Обрізка дерев на зиму в саду: схеми та фото обрізки дерев взимку з описом

Як правильно обрізати дерева на зиму


Обрізка дерев на зиму відео як обрізати плодові дерева

 

Обрізка дерев на зиму в саду: схеми та фото обрізки дерев взимку з описом

 

Обрізка дерев являє собою серйозну операцію, яка в основному досить болюча. Тому особливе значення слід приділити вибору порі року. Важливо враховувати безліч факторів, які дійсно принесуть користь для рослини. У зимовий час це робити найкраще. Оскільки саме тоді рослина прибуває в стадії спокою, що дозволяє все зробити, не завдаючи при цьому їй шкоди. Далі ми розповімо Вам про те як же правильно здійснювати обрізку дерев на зиму.

Обрізка плодових дерев восени

Методи, а також техніки обрізки виконуються правильно, оскільки це вважається необхідною умовою для виконання обрізання в цей період. Важливо в першу чергу брати до уваги відмінні риси кожного виду і сорту дерева, застосовуючи до них індивідуальний підхід.

У зимовий та осінній час обрізку фруктових дерев важливо починати зі зрілих рослин. Плодові бруньки в останніх прокидаються значно раніше, що відрізняє їх від листових. Як тільки дана процедура виконана, врожайність рослини значно піднімається, приріст залишається без змін, а рани затягуються за мінімальну кількість часу і майже безболісно. Щоб уникнути промерзання обрізаної частини, необхідно, щоб інструменти, що застосовуються для виконання, були обробленими і добре гострими. Крім того місце, виконання зрізу, необхідно гарненько намазати олійною фарбою або попередньо заготовленим садовим варом.

Обрізати в основному починають яблуні, оскільки вони найбільш морозостійкі. Далі починають працювати з грушами, вишнями, сливами і тому подібними. Білий налив, Аніс, Боровинка і Тітовка є тими сортами, здатними легше всіх інших переносити обрізку. Мельба, Пептін і Уелс важче переживають процедуру.

 

 

Важливо знати, що не варто обрізати дерева взимку при дуже низьких температурах. Так як дерево стає крихким, здійснювати зрізання гілок незручно, а отримані рани довго затягуються. Потрібно зупинитися на той день, коли температура не падає нижче мінус 8 градусів.

Також потрібно знати ще один фактор — це підготовка ґрунту до зимового сезону. Слід попередньо ретельно удобрити землю і рясно полити водою. Добрива здатні привести в порядок всі процеси всередині рослини, допоможуть швидко перейти в стадію спокою і зробити вегетаційний період довший. А рідина справить визрівання дерева і дозволить йому накопичити поживні речовини і вуглеводи, які відіграють важливу роль.

Видаляємо гілки на деревах великих розмірів

Як правильно обрізати дерева на зиму

Важливе значення має видалення великих гілок. Від їх ваги на стовбурі дерева рветься кора і деревина. Обрізання відбувається в два етапи. Спочатку відпилюють верхню частину, залишаючи пеньочок в довжину від 20 до 40 сантиметрів. Після чого його вирізати на кільце. Рани, які в результаті виходять необхідно зачистити за допомогою гострого ножа і замазати обережно спеціальним садовим варом або замінити його на масляну фарбу. Виконати дану маніпуляцію треба відразу ж після зрізування, в іншому випадку у відкриті частини можуть потрапити спори грибків і бактерій, що надалі послужить розвитку гниття.

Як обрізати дерева на зиму своїми руками

  • при відсутності на дереві листочків, важливо переглянути стан крони. Що дозволяє в точності з’ясувати, наскільки обрізати і з якої причини;
  • у рослини практично немає стресу, що в корені відрізняється від обрізки, виконуваної в інший сезон року;
  • деревину, яка підмерзла легше пиляти;
  • в зимовий час сходи можна поставити в найбільш зручне положення, при цьому не потрібно буде боятися пошкодити ті дерева, які розташовані поблизу.

Обрізка плодових дерев відео:

Правильно зроблена, а найголовніше вчасно, обрізка дерев на зиму допомагає запобігти появі величезної кількості проблем, які дають про себе знати під час росту і плодоношення дерева. Величезне значення має своєчасне визначення необхідності зрізання.

Якщо обрізка виконана за всіма існуючими правилами, то рослини на садовій території будуть жити довгий час і приносити багатий урожай. Крім того, якщо в перший раз не виходить виконати обрізку правильно, можна звернутися за допомогою до професіоналів своєї справи.

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для правильної обрізки дерев на зиму. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими плодовими деревами все буде в порядку!

Читайте також:

 

Обрізка дерев на зиму в саду: схеми та фото обрізки дерев взимку з описом