Настройка плуга на мотоблоці

Оборотний плуг для мотоблока своїми руками


Настройка плуга на мотоблоці своїми руками

 

Настройка плуга на мотоблоці

 

Настройка плуга на мотоблоці своїми руками

Універсальна техніка для саду та городу є незамінним помічником всіх власників присадибних ділянок. Мотоблок являє собою саме такий багатофункціональний агрегат, який дозволяє, і зорати, і підгорнути, і посадити, і навіть зібрати врожай (картопля, наприклад). Великий асортимент навісного обладнання завжди доступний в магазинах, що продають подібну техніку. Навесні особливо коли актуальна оранка землі, і ми сьогодні детально зупинимося на тому, як проводиться настройка плуга на мотоблоці своїми руками. Крім того, якщо кошти не дозволяють придбати потрібні «навіси», Ви зможете ознайомитися з тим, як самостійно зробити плуг для мотоблока оборотний.

Оборотний плуг для мотоблока своїми руками

Конструкція оборотного плуга дещо відрізняється від звичайного. Оборотний плуг інакше називають плугом Зикова. Пристрій навісного обладнання було змінено для поліпшення результатів процесу оранки. Справа в тому, що при роботі звичайного плуга пласти землі перевертаються, і гребені розвалюються направо і наліво, а в центрі виходить гребінь. Поле виходить нерівним, а земля пухка недостатньо ефективно. У оборотних же моделей є два лемеші, що виконують різні функції — один задіюється в ґрунті, а другий землю в повітрі перевертає. Таким чином забезпечується глибока, рівна і пухка оранка, при якій до того ж добре видаляються бур’яни. Гребеня в процесі не з’являється, тому що при кожному новому проході площі відвал проводиться в одну сторону, завдяки перевороту плуга по закінченню кожного проходу.

 

 

Отже, для того, щоб виготовити такий зручний запашник, ми скористаємося кресленнями плуга однокорпусного. Якщо ви не професіонал і не розумієтеся в самостійному створенні подібних конструкцій, це буде найбільш простий у виконанні варіант. У оборотного плуга верх корпуса оснащений зігнутим перообразним лемешем — саме він додатково розпушує грунт, який перевертається.

Оборотний плуг для мотоблока своїми руками

Головне — чітко слідувати кресленням, інакше результат вас не порадує, а тільки ускладнить всю роботу. Для кування плуга потрібно трьох- або п’яти міліметровий сталь (підійде диск від циркулярної пилки). Знімний леміш виготовляють в першу чергу. Безпосередньо лезо відбивають на ковадлі і заточують.

Для того, щоб зробити відвал, знадобиться труба діаметром 50 сантиметрів, стінки її по товщині повинні відповідати товщині сталі для лемеша. Шаблон малюють на картоні і обводять на трубі яскравим маркером. Вирізати його потрібно за допомогою зварювального апарату. Краї потім шліфуються болгаркою.

Останнім роблять корпус обладнання. Для нього можна застосувати сталь тонше — 2-3 мм. З цією метою можуть згодитися сталеві трубки. Скріплюються всі нерухомі з’єднання зварюванням, регульовані — гвинтами. Не забудьте в стійці корпусу виварити або просвердлити отвори, якими можна буде регулювати глибину оранки. Глибина в нашому випадку зможе досягати 0,2 м. Леміш в даному варіанті має ширину 0,22 м, висота плуга — 0,76 м, ширина — 0,32 м, довжина — 0,48 м.

Після виготовлення плуга, перед нами постає завдання правильного його налаштування.

Мотоблок плуг настройка відео

Налаштування оборотного плуга мотоблока

До початку навішування плуга мотоблок необхідно оснастити грунтозацепами. Звичайні колеса для оранки непридатні, оскільки значно збільшують навантаження, як на агрегат, так і на орача, і на грунт. Крім того, для грунтозацепів рекомендується використовувати подовжені осі, які роблять агрегат більш стійким.

Для стикування навісного обладнання з мотоблоком нам знадобиться спеціальна зчіпка. Регулюючи плуг, потрібно виходити з того, що польова дошка своїм бічним краєм під час роботи повинна бути паралельна напрямку борозни. А трикутник опори, який виходить з леза лемеша, каблука і нижнього краю польової дошки, повинен розташовуватися горизонтально.

Глибина врізання в землю залежить від того, під яким кутом нахилений корпус оборотного плуга. Регулюється він декількома варіантами: спеціальним гвинтом на зчепленні, або отворами в стійці корпусу навісного обладнання. Щоб було зручно встановити кут нахилу, мотоблок колесами встановлюється на підставки, відповідні необхідної глибини оранки.

Далі встановлюємо ручки управління мотоблока так, щоб вони знаходилися на рівні попереку людини і практичним шляхом визначаємо правильність регулювання. Оборотний плуг гарний тим, що відвалює грунт в одну сторону при будь-якому напрямку руху. Для того, щоб при зворотному проході земля зсипалася в колишню сторону, потрібно сам плуг розгорнути на 180⁰ і знову закріпити для продовження роботи.

Оборотний плуг для мотоблока — огляд, настройка, використання відео

Правильна настройка плуга на мотоблоці дозволить роботі пройти швидко і без зайвих труднощів. А якщо Ви не впевнені, що у вас вийде, пробуйте — плуг для мотоблока оборотний регулюється не складніше, ніж звичайний! Працюйте з технікою легко, разом з нашим сайтом «Сільське господарство та садівництво».

 

Настройка плуга на мотоблоці