на городі