Врожайні низькорослі сорти помідор для вирощування в Україні

Як вибрати врожайні і низькорослі сорти томатів


Низькорослі сорти помідорів

 

Врожайні низькорослі сорти помідор для вирощування в Україні

 

Низькорослі сорти помідорів для відкритого ґрунту

Низькорослі сорти помідорів все частіше завойовують свою популярність серед дачників. Такі томати цілком здатні приносити ранній і рясний урожай. Фахівці називають низькі види — детермінантні, оскільки їх зростання, зазвичай, становить не більше одного метра. Для вирощування низькорослих сортів томатів не потрібно дуже великої площі, так як вони, порівняно, компактні, а кущики не потрібно підв’язувати до опор, майже всі сорти не потребують пасинкування.

Насіння помідор врожайні і низькорослі

Насіння врожайних і низькорослих сортів томатів

Як правильно вибрати насіння томатів

Через низьке зростання томати можна вирощувати навіть у невисоких парниках, для отримання більш раннього врожаю. Завдяки тому, що плоди починають заспівати рано, більшу частину врожаю можна зібрати до серпня — найактивніший час, коли томати уражаються фітофторою. А через потовщене стебло у штамбових сортів, рослині забезпечується хороша стійкість. Селекціонерами виведено великий асортимент низькорослих сортів, що відрізняються за кольором, формою, смаком і розміром плодів.

Читайте також: Помідори черрі: кращі низькорослі сорти

Кращі сорти низькорослих помідорів:

Низькорослий сорт томатів «Аляска»

Низькорослий сорт томатів «Аляска» — сорт томатів, виростити який зможуть навіть початківці городники. Рослина має невелику висоту (45 — 60см), плоди достигають рано, володіють солодкуватим смаком. Кущі здатні розвиватися самостійно, немає необхідності в пасинкуванні. Сорт стійкий до фузаріозного в’янення, тютюнової мозаїки. Плоди дуже добре підходять для салатів, але не цілком придатні для консервування.

 

 

«Аляска»

Низькорослий сорт томатів «Аляска»

Низькорослий сорт помідорів «Акварель»

Низькорослий сорт помідорів «Акварель» відноситься до сортів середнього терміну дозрівання (100-120 днів). Кущики виростають у висоту до 50 см, немає необхідності в пасинкуванні. Помідори пофарбовані в червоний колір, мають злегка витягнуту овальну форму і володіють щільною шкіркою. Середня вага одного плоду варіюється від 60 до 120грам. «Акварель» наділена хорошими смаковими якостями, плоди відмінно підходять для засолювання, добре зберігаються. Томати стійкі до захворювання і вершинного гниллю. Ще один плюс — розсада не витягується.

Низькорослий сорт помідорів «Акварель»

                             Сорт «Акварель»

Томати сорту Малиновий гігант

«Малиновий гігант» — сорт, виведений російськими селекціонерами і був включений в Госреєстр в 2007 році. Відноситься до ранньостиглих видів, плоди встигають визріти за 90 днів. Має міцне стійке стебло, середня висота якого 70 см. У плодів округла форма, іноді плеската, мають рожево-малиновий колір, смачну і ароматну, трохи солодкувату м’якоть. В середньому вага одного помідора сягає близько 200-300 грам, але окремі екземпляри здатні виростати до 700 грам.

«Малиновий гігант»

Сорт низькорослих томатів «Малиновий гігант»

Один кущ може дати урожай до шести кілограм плодів. Томати добре зберігаються і не пошкоджуються при транспортуванні. Вони дуже смачні при приготуванні свіжих салатів і заготівок на зиму, але через великі розміри, не зовсім підходять для консервування в цілому вигляді. Так як помідори достигають рано, рослина не хворіє фітофторозом, має середню стійкість до інших захворювань.

Низькорослі срти помідорів у відкритому грунті

Один кущ може дати урожай до шести кілограм плодів

Низькорослий сорт помідорів «Золотий потік»

Низькорослий сорт «Золотий потік» виведений харківськими селекціонерами. У момент дозрівання рослина майже повністю вкрита яскравими плодами. Помідори встигають за короткий термін (80-85 днів), максимальна висота куща до 70 см, не потрібно пасинкувати. Плоди овальної форми, яскраво золотавого кольору, можуть досягати ваги близько 80 грам. Мають щільну м’якоть, мало насіння і солодкуватий насичений смак. Врожайність від 8 до 10 кілограм з одного квадратного метра. Стійкість до майже всіх захворювань.

Низькорослий сорт Золотий потік

                  Сорт помідорів «Золотий потік»

Іноді рослина може бути піддана нападу колорадського жука, але досить обробки інсектицидними препаратами, відповідно до інструкції. Томати гарні для вживання в свіжому вигляді, приготуванні соку, консервуванні. Завдяки забарвленню, в помідорах міститься велика кількість каротину. Плоди легко переносять транспортування і добре зберігаються.

низькорослі сорти помідорів в україні

Отже, тепер ви знаєте, які низькорослі сорти помідорів  врожайні. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на своїй ділянці хороший врожай соковитих томатів.

Відео: Низькорослі сорти томатів та догляд за ними

Бажаємо Вам гарного врожаю низькорослих томатів! До нових зустрічей в рубриці вирощування помідорів на нашому сайті

 

Врожайні низькорослі сорти помідор для вирощування в Україні