Неякісне насіння: як зрозуміти, що ви купили підробку насіння овочів чи квітів

Як уберегтися від неякісного насіння овочів та квітів


Неякісне насіння

 

Неякісне насіння: як зрозуміти, що ви купили підробку насіння овочів чи квітів

 

Купуючи насіння на початку сезону, ми смакуємо рясні врожаї на грядках або пишне цвітіння на клумбах, проте часто доводиться розчаровуватися. Де насіння не зійде, то там виросте бур’ян або  квітка не того забарвлення. Чи можна розпізнати підроблене насіння?

Уникнути прикрощів і марної трати грошей можна, якщо уважно поставитися до покупки. Купуючи насіння в магазині, зверніть увагу на упаковку. Вона повинна бути цілою, без слідів вологи, пошкоджень, розкриття і повторного заклеювання. На якісній упаковці написи добре читаються, це стосується як кольорових пакетів, так і упаковки економ-класу — двоколірних пакетів.

Встряхніть пакет, при цьому насіння повинно шарудіти. Якщо воно не пересипається, таке насіння не варто купувати, воно, швидше за все, зберігалося в невідповідних умовах, злежалося або запліснявіло.

 як зрозуміти, що ви купили підробку насіння

Пам’ятка споживачам при придбанні насіння овочів, квітів

Не варто брати насіння невідомого виробника, який не бажає представлятися. За сучасним вимогам, на пакеті повинні бути вказані: найменування організації, що виробляє або імпортує насіння, її юридична адреса, телефон, електронна пошта або сайт. Така інформація дозволяє уточнити, чи існує в дійсності цей виробник, чи можна з ним зв’язатися. Якщо телефон не відповідає, а сайт недоступний, то варто задуматися, чи не фіктивна  це компанія, що продає підроблене насіння.

На пакеті обов’язково вказується культура і сорт відповідно до Державного реєстру селекційних досягнень, допущених до використання в Україні. Бажано не купувати насіння спонтанно, а попередньо познайомитися з описами сортів і гібридів, намічених для придбання. Помітна назва, обіцянка нечуваних врожаїв і красива фотографія можуть привернути вашу увагу, але не завжди зображення відповідає дійсності, а сорт існує в природі. Часом доводиться стикатися з назвами, близькими до популярних, реально існуючих сортів і гібридів, але насправді таких сортів немає, вони не включені до Держреєстру. Цей факт легко перевірити, звернувшись до документа, він доступний в Інтернеті.

Як уберегтися від неякісного насіння фото.

 

 

Також на упаковці пишеться стандарт або технічні умови на сортові та посівні якості насіння, наводиться штрих-код для торгових мереж, описується сорт або гібрид, іноді даються корисні рекомендації з агротехніки, вказується, що насіння оброблені препаратами від хвороб.

Усі вищенаведені показники  зазвичай друкують типографським способом, а ось номер партії, рік врожаю, дата упаковки, реалізації, кількість насіння або їх маса проставляються окремим штампом. Справа в тому, що пакети друкують великими партіями, їх можуть використовувати протягом декількох років, а ці відомості змінюються і повинні бути актуальними. Вас має насторожити, якщо дата упаковки або номер партії були надруковані в друкарні.

Попередньо познайомтеся з середніми цінами на насіння. Майте на увазі, що насіння в простих, двокольорових пакетах без фотографій можуть бути недорогими, але при цьому цілком якісними. А ось гібриди, новинки, особливо цінні або рідкісні сорти, насіння, що пройшли спеціальну обробку (дражировані, гранульовані, плазмові) будуть коштувати дорожче.

Різниця в ціні допоможе виявити підробку

Як з’ясувати та не купити на ринку підроблене і неякісне насіння

З’ясувати, чи якісне  насіння ви придбали, насправді не дуже просто, але деякі моменти можна розпізнати. Відкрийте упаковку і упевніться, що насіння відповідають виду рослини, в пакеті з морквою повинно лежати насіння моркви, а не невідоме сміття. Якщо ви сумніваєтеся, у виборі  незнайомої квітки або екзотичної овочевої культури, попередньо з’ясуйте, як виглядає насіння.

