Обрізка смородини весною — відео

Як правильно обрізати смородину навесні


Обрізка смородини весною - відео: Як обрізати смородину навесні

 

Обрізка смородини весною - відео

 

Догляд за ягідними чагарниками вимагає певних зусиль. Захист від шкідників, регулярний полив, розпушування та удобрення грунту — основна запорука сталого плодоношення. Не менш важлива для отримання якісного врожаю систематична обрізка кущів смородини. Кущ, наданий вільному зростанню, загущався. На внутрішній частині, позбавленої достатнього доступу світла, не формуються плодові.

На старих і хворих гілках ягоди втрачають соковитість, дрібніють, передчасно осипаються. Пагони чорної смородини старше 5 років і зовсім перестають приносити плоди. Своєчасна обрізка смородини дає помітний результат:

  • своєчасне заміщення застарілих гілок новими, омолодження крони і продовження терміну життя куща (до 15-20 років);
  • посилення припливу поживних речовин до плодоносних гілок за рахунок видалення неповноцінних відростків;
  • збільшення поверхні плодоношення і як наслідок, значне зростання врожайності;
  • формування якісних, повноцінних, багатих на вітаміни ягід завдяки безперешкодному доступу сонячних променів до решти гілок;
  • профілактика захворювань за рахунок достатнього провітрювання;
  • зручний доступ до всіх гілок при зборі врожаю і проведення обробки від шкідників.

Обрізка смородини проводиться як восени, так і навесні. Проріджування дуже загущених кущів доцільно розтягнути на два роки. Спочатку можна видалити особливо застарілі гілки, а на другий рік привести в порядок інші.

Весняна обрізка смородини

Рання весна — ідеальний час для формування рослини. Важливо встигнути провести обрізку до того, як розпустяться бруньки і почнеться активне вироблення соку. Занадто рання обрізка теж небажана. Для позитивного результату потрібно дочекатися стійкого потепління, коли середньодобова температура подолає нульову позначку. Якщо не вдається вкластися у відведені терміни, то краще залишити роботу до осені.

Весняну обрізку смородини потрібно починати з видалення гілок, що ростуть усередині куща, переплітаються або труться одна об одну. Потім вибраковуються зламані і викривлені відростки. Необхідно також позбутися від лежачих на землі або зростаючих далеко в сторону пагонів.

 Як правильно обрізати смородину навесні

 

 

У однорічних саджанців чорної смородини зрізають всі гілки, залишаючи на кожній по 2-4 розвинених пагони. До осені на цьому місці виростають пагони першого порядку довжиною до 90 см. Найрозвиненіші з них навесні наступного року знову вкорочують на 5-10 см для стимулювання сплячих бруньок. Решту відростків видаляють повністю. З бічних зав’язів за літо виростають пагони другого порядку довжиною до 40 см. Основний урожай формується якраз на гілках першого і другого порядку. Пагони третього, четвертого і наступних порядків вже менш продуктивні.

Читайте також: Як доглядати за смородиною

Одночасно щороку проростають прикореневі пагони. Найсильніші з них залишають на відстані 10-15 см одна від одної, а решту обрізають біля самої землі. На наступний рік верхівки молодих гілок вкорочують для стимулювання розгалуження. Зріз робиться на відстані 5 мм від пагонів під кутом в 45 градусів.

Таким чином обрізка смородини проводиться протягом 4-5 років до остаточного формування куща. Після цього самі застарілі гілки видаляють, залишаючи натомість молоді. Відрізнити їх легко за кольором: минулорічні- зеленуваті, старіші — коричневі або темно-бурі. Кора на застарілих гілках потріскана, прирости короткі і слаборозвинені, а ягоди не великі. Кожен рік процедура повторюється. Ідеально сформований кущ смородини повинен мати приблизно по 3-4 гілки різного віку від року до п’яти років, тобто всього 12-20 скелетних гілок різного віку в рівних кількостях.

Як обрізати кущі смородини восени

Як обрізати кущі смородини восени

З зимової сплячки смородина виходить дуже рано. Не завжди вдається підібратися до кущів до розпускання бруньок. Восени ж з’являється можливість не поспішаючи виконати всі намічені заходи по догляду за рослиною.

Осіння обрізка смородини проводиться до настання стійких холодів, коли листя вже облетіло, а сніг ще не випав. Ідеальний період для середньої смуги кінець жовтня або початок листопада. В цей час рослина легше переносить будь-яке втручання, так як знаходиться в стані спокою. Крім того, після листопаду добре видно «скелет» всієї рослини. Найстаріші гілки можна видалити відразу після збору врожаю. Головне, щоб зрізи встигли зажити, коренева система почала нормально працювати і кущ встиг оговтатися до зими.

Восени зазвичай проводиться чорнова обрізка кущів, а навесні більш уважно і детально завершується розпочате.

На зиму рекомендується видаляти:

  • старі, хворі, уражені грибком і шкідниками, засохлі прутики;
  • кволі, тонкі, ослаблені, невдало розташовані гілочки;
  • пагони, які в поточному сезоні не плодоносили;
  • з’явившуся за літо молоду поросль, загущающу кущ.

Таким чином, по весні смородина не витрачатиме сили і соки на харчування неперспективних відростків, які не дадуть врожаю.

Весняна обрізка смородини

Осіння обрізка смородини — це ще й дуже дієвий спосіб позбавлення від багатьох збудників хвороб. Більшість шкідників вражає саме молоду поросль. При щорічній зрізці верхівки видаляється основне вогнище інфекції та грибка.

І наостанок кілька корисних порад:

1.Обрізка смородини починається з підбору і настройки інструменту. Ріжуча поверхня секатора і зуби садової пилки повинні бути добре заточені. В результаті роботи не повинно залишатися задертої кори і рваної деревини.
2. Вирізати віджилі гілки потрібно на рівні ґрунту або трохи нижче. Серцевинна залишених високих пеньків дуже швидко загниває і перетворюється на розсадник для всіляких шкідників і грибкових захворювань.
3. Усі пошкоджені шкідниками пагони потрібно безжально вирізати дощенту і тут же спалювати разом з опалим листям.
4. Приступаючи до роботи, необхідно чітко уявляти мету і порядок обрізки. Недбало проведена процедура не тільки не принесе користі, але може остаточно занапастити кущ.

Відео: Як правильно обрізати смородину і коли

На цьому наша стаття «Обрізка смородини весною — відео: Як та коли обрізати смородину навесні » підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді за вашими кущиками смородини. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику статей про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Обрізка смородини весною - відео