Причини облисіння у курей: способи лікування недуги

Чому линяють кури


Облисіння курей

 

Причини облисіння у курей: способи лікування недуги

 

Линька або облисіння курей — проблема, з якою стикаються всі, хто вирощує птицю. Причин такого явища може бути безліч. Тому перш ніж вирішувати проблему, варто визначитися, чому це відбувається.

Опис линьки у курей

Багато фермерів спостерігають за тим, як у їх птахів випадають пір’я. Найчастіше кури втрачають пір’я на спині недалеко від хвоста, на шиї і грудях. При цьому весь покрив тьмяніє, стає ламким. Нерідко у курей несучок зникає і пух.

опис линьки курей

Помітити линьку, або алопецію, нескладно навіть в самому початку розвитку явища. Під час втрати пір’я, яка викликана природними причинами, покрив птахів не втрачає блиску і шовковистості. При цьому курка зазвичай втрачає нижні шари покриву.

Однак, якщо лисіє шия, спина, випадають великі верхні пір’я, таке явище викликають неприродні процеси. Якщо не вживати ніяких заходів, то за невеликий часовий проміжок птиці можуть втратити практично весь пір’яний покрив.

Причини облисіння курей

Чому лисіють кури? Існує цілий ряд причин даного явища. Основною передумовою випадання пір’я є неправильне харчування тварин. У курей, як і у людей, при нестачі в організмі вітамінів і мінералів, відбуваються зовнішні видимі зміни.

Линька у курей може виникнути і також в умовах нестачі харчування. Раціон птахів може бути правильним, але при голодуванні кури також демонструють випадання пір’я.

Нерідко покрив значно рідшає і зменшується в результаті атаки на птахів такого паразита, як пухоїд.

Причини облисіння у курей

Випадання пір’я у курки може спостерігатися і в зв’язку з неправильно організованими умовами утримання. Зокрема, явище облисіння спостерігається в погано вентильованих курятниках, де прибираються нечасто.

 

 

Ще одна причина явища — недолік сонячного світла або прогулянок птахів. В результаті тваринам не вистачає вітаміну Д, через що, вони активно втрачають пір’я.

Методи лікування курей від облисіння

Як позбутися цієї проблеми? Спочатку потрібно визначити причину явища, а після цього діяти в зв’язку з отриманими знаннями.

Неправильне харчування

Якщо линька у курей спостерігається в результаті незбалансованого або недостатнього харчування, спостерігається не тільки облисіння, а й втрата загального блиску покривів. Крім того, гребінці у птахів можуть потьмяніти, а також знизиться показник несучості.

Читайте також: Що робити, якщо кури не несуться

Вирішити проблему допоможе:

  • Введення в пташиний раціон мінералів і вітамінів, які легко придбати в спеціалізованих точках продажу.

Неправильне харчування курей

  • Додавання в їжу сірки в кількості 0,3 грама в порцію. Замінити елемент можна глауберової сіллю (щоденна норма — 1 грам).
  • Відновлення балансу мінералів в тваринному організмі за допомогою внесення розчину марганцю і йодистого калію. Розчини речовин потрібно додавати в поїлку раз в кілька днів.

Ліки від алопеції

Випадання пір’я у домашніх курей можна запобігти народними засобами. Існує така добавка, при внесенні якої в корм зростання покривів поновлюється.

Приготувати такий засіб нескладно. Досить подрібнити в пил роги або копита домашньої худоби і систематично додавати таку речовину в їжу для птахів. Повторювати процедуру варто до тих пір, поки кури не перестануть втрачати пір’я.

Ліки від алопеції

Якщо рогових частин тварин немає, можна зібрати випавше пір’я і подрібнити їх. У цих частинах організму тварин міститься багато цистину.

Неправильні умови утримання

Якщо кури линяють через те, що проживають в неналежних умовах, виправити ситуацію просто.

Потрібно прибрати з приміщення весь бруд і обробити його очисними засобами.

Якщо в пташнику відсутня правильна вентиляція (відчувається неприємний «аромат»), можна встановити в приміщенні витяжку. В курнику потрібно зробити велике вікно, через яке буде проникати необхідне птахам сонячне світло — вітамін Д.

Варто створювати супутні умови для постійних прогулянок тварин на свіжому повітрі. Тривалість таких щоденних «виходів» у світ повинна складати близько години. Птахи зможуть розім’яти м’язи, а також загартувати свій організм і знайти для себе щось їстівне.

Паразити курей

Линька домашніх курей несучок може виникати через діяльність паразитів в їх організмі. Шкідливі організми зазвичай атакують тварин, які неправильно харчуються або живуть в неналежних умовах. У цьому випадку господар повинен забезпечити чистоту в курнику і обробляти особини тварин спеціальними речовинами.

Читайте також: Чому кури клюють один одного до крові

Профілактичний захід, який здатний запобігти атаці паразитів на пташиний організм, дуже простий. Досить встановити в приміщенні ємність з золою. Купаючись в ній, тварини очищають свої покриви природним шляхом, що робить неможливим атаку пухоїдів. Тому, посмаживши м’ясо на багатті, не варто відразу викидати попіл з мангалу.

У пташнику можна встановити ультрафіолетові лампи, які запобігають дефіциту вітаміну Д в організмі тварин. Однак придбання таких приладів — недешеве задоволення, дозволити собі встановлювати лампи можуть не всі.

Відео: Чому кури лисіють

Отже, найбільш частою причиною облисіння курей є неправильне харчування птахів. Тому при додаванні кісткового борошна, капустяного листя, коренеплодів в раціон курей, алопеції вдасться уникнути. Читайте наш сайт, а також рубрику птахівництво, де ви знайдете ще більше корисної інформації. До нових зустрічей, шановні читачі!

 

Причини облисіння у курей: способи лікування недуги