Замочування насіння допомагає отримати більш ранні і сильні сходи. Але як правильно здійснити процедуру? В нашій статті ми докладно розповімо про правила пророщування насіння перед посадкою в домашніх умовах. У цьому процесі важливі навіть дрібниці, тому постарайтеся нічого не випустити з уваги.

Понюхайте насінини, вони повинні мати характерний запах, притаманний цій культурі. Якщо насіння зберігали в невідповідних умовах, при перепаді температур або високій вологості вони можуть мати затхлий, гнильний запах.

Огляньте вміст пакета, перевірте, чи немає сторонніх речей, комах, порожніх насінин,  тріснутих або надколотих.  Якісне насіння зазвичай чисте, відкаліброване, в них не буває нічого зайвого. Солідні виробники найчастіше обробляють насіння пестицидами проти хвороб, при цьому на поверхню іноді наносять яскраву фарбу. У будь-якому випадку покупця інформують про обробку написом на упаковці.

Правила вибору якісного насіння

На жаль, визначити відповідність сорту або гібрида можна, тільки виростивши рослину. Часом навіть у серйозних насінницьких компаніях трапляється пересортиця і замість заявленої краси в квітнику — одне розчарування. До речі, такі проблеми частіше бувають саме з декоративними культурами. Існує і підроблене насіння, наприклад, якщо використовуються найменування оригінальних сортів і гібридів, запатентованих іншою компанією. При цьому якість насіння може бути низькою.

При купівлі насіння через інтернет теж є свої підводні камені. Не варто звертатися за покупками в контори, які торгують усім на світі. Краще зробити замовлення в спеціалізованому магазині, що продає насіння, посадковий матеріал, який можна пересилати поштою, а також супутні товари для садівників.

Селекційно-насінницькі компанії і великі фірми, давно торгують насінням, мають свої інтернет-магазини з великими каталогами, де легко зробити покупку жителям будь-якого віддаленого куточка країни. При цьому ви будете купувати насіння безпосередньо у виробника. Найкраще звернутися саме до таких компаній, вони тримають зв’язок з покупцями, беруть претензії, піклуються про свою репутацію.

Вибір насіння на посадку у відкритий грунт

Збираючись за покупками на ярмарок, будьте уважні, на тимчасових торговельних майданчиках набагато простіше потрапити в халепу, придбати підробку.

Асортимент сучасної міжнародної інтернет-торгівлі вражає, часом наші садівники спокушаються екзотичними сортами, дешевизною і намагаються виростити щось з імпортного насіння. Треба реально собі уявляти, що якість продукції, придбаної у великого східного сусіда, вам ніхто не гарантує, і навряд чи можна буде скаржитися і шукати справедливість.

Що робити напередодні посівного сезону:

  • Підготуйтеся до сезонних покупок, складіть список сортів і гібридів, які хочете придбати.
  • Купуйте в перевірених місцях, в компаніях, що працюють на ринку багато років і користуються авторитетом.
  • Зберігайте упаковку і чек, при їх наявності можна буде пред’явити претензії виробнику, в крайньому випадку, звернутися до місцевого управління .
  • Ведіть записи, щоб пізніше відновити, які сорти від яких компаній були якісними, а які виявилися підробленими.

На жаль, ринок підробленого насіння поки великий, це прибуткова справа за великих обсягів продажу, а штрафи незначні. Будьте уважні, купуйте зі знанням справи, бережіть свої кошти, час і сили.

Відео: Відрізаємо підроблене насіння від оригіналу

Ще більше цікавих та корисних порад для вашого городу ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Неякісне насіння: як зрозуміти, що ви купили підробку насіння овочів чи квітів