Обрізка дерев весною 2022 року: найбільш сприятливі дні для обрізки саджанців

Як правильно обрізати плодові дерева навесні


Обрізка плодових дерев навесні

 

Обрізка дерев весною 2022 року: найбільш сприятливі дні для обрізки саджанців

 

Обрізати плодові дерева необхідно правильно і в найбільш підходящі для цього терміни, визначити які допоможе місячний календар садівника. Незважаючи на те, обрізка навесні вважається більш ефективною, ніж восени, на період з березня по травень також можуть доводитися невдалі дні для проведення цієї процедури.

Сприятливі дні для весняної обрізки дерев

Правильне обрізання плодових дерев весною

Здійснювати дану процедуру необхідно, дотримуючись строгих правил

Існує 2 види обрізки дерев: весняна і осіння. Відповідно до думки більшості садівників, проводити процедуру найкраще навесні, так як саме після зими дерево потребує особливого догляду. Обрізка дозволяє видалити відмерлі за зиму гілки, які заважають нормальному розвитку дерева. Однак, далеко не всі дні в році добре підходять для цього. Щоб обчислити найбільш вдалий період, рекомендується скористатися підказками місячного календаря садівника на 2022 рік.

Обрізка плодових дерев у березні місяці

Операція необхідна для підвищення плодоношення або врожайності яблуні, груші, черешні та інших садових культур

Обрізка дерев раньою весною

Найбільш вдалим періодом для обрізки дерев в березні 2022 року вважаються 3, 4, 11, 18, 22, 23, 28, 29 числа місяця. У цей період рекомендується видаляти з дерева всі знищені морозами гілки, а також зайві пагони.

Коли обрізати плодові дерева у квітні 

У квітні відповідних для процедури днів значно менше, ніж в березні. Однак, такі періоди все ж існують. Так, відповідно до рекомендацій астрологів, проводити обрізку краще всього на початку і середині місяця, а саме з 1 по 5 квітня, а також 15 числа.

 

 

Травнева обрізка плодових дерев

Як правильно обрізати дерева

Він повинен бути гострим і чистим

Останній весняний місяць вважається вкрай вдалим для проведення процедури обрізання. У цей період рекомендується приділити особливу увагу видаленню занадто довгих гілок і розрослому корінню. Сприятливими датами для цього вважаються 2, 3, 7-15, 23, 24, 31 травня.

Рекомендуємо переглянути: Як правильно обрізати персик весною

Несприятливі дні для обрізки дерев весною у 2022 році

Весняне обрізання плодових дерев

Якщо провести процедуру занадто рано, дерево може не перенести заморозків, а пізня обрізка може змусити рослину страждати

У місячному календарі відзначені і дні, коли обрізати дерева не рекомендується зовсім, так як ця процедура може негативно позначитися на подальшому розвитку рослини і знизити якість і кількість врожаю.

Березень

Найбільш несприятливими періодами (причому не тільки для обрізки, але і для проведення будь-яких садових робіт) вважається час повного або нового місяця (6, 21 березня). Також не рекомендується обрізати дерева 1, 2, 5, 20, 25, 30 березня. Решту днів прийнято вважати нейтральними, обрізку в ці періоди проводити можна, але тільки в разі крайньої необхідності.

Квітень

У квітні також самим несприятливим періодом вважається молодик і повний місяць (5 і 19 квітня). У ці дні рекомендується відмовитися від будь-яких робіт в саду. Невдалим часом для обрізки дерев є і 2-4, 14, 26, 27 числа другого місяця весни.

Травень

Несприятливі фази місяця в травні припадають на 15 і 29 числа. У ці періоди обрізку краще не проводити. Це справедливо і для 28, 29 чисел. Решта періоди є нейтральними, тобто, придатними для проведення тих чи інших робіт.

Правила весняної обрізки дерев

Важливо не тільки встановити найбільш сприятливі терміни для проведення робіт, але і дотримуватися необхідних правил обрізки, наприклад:

  • обрізати слід пагони на ділянці над вічками, причому зріз повинен бути спрямований назовні від крони;
  • середні гілки, які є продовженням стовбура, необхідно обрізати менше, ніж інші;
  • більшу частину пагонів, що залишилися з минулого року, необхідно видаляти;
  • ступінь обрізки залежить від висоти дерева, чим нижча рослина, тим коротше потрібно зрізати непотрібні гілки;
  • місце зрізу необхідно обробляти садовим варом.
Обрізка дерев ранньою весною

Інструменти для обрізки обов’язково повинні бути заточені і продезінфіковані

Помилки дачників при весняній обрізці плодових дерев

Основна помилка дачників при плануванні і проведенні обрізки плодових дерев навесні — порушення термінів, в які найкраще проводити процедуру, зокрема, занадто пізня обрізка.

Крім того, мають місце і такі упущення як:

  • використання садових інструментів низької якості;
  • необережний або неправильний зріз;
  • пошкодження кори рослини;
  • відсутність подальшої обробки зрізу.
обрізка плодового саду

Видалення частини багаторічної гілки сприяє посиленню росту поруч розташованих гілок

Плодові дерева і чагарники здатні принести багатий урожай, якщо за культурами правильно доглядати. Зокрема, рослини потребують своєчасної обрізки. Важливо вчасно видаляти непотрібні пагони і гілки, щоб всі життєві сили рослини були сконцентровані саме на плодоносінні.

Відео: Два основних правила обрізки плодових дерев навесні

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для того щоб провести весняну обрізку плодових дерев. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими деревами все буде в порядку!

 

Обрізка дерев весною 2022 року: найбільш сприятливі дні для обрізки саджанців