Найпоширеніші сорти малини: Ранні, пізні, ремонтантні

Який сорт малини посадити на дачній ділянці


Найпопулярніші сорти малини серед дачників: опис та фото

 

Найпоширеніші сорти малини: Ранні, пізні, ремонтантні

 

Наша країна є одним з лідерів на світовому ринку по вирощуванню малини. Перші згадки про сорти малин були знайдені в документах 16 століття. Малина — це дуже популярна і всіма улюблена ягода — її люблять дорослі і діти. Смачна вона як в свіжому вигляді, так і в обробленому. Крім відмінних смакових якостей, малину (ягоди, листя, квітки) використовують як профілактичний і лікувальний засіб, а аромат малини неможливо сплутати з запахом інших ягід. Тема цієї статті — найкращі сорти малини з фотографіями і описом. Давайте детальніше дізнаємося про найбільш популярні сорти цієї рослини.

найкращі сорти малини серед дачників: опис та фото

Найкращі сорти малини для вашої дачі

Найпопулярніші сорти малини серед дачників: опис та фото

На сьогоднішній день є досить велика кількість сортів цієї культури. Різні сорти малини вимагають певних умов культивації. Але, тим не менше, існують і універсальні види малини, які можна вирощувати, практично, в будь-яких умовах.

Читайте також: Вирощування малини

Найбільш популярними сортами малин є:

«Геракл». Відноситься до ремонтантних гібридів, має прямо зростаючі стебла, яким не потрібна опора. Зростає в вигляді не дуже розлогого куща, пагонів утворює невелику кількість. Уздовж усього стебла є тонкі, жорсткі, колючі шипи. Ягоди представлені в формі конуса, в яскраво — рубіновому кольорі. Плоди виростають дуже великі. В середньому, вага однієї ягоди — 6-8 грам, але буває і до 12 грам. Смак подів кисло-солодкий, транспортування переносять добре. «Геракл» відрізняється високою врожайністю, стійкістю до ураження малиновим кліщем і грибних хвороб.

 

 

Найпопулярніші сорти малини серед дачників: опис та фото

             Сорт малини «Геракл»

«Гордість». Цей сорт великоплідної малини. Ягоди мають канонічну форму, яскраву бархатисту поверхню. Вага однієї ягідки варіюється від 4 до 12 грам. З одного куща можна зібрати до 5 кілограм плодів, які практично не обсипаються з гілок. Ягоди мають соковитий, солодкий смак з приємним ароматом. Малина смачна як при вживанні в натуральному вигляді, так і в якості варення. До всіх основних грибкових захворювань сорт досить стійкий і не схильний до ураження попелиць. Навіть якщо на пагонах з’явиться яке-небудь захворювання, кущ не втрачає своєї врожайності. У зимовий час рослину не потрібно вкривати, малина переносить і сильні морози (-30 градусів).

найкращі сорти малини

                     Сорт малини «Гордість»

«Золотий гігант». Один з новітніх гібридів крупноплоднової малини, має жовте забарвлення плодів. Кущі цього сорту виростають потужні, високі і прямі. Плоди великі, вага одного — 8-14 грам, врожайність з одного рослини до 8 кілограм. На смак плоди солодкі, соковиті і майже без кісточок. Цей вид малини має стійкість до морозів, хвороб і шкідників. Завдяки своєму нестандартному кольорі, ягоди можна вживати тим, у кого є алергія на малину червоних відтінків.

Найпопулярніші сорти малини серед дачників: опис та фото

          Сорт малини «Золотий гігант»

«Кумберленд». Є сортом середньопізньої малини, кущі якого мають ягоди червоного і темно синього, майже чорного кольору, за зовнішнім виглядом, що нагадують ожину. Ягоди цього сорту невеликого розміру, вага однієї — в середньому 2 грами, але з одного куща можна зібрати до 8 кілограм, причому, плодоносить малина протягом усього літа. Плоди мають здатність довго не обсипатися з кущів, добре зберігаються в свіжому і замороженому вигляді. З ягід виходить смачне варення, кисіль, желе. Кущі цього сорту мають гнучкі пагони і з них можна формувати арки, що прикрашають сад. Малина не боїться навіть сильних морозів, що не піддається навалі шкідників і її скльовують птиці. У догляді, слід не забувати про полив, так як сорт боїться посухи.

Найпоширеніші сорти малини в Україні

              Сорт малини «Кумберленд»

«Патриція». Сорт малини, що дозріває за короткий період (ранній). Ягоди виростають великі, що досягають до 12 грам ваги, буває і до 14 грам. Мають приємний аромат і солодкуватий смак. Можливо, зібрати з одного куща до 5 кілограм плодів. Ягоди мають середню щільність і довго не опадають з кущів. Сорт стійкий до основних захворювань, але може бути чутливий до фітофтори. Кущі мають середньої морозостійкістю, в більш холодних регіонах гілки слід пригинати під сніг.

Найпопулярніші сорти малини серед дачників: опис та фото

               Сорт малини «Патриція»

Отже, стаття на нашому сайті про сорти малини неодмінно допоможе вам виростити на своїй дачній ділянці хороший, якісний урожай соковитих, ароматних ягід. Сподіваємося, що наші поради виявились для вас корисними.

Відео: Високоврожайні сорти малини — вирощування в домашніх умовах

 

Найпоширеніші сорти малини: Ранні, пізні, ремонтантні