Обрізка малини навесні — коли обрізати кущі малини

Малина: догляд, обрізка. Відео


Обрізка та догляд малини навесні

 

Обрізка малини навесні - коли обрізати кущі малини

 

Обрізка малини навесні

Малина — одна з найулюбленіших і найпоширеніших ягід. Її чагарники зустрічаються практично на кожній присадибній ділянці. У зв’язку з тим, що малина швидко і активно росте, багато хто вважає її дуже невибагливою ​​культурою, а тому відмовляють їй навіть в елементарному догляді. Але щоб збирати ароматні врожаї, все-таки потрібно докласти певних зусиль. Найбільш, мабуть, необхідним заходом, якої потребує малина (догляд навесні), — обрізка. Процедура важлива, особливо коли знаєш принцип, за яким плодоносять пагони — адже гілки старше двох років вже не дають плодів.

Обрізка малини навесні проводиться щорічно. Проводять її і по осені. Більш докладно про те, в якому догляді потребує чагарник і як правильно здійснювати обрізку, буде розказано в нашій статті.

Малина: догляд, обрізка. Відео


Зазвичай першу обрізку малина переживає ще на етапі саджанця. Після висадки куща на постійне місце, його потрібно вкоротити до п’ятдесяти сантиметрів.

Щоб було зручно здійснювати догляд за чагарником, його, перш за все, потрібно правильно розсадити. Грунт для малини потрібно родючий, з додаванням компосту — ягода дуже вдячно відгукується на внесення органіки. Між кущами дотримується відстань в межах півметра. Кожна рослина потребує індивідуального рясного поливу.

Читайте також: Догляд за малиною

Виносити саджанці в грунт Ви можете восени або навесні. Головне — після посадки забезпечити достатню кількість вологи. Подальший догляд за молодими рослинами складається з знищення бур’янів, підв’язування кущів і обрізку непотрібних пагонів. Якщо малина у Вас не ремонтантних сортів, які плодоносять навіть на гілках першого року, догляд навесні за саджанцями буде мінімальним — розпушування ґрунту та внесення препаратів від комах шкідників. А ось розростання ремонтантних кущів потрібно буде регулювати, тому що вони дадуть ягоди вже восени.

У відео ролику наочно показано, як правильно проводити обрізку пагонів.

Крім обрізки малина потребує підв’язування — щоб гілки не ламалися і надмірно не перепліталися між рядами. Найчастіше уздовж ряду встановлюють подобу шпалери: забивають кілочки і натягують між ними дріт, який утримує кущі від падіння. Подібну огорожу можна робити з обох боків ряду.

Обрізка малини навесні для початківців

Всі садівники колись були початківцями. У недосвідчених заводчиків ягідних кущів виникає безліч питань з найменшого приводу. Саме тому ми спробуємо докладніше описати всі аспекти найважливішого етапу догляду за малиною — обрізки. Зупинимося на обрізці кущів у весняний період.

 

 

Обрізка малини навесні для початківцівДо процедури можна приступати відразу після того, як розтанув сніг. Головне — щоб земля ще була холодною, і не почалося сокорух. Спочатку знищують підмерзлі, зламані, слаборозвинені гілки. Хороші пагони підрізають до першої справжньої не хворої пучки. Обрізання кущів зверху призводить до пробудження бруньок, з яких виростають додаткові плодоносні пагони, але ягоди на них дрібніше, ніж на основний гілці.

У наступну весну добре збереженим паросткам проводять другу обрізку — на 15 сантиметрів вище тих, які обрізалися в минулому році. На думку деяких досвідчених садівників, таким способом можна звичайну малину перетворити на непогану подобу ремонтантній. Мінусом дворазової обрізки можна назвати сильне загущення посадок, що загрожує захворюваннями. Якщо Ви вирішили проводити процедуру обрізання саме в такому варіанті, слід розсаджувати кущі на відстань не менше півтора метра один від одного, а ряди формувати з двометровим проміжком. Кущ повинен мати близько 10 пагонів.

