Обрізка абрикосу: Як правильно обрізати молодий абрикос

Весняна та літня обрізка дерев абрикосу


Обрізка абрикосу навесні та у літній період

 

Обрізка абрикосу: Як правильно обрізати молодий абрикос

 

Обрізка абрикосу — в який час краще проводити

Сьогодні ми поговоримо про таке корисне заняття як, обрізка абрикосу. Крона абрикосу найчастіше досить добре розгалужена, з товстенькими, але в той же час дуже гнучкими гілками. Найбільша перевага обрізки абрикосу — це звичайно ж в першу чергу забезпечення нових сильних пагонів щороку.

Абрикос плодоносить найчастіше на однорічних гілках, що мають різну довжину а також на букетних гілках. На сильних гілках знаходяться групові пагони, а ось на тих, які досить слабкі — одиночні квіткові. Букетні гілки дуже недовговічні — відмирають через два, п’ять років. У підсумку можна виявити оголення гілок. Звичайна довжина пагонів приблизно сорок чи п’ятдесят сантиметрів.

Для дерев абрикосу характерний великий рівень скороспілості пагонів, саме через це за час вегетації вони дають декілька, а в південних — навіть три або чотири хвилі зростання.

Покращена чашоподібна крона дає відмінний старт плодоношенню, а також можна збирати врожай у великій кількості з високим рівнем.

Разріджене-ярусне формування крони найчастіше може складатися з п’яти або восьми гілок 1 порядку, які розташовані з наступними інтервалами в тридцять чи сорок сантиметрів.

Обрізка абрикосу навесніФормування крони, як правило має починатися з обрізки рослини на висоті приблизно 0,9 метрів. Якщо висаджується саджанець який має деяку частину гілок, то зазвичай вибирають декілька, які спрямовані уздовж ряду і обов’язково вкорочують їх рівно на половину ряду.

 

 

Центральний провідник залишають на двадцять чи навіть тридцять сантиметрів вище, ніж основні гілки. Під час літа зберігають ті гілки, які підходять в ролі основних і які відходять під остреньким куточком. У подальший же час продовжують закладку основних гілок але на тих, які вже є, зазвичай закладають розгалуження 2 порядку з відстанню сорок чи сорок п’ять сантиметрів. Під час закладки дотримуються принципу супідрядності між гілками і основним провідником. Всі зайві гілки просто вкорочують. А ось всі сильні однорічні гілки вкорочують на половину і навіть більше, а от ті, які короткі і не обрізають.

Основне значення обрізки абрикосу при повному плодоносінні — це в першу чергу звичайно ж освітлення крони, а також розвиток зростання сильних пагонів щороку.

Якщо ріст пагонів різко зупинився, то в цьому випадку проводять омолоджуючу обрізку. Цю обрізку, як правило, починають при довжині однорічних пагонів до тридцяти сантиметрів. Дану роботу роблять перекладом на бічні гілки в тій зоні, де неодноразово помічали активне зростання.

Обрізка абрикосу восени — схема як обрізати абрикос осінню

Відмінність абрикосу від всіх інших дерев полягає в тому, що він сам не скидає зав’язок. Велика частина його квіток формується в плоди, тому ця рослина майже постійно перезавантажує себе великою кількістю врожаю.

Обрізка абрикосу восениЩоб рослини залишилися в доброму та здоровому стані плоди-листя, потрібно робити своєчасну обрізку. Обрізку дерев потрібно проводити тільки ранніх або ж середніх сортів у жовтні місяці. Поліпшити і зробити гарним ріст дерева можна при великій обрізці багаторічної деревини.

У першу чергу потрібно на 1/3 прибрати плодові гілки, потрібно використовувати для формування крони розріджену ярусну систему, яка складається з п’яти або шести гілок скелета дерева.

Як же переживуть зиму плодові дерева? Адже минулу багатосніжну з шалено сильними морозами перенесли далеко не всі. Саме через це необхідно гарненько приготувати всі дерева до майбутніх холодів та морозів.

Омолоджуючу обрізку радять робити ранньою весною, ще до розпускання бруньок, а також влітку, але тільки до п’ятого червня.

Занадто пізня зроблена в літній сезон обрізка не дає другій хвилі зростання, у дерева в підсумку набагато менше листової поверхні, а квіткові бруньки не відкладаються. А ось в потрібний термін зроблена обрізка в літній сезон викликає дуже велике утворення нових пагонів. Нанесені влітку рани чудово гояться і проходять.

Читайте також: Як виростити абрикос

На майбутній рік вже після проведення обрізки в рази збільшується врожайність.
Плоди набагато більше за розміром, їх якість набагато краще, а також можна помітити зменшення зарадження різними хворобами. Наслідки літньої обрізки позначаються протягом трьох і більше років. Через це її варто робити приблизно 1 або 2 рази на три роки.

Обрізка абрикосаАле не варто забувати, що річна обрізка дає відмінний результат лише при тому, що буде гарна забезпеченість рослин вологою, а також всіма необхідними компонентами. Якщо ж поливи неможливі або незручні, тоді обрізанням в літній сезон займатися не варто.

В період старіння рослин дозволяється проводити омолоджування на деревину, яка старше 7 років у поєднанні з поливом і підгодівлею. Також забороняється вкорочувати гілки в їх оголену частину. У тому випадку, якщо рослини не обрізалися, то ці дерева характеризуються дуже великою занедбаністю крони. Обрізку всіх цих рослин необхідно робити з проріджуванням периферійної частини.

Скелетні гілки першого порядку прибирають лише в таких варіантах, якщо вони вражені якими-небудь хворобами. Загущену частину слід видаляти за допомогою укорочення основної гілки. Таким чином, можна набагато зменшити ширину крони до гарного параметра. Обрізку всіх рослин з перекладом на відгалуження з метою обмеження параметрів бажано проводити під час першої половини вегетаційного періоду в неврожайні роки.

Відео: Обрізка абрикосу навесні та у літній період

На цьому наша стаття «Обрізка абрикосу навесні та у літній період» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обрізці та догляді за вашими абрикосами. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Обрізка абрикосу: Як правильно обрізати молодий абрикос