Найкращі добрива для кімнатних квітів (рослин) для підживлення

Як зробити добрива для кімнатних квіточок своїми руками


Найкращі добрива для кімнатних квітів - органічні, мінеральні...

 

 

Особливість кімнатних рослин в тому, що їх простір обмежено невеликим горщиком, для нормального росту і активного розвитку їм потрібні живильні речовини. З цим завданням успішно справляються добрива для кімнатних рослин, які бувають різні за складом: органічні, натуральні, універсальні.

Коли потрібно удобрювати або підгодовувати кімнатні рослини

При регулярному внесення в грунт добрив, рослини забезпечені всіма необхідними речовинами: азотом, фосфором, калієм, магнієм, залізом, сірої, кальцієм; а також мікроелементами: марганцем, бором, магнієм, залізом і ін. При їх нестачі відзначається ослаблення, затримка або повна відсутність цвітіння, схильність до хвороб.

Основна потреба у внесенні добрива у більшості рослин зростає в період найбільшої активності росту (весна — осінь). Для поповнення запасу поживних речовин періодично потрібно пересаджувати рослини в новий субстрат, але це лише тимчасовий захід, так як грунт виснажується приблизно через кілька місяців. Рослина своїм зовнішнім виглядом сигналізує про необхідність додаткової підгодівлі:

  • стебла ослаблені і занадто витягнуті;
  • зростання уповільнене;
  • листя має нехарактерне забарвлення, плямистість;
  • подрібнене, поникле листя;
  • квітки дрібні, слабо розвиваються або їх взагалі немає;
  • втрата імунітету до захворювань і шкідників;

Органічні добрива для кімнатних квітів — які кращі

Перегній, гній, пташиний послід — є органічними добривами для кімнатних квітів. У їх складі безліч корисних елементів живлення, які дозволяють поліпшити структуру грунту, нормалізувати його мікрофлору. У більшості випадків на їх основі роблять різні настої для угноювального поливу рослин.

  • Коров’ячий гній (перепрілий) — 0,5 кг — 5 л. води;
  • Послід птиці — 0,5 кг — 12-13 л. води;

Натуральні добрива для кімнатних рослин

Натуральні добрива для кімнатних квіток

Використовуючи натуральні добрива для кімнатних рослин можна добитися відмінних результатів, адже на перший погляд такі звичайні для нас продукти, є джерелом корисних речовин і мікроелементів.

Кавова гуща — використовується як добриво для кімнатних квітів, а також відмінно розпушує грунт. Найкращий спосіб використання гущі — при пересадці рослини, тим самим грунт отримує необхідне підживлення, стає легким, повітряним. Особливістю кавової гущі є нейтралізація кислотності грунту.

Чайна заварка — використовується в основному для підгодівлі, для цього квітку поливають слабкою заваркою (без цукру).

Кірочки цитрусових (мандарини, апельсини) — настій на цедрі цитрусових — найкраще добриво для кімнатних рослин. Його готують таким чином: у літрову банку складають подрібнені скоринки і заливають банку ущерть окропом. Настоювати дане добриво потрібно близько доби, після чого процідити, доповнити водою до початкового об’єму і поливати квіточки.

 

 

Бананові шкурки — натуральні добрива для кімнатних рослин. Подрібнені шкірки додають в субстрат під час пересадки рослин. Перегниваючи, вони стануть своєрідним добривом домашнім квітам.

Дріжджі, як добрива для кімнатних рослин, є відмінним засобом для приготування розчину, що стимулює ріст рослин. Завдяки ряду речовин, що знаходяться, в дріжджах зростає мінералізація органічних речовин і активізується виділення вуглекислості в ґрунті. Для приготування розчину змішують 10 г дріжджів + 1 ст.л. цукрового піску + 1 л води. Попередньо настоявши протягом 2 годин, розводять водою 1: 5 і здійснюють полив рослин.

Цибулиння — багате на вміст мікроелементів. Для приготування цибульного відвару беруть 50 г. лушпиння і заливають їх 2 л. окропу, проварюють протягом 10 хвилин, далі для охолодження і необхідного настоювання очікують 3 години. Перед обприскуванням або поливом, відвар попередньо проціджують.

