Обробка картоплі від колорадського жука: як та чим обприскувати картоплю

Боротьба з колорадським жуком народними засобами


Обробка картоплі від колорадського жука Обробка картоплі від колорадського жука.Спробуємо розібратися, чи існує ефективна обробка картоплі від колорадського жука.Боротьба з колорадським жуком народними засобами

 

Обробка картоплі від колорадського жука: як та чим обприскувати картоплю

 

Обробка картоплі від колорадського жука

Нашестя колорадського жука на посадки картоплі можна назвати справжньою бідою багатьох фермерів. Вони придумують масу самих витончених методів, щоб позбутися від розоряючого поля від комах. І, тим не менше, проблема повторюється з року в рік. Зійшли свіжі паростки, і з’являється колорадський жук; боротьба з ним може тривати весь сезон. Спробуємо розібратися, чи існує ефективна обробка картоплі від колорадського жука.

Боротьба з колорадським жуком народними засобами

Навіть ті, хто жодного разу не бачив цю підступну комаху, дізнаються про нього безпомилково — у жука жовта спинка з п’ятьма поздовжніми чорними смужками. Виходець з Америки міцно влаштувався на наших полях, і суворі зими йому часто не страшні — він переживає їх під землею. Найбільш вдалий період для знищення жука настає навесні, коли він слабкий настільки, що не може літати і повноцінно розмножуватися. Картопляні паростки в цей час дуже ніжні, тому багато хто воліє на цьому етапі застосовувати найбільш безпечні для рослин методи боротьби.

Для початку опишемо спорудження так званих пасток. Одним з різновидів пасток можна назвати забивання простору між рядами посадок соломою. Це корисно для картоплі не тільки запобіганням поширення бур’янів, збереженням тепла і вологи, а й тим, що в соломі активно заселяються комахи, для колорадського жука смертельно небезпечні — сонечка, жужелиці, павуки, богомоли та інші.

Боротьба з колорадським жуком народними засобами

Описувана далі конструкція — це вже пастка в повному розумінні слова. Створюється вона у вигляді траншеї, викопаної по периметру картопляного городу. V- образна яма (кут стінок від 45 до 900⁰) зазвичай викопується таких розмірів: глибина в межах 0,3 м, ширина зверху — до 0,6 м. При її копанні важливо враховувати орієнтоване розташування місць зимівлі жука — найчастіше це сонячні площі з південної або західної сторони. Готову траншею щільно і гладко застеляють чорною плівкою, краї присипають землею. У дні плівки потрібно зробити дірочки (не частіше, ніж через три метри) для проникнення вологи в землю. Торці траншеї краще закрити так само, як і боки. Коли навесні жуки відправляються на пошуки їжі, потрапивши в пастку, вони не можуть вибратися з гладких курних стінок і гинуть в нагрітій сонцем траншеї від зневоднення.

 

 

Інша пастка — це різновид приманки, абсолютно безпечний для рослин і людини. Після посадки, але до появи паростків ввечері по полю розкидають шматочки картоплі, вимоченої добу в Хлорофосі. Голодні жуки спрямовуються до їжі і гинуть. Корисно подібну процедуру проводити і восени відразу після копки картоплі. Таку приманку можна помістити в півлітрові баночки, вкопані на ділянці.

Знищити шкідників допоможуть і картопляні очистки — їх можна до появи сходів висипати купками на поле, а коли приманку атакують жуки — облити все гасом і спалити.

Обробка картоплі від колорадського жука

Продовжимо описувати народні способи позбавлення від напасті. Це вже буде безпосередньо обробка рослин.

Обробка картоплі від колорадського жука

Для обприскування застосовують найрізноманітніші настої, рецепти яких будуть дані нижче. Зауважимо, що обприскування бажано проводити у похмуру, але не дощову, бажано безвітряну погоду.

  1. Настій тютюну. Півкілограма пилу з висушених кореневищ або стебел тютюну дві доби настоюємо в 10 літрах води. Настій проціджують, розводять до 20 літрів і додають 50 грам подрібненого мила.
  2. 250 г полину подрібнити, змішати з однією склянкою золи і залити 10 літрами окропу. Через 3 години процідити і застосовувати за призначенням.
  3. Добре допомагає обприскування настоєм кульбаби і хвоща. Ці трави по 250 г поміщаємо в 10 літрів води, кип’ятимо чверть години, остуджуємо, проціджуємо. Літр настою розводять відром води.
  4. Девасил — його коріння в масі 100 г заливають окропом і настоюють. Обприскують холодним засобом до трьох разів на місяць.
  5. Подрібненою травою чистотілу заповнюємо ємкість, заливаємо водою і 20 хвилин кип’ятимо. Проціджений холодний відвар розбавляють у співвідношенні півлітра на 10 літрів.
  6. 100 г червоного пекучого перцю подрібнюють, змішують з двома натертими шматками господарського мила, настоюють кілька годин у відрі води і обприскують рослини.
  7. Бадилля томатів в масі 4 кг заливається 10 літрами води і кип’ятиться 40 хвилин на слабкому вогні. Засіб розводять водою у співвідношенні 2:10 і додають 50 г натертого мила.
  8. Крім обприскування добре допомагає деревна зола у вигляді запилення або додавання в лунку при посадці. Запилювати золою радять кожні два тижні.

Засоби для обробки картоплі від колорадського жука

Існують ще біологічні інсектициди промислового виробництва, безпечні для посадок, тварин і людей. Принцип їх дії полягає в тому, що вони, будучи спорами і кристалами білків, потрапляючи в організм комахи, вражають кишечник, нервову систему і репродуктивну функцію. Жуки або гинуть, або стають нездатними виробити нове покоління. Прикладом може служити французький органічний засіб «Колорадського жука НЕМА». Якщо біопрепарати виявилися малоефективними, через тиждень після їх застосування варто звернутися до допомоги хімічних засобів.

Засоби боротьби з колорадським жуком

Отрути хімічні доцільно застосовувати тільки у випадку занадто великої чисельності колорадського жука на полі. Вирішуючи вдатися до їх використання, слід пам’ятати, що вони вкрай шкідливі для бджіл та інших запилюючих комах. Серед найбільш популярних засобів можна назвати бордоську суміш, препарати «Престиж», «Банкол», «Колорадо», «Тантрек» і безліч інших. Купуючи той чи інший засіб, уважно читайте інструкцію — багато виробників рекомендують не вживати в їжу оброблену картоплю раніше визначеного терміну.

Якою буде ваша обробка картоплі від колорадського жука, вирішувати Вам. Оцініть масштаб поразки поля і власні переваги. Ще одне зауваження про те, чого боїться колорадський жук — боротьба з ним може включати в себе посадки ароматних рослин і квітів: матіоли, календули, шавлії, котячої м’яти та інших.

Найефективніший спосіб боротьби з колорадським жуком відео

На цьому все, наша стаття «Обробка картоплі від колорадського жука» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших овочів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Обробка картоплі від колорадського жука: як та чим обприскувати картоплю