Схема обрізки малини навесні

Весняна обрізка призводить до деякого уповільнення зростання основних гілок, зате в бруньки надходить набагато більша кількість корисних речовин. Багато досвідчених городників обрізають пагони на різній висоті.
Робиться це таким чином: одну частину куща обрізають до 20 см від землі, другу — на середині пагонів, третю — приблизно на 20 см від верху. Так забезпечується, одночасне плодоношення пагонів. Хворі та пошкоджені гілки видаляються під корінь і спалюються.

Схема обрізки малини навесніЗалежно від способу посадки малини — кущовий або траншейний — залишають до 6 пагонів на кущ або до 16 на один погонний метр ряду. Оптимальна відстань між пагонами не менше 20 см. Однорічні пагони, призначені для плодоношення, обрізають зверху приблизно на 15-40 см. Після обрізки дуже корисно обробити кущі спеціальними знезаражуючими препаратами.

При рясній появі молодої порослі вона викопується або вирубується, щоб не віднімати харчування у основного куща. Не рекомендується виривати зайві пагони — це може пошкодити кореневу систему. Краще обрізати або зрубати під корінь, або на глибині зрізати багнетом лопати. Коли поросль прокльовується із землі, навколо куща окреслюють коло діаметром до 50 см і встромляють по ньому штик лопати кілька разів. За межею кола земля злегка перекопується.

Малина ремонтантна — обрізка: відео


Любителі малини прагнуть отримати в рік якомога більший урожай. Рішенням для таких садівників стають ремонтантні сорти чагарнику, які можуть давати ягоди навіть на пагонах першого року. Звичайна малина приносить урожай тільки на гілках другого сезону. У ремонтантних кущів багато бічних пагонів, завдяки яким урожай збирають до пізньої осені. Для таких сортів рекомендується обрізка впритул до землі. Щоб зрозуміти, як не помилитися при обрізці, рекомендуємо подивитися детальний відео.

Якщо є бажання отримати з ремонтантного куща ягоди один раз на рік, але в дуже великій кількості, тоді малину обрізають восени — повністю під корінь. Або рано навесні — якщо мова йде про південні райони.

Обрізка малини по Соболєву

Ще один метод обрізки відомий по імені його розробника А.Г. Соболєва. Найдосвідченіший малиновод рекомендує проводити обрізку одних і тих же кущів двічі — в першу і в другу весну. Перша обрізка полягає в відщипуванні 20 см з верхівки пагонів, коли вони виросли вище півметра. Проводити процедуру потрібно в кінці травня. На наступну весну на цих пагонах коротшають бічні гілочки, коли вже з’явилися листочки, і кущ активно розвивається, приносячи рясний урожай.

Ремонтантна малина — догляд та обрізка

Щоб ремонтантна малина швидше визрівала, її потрібно посадити на дуже сонячному місці. Ранні сорти також дадуть урожай до настання холодів. Малина любить правильне підживлення. Якщо Ви проводили для ремонтантних кущів осінню обрізку, корисно буде замульчувати ряд перегноєм або перепрілим гноєм шаром до десяти сантиметрів.

Ремонтантна малина - догляд, обрізкаПо весні мульча дає паросткам необхідне вітамінізоване харчування. Якщо з кущами все добре, і вони здорові, хімічних добрив не потрібно — цілком вистачить органіки в розумних межах. Ті, хто хоче насолоджуватися ягодою і влітку, і восени, навесні обрізають не весь пагін, як для осіннього врожаю, а тільки частину, яка плодоносила в минулому році. Відросток який залишився дасть річний урожай, а молоді пагони — осінній.

Ви обов’язково побачите, як зміниться ваш ягідник — обрізка малини навесні дає стовідсотковий результат. Кожним кущем і гілочкою вдячно відгукнеться малина — догляд навесні: обрізка, підживлення, розпушування, видалення бур’янів — обов’язково принесуть багатий урожай.

На цьому наша стаття «Обробка малини навесні» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у вашій обробці малини навесні. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

Читайте також:

 

Обрізка малини навесні - коли обрізати кущі малини