Зола — незамінний засіб для добрива, для кімнатних рослин — містить велику кількість мікроелементів. Золу використовують під час пересадки рослин, змішуючи її невелику кількість з ґрунтом. Цей спосіб захищає кореневу систему від загнивання, а також сприяє знезараженню грунту. Також з золи можна зробити настоянку, яка послужить відмінною підгодівлею для квітів (1 ст. Л. Деревної золи / 1 л води).

Кропива — відмінний засіб для відновлення виснаженого грунту. Свіжу кропиву (100 г) заливають 1 л води, накривають кришкою і настоюють 24 год. Після проціджування, розбавляють 1:10.

Мінеральні добрива для кімнатних рослин — що обрати

Існує безліч різновидів форм випуску мінеральних добрив: рідкі концентрати, які застосовують, додаючи деяку кількість в воду для поливу; таблетки або порошки, що розчиняються у воді; або у вигляді паличок — їх просто слід застромити в субстрат, при поливі вони почнуть поступово передавати поживні речовини рослинам.

Які добрива найкраще використовувати в догляді за кімнатними квітами

Слід зауважити, що назвати певну речовину або добриво, яке буде підходити всіх рослинам неможливо. Кожна рослина особлива, і тому має свої потреби і переваги в тих чи інших речовинах.

Фікус

Мінеральні добрива для кімнатних рослин

Для рослини неприйнятна часта пересадка, тому для нормального розвитку і зростання потребує додаткового живлення. Для фікуса, добриво просто необхідно, особливо в період основного зростання (весна, літо).

Практично всім різновидам фікусів потрібні азотновмісні добрива. Адже азот дозволяє квітці активно рости. Заповнити цей елемент можна за допомогою органічних речовин, а також використовуючи мінеральні підгодівлі.

Читайте також: Календар пересадки кімнатних рослин

Для повноцінного розвитку фікусам також необхідний фосфор, кальцій, калій і інші мікроелементи, які зазвичай міститися в комплексних сумішах. Для фікусів рекомендується використовувати підгодівлі, призначені спеціально для них, проте при їх відсутності можна використовувати універсальні добрива для кімнатних рослин.

Добрива які підходять для фікусів: «Ісполін», «Ідеал», «Кеміра», «Пальма», «Веселка», «Гумісол»

Спатифіллум

Коли потрібно удобрювати або підгодовувати кімнатні рослини

З березня по вересень (в період активного росту) слід регулярно проводити підгодівлю рослини, для спатифиллума добриво готують не дуже високої концентрації (1-1,5 г на 1 л води).

Можна застосовувати для підгодівлі спатифиллума добрива для кімнатних рослин, у складі якого немає вапна: Квіточка, Азаліевие.

З органічних добрив досить ефективне використання перепрілого коров’ячого гною (1:15; 1:20). При цьому обов’язковий рясний полив рослини до підгодівлі і після.

Заміокулькас

Органічні добрива для кімнатних квітів

Для заміокулькаса добриво вносять періодично з середини березня місяця — аж до вересня (один раз в 14-20 днів).

Заміокулькас добре реагує на використання добрив, призначених для сукулентів і кактусів, в складі яких виключений або в мінімальних кількостях азот.

Також можна використовувати добрива для декоративних листяних рослин, але їх потрібно розводити в кілька разів сильніше. Занадто концентровані або азотні добрива можуть привести до опіків кореневої системи або утворення гнилі.

Бамбук

Як зробити добрива для кімнатних квіточок своїми руками

Бамбук одна з небагатьох рослин, яка може комфортно себе почувати, виростаючи лише в воді. Безперечно, дуже ефектно виглядає рослина в різних вазах із прозорого скла. Але без поживних речовин рослина не може довго існувати, тому використовують для бамбука в воді, добрива з мінеральним складом, які призначені зберегти зелене листя.

Для бамбука підходять мінеральні добрива, спеціалізовані для драцен. Рекомендується проводити підгодівлю один раз в три місяці, це забезпечить рослині зелені стебла і соковиті листя.

Відео: Добрива для кімнатних квітів своїми руками

Як бачите способів приготування добрив багато, тому не обов’язково купувати готові добрива в магазинах. Добрива для кімнатних рослин Ви можете приготувати самостійно в домашніх умовах.

 

Найкращі добрива для кімнатних квітів (рослин) для підживлення