Обробка полуниці весною — профілактика від шкідників

Обробка полуниці весною: Якою має бути підгодівля


Обробка полуниці навесні.Якою має бути перша весняна підгодівля полуниці

 

Обробка полуниці весною - профілактика від шкідників

 

Обробка полуниці навесні

Весняна обробка полуниці — одна з перших справ дачника по поверненню на улюблену ділянку після довгої зими. Однак далеко не всі знають, як правильно обробити полуницю навесні, щоб власні сили заощадити, а майбутній урожай збільшити.

Чи потрібно прибирати старе засохле листя? Чи варто видаляти верхній шар ґрунту? Чим обробляти полуницю від шкідників і хвороб? Якою має бути перша весняна підгодівля полуниці? Обробка полуниці навесні. Саме про ці питання ми поговоримо сьогодні.

Обробка полуниці весною

Обробка полуниці весноюПісля сходу снігу і настання перших теплих днів городники старого гартування, озброївшись плоскорезом, сапкою і лопатою, приступають до стандартної обробки полуниці «за підручником»: видаляють верхній шар ґрунту (адже там живуть грізні шкідники), обривають засохле листя (бо кущі повинні виглядати красиво), підгодовують, розпушують і підсипають ґрунт, обприскують кущі від шкідників.В результаті отримують голі грядки, які після першого ж спекотного сонячного дня покриваються кіркою. А кірку знову треба розпушити і т.д. Значить, так робити не можна? Чому ж, можна. Але сил і часу така обробка забирає чимало.

Для тих, кому шкода витрачених даром зусиль, пропонуємо дещо інший спосіб обробки полуничних кущів.

Отже, ось список основних заходів, які необхідно провести навесні на полуничній грядці:

1. Згрібання не перегнилої за зиму мульчі;
2. Оправлення бортиків грядки;
3. Підживлення мінеральними або органічними добривами;
4. Первісна обробка полуничних кущів від хвороб хімікатами або біопрепаратами;
5. Мульчування.

 

 

Прибирання та мульчування ґрунту для посадки полуниці

Впевнені, що Ви мульчуєте свою полуницю одним із відповідних органічних мульчуючих матеріалів, а значить після зими на грядках залишилися рослинні залишки, що не встигли згнити. Їх слід прибрати в компостну купу.
Сенс цієї процедури в тому, що укритий мульчой грунт прогрівається повільніше, а щоб полуничні кущики почали швидше зростати земля повинна бути теплою. Після позбавлення від торішньої мульчі потрібно облямувати бортики грядок, щоб вони виглядали охайними, і сусід не дивився на Вас як на ледаря.

Весняна підгодівля полуниці

Весняна підгодівля полуниці фотоЩоб стимулювати появу свіжого зеленого листя, кущі полуниці можна підгодувати. Якщо Ви не противник використання мінеральних добрив в городі, тоді вибирайте один з варіантів комплексної підгодівлі:

  • 1 ст.л. сульфату амонію і 2 склянки коров’яку на 10 літрів води;
  • 1 ст.л. нітроамофоски на 10 літрів води.

Прихильники органічного землеробства підгодовують полуничні грядки настоєм коров’яку (1 частина гною на 10 частин води) або курячого посліду (1 частина посліду на 12 частин води) або настоєм кропиви (відро молодої кропиви заливають теплою водою і витримують 3-4 дні).

Підживлення полуниці вносять безпосередньо під кущ, уникаючи попадання розчину на листя.

Обробка полуниці від шкідників і мульчування

Ранньою весною до цвітіння полуниці рекомендують проводити і обробку кущів проти шкідників. Хто не боїться хімікатів, обприскує рослини препаратами «Таурус» або «Цезар». Для прихильників біопрепаратів існує «Фітоверм» і «Акрофіт». Тільки не забувайте, що препарати біологічного походження ефективні при температурі більше + 18 °С.

Читайте також: Ремонтантна малина: догляд та особливості

Деякі садівники воліють боротися зі шкідниками за допомогою звичайної води. Воду необхідно нагріти до температури 60-65 °С і полити нею полуницю зверху лійкою з дрібним ситом. Головне, щоб вода не встигла завчасно охолонути і щоб потрапляла на листя більш-менш рівномірно. «Водні процедури» не тільки допомагають позбавитися від шкідників, вони також стимулюють ріст і сприяють укрупненню ягід.

Обробка полуниці від шкідників і мульчування фотоКоли грунт добре прогрівся і загроза поворотних заморозків перестала нависати над дачною ділянкою, полуничні грядки необхідно знову замульчувати. Найкраще для цієї мети підходить ялинова і соснова хвоя. Справа в тому, що така мульча грає роль своєрідного антисептика — з нею полуниці не страшні ніякі хвороби. Так само гарна солом’яна мульча, яка добре пропускає вологу і не дозволяє ягодам загнивати. Правда, в соломі можуть прижитися слимаки та інші «ненажерливі шкідники», тому хвойна мульча вважається номером один для полуниці.

А як же бути зі старими листами? Старе висохше листя з часом благополучно зникне саме, без нашої допомоги, при цьому саме воно на перших порах буде «працювати замість мульчі», оберігаючи грунт від висихання і створюючи на грядці з полуницею оптимальний мікроклімат.

Обробка полуниці навесні від шкідників

На цьому наша стаття «Обробка полуниці навесні» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у вашій обробці полуниці навесні. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

Читайте також:

 

Обробка полуниці весною - профілактика від шкідників