Обробка саду залізним купоросом — для чого застосовується в саду

Залізний купорос застосування в садівництві


Обробка саду залізним купоросом. Застосування в садівництві

 

Обробка саду залізним купоросом - для чого застосовується в саду

 

Багато садівників погодяться з тим, що досить складно виростити сад без регулярної обробки дерев спеціальними речовинами, що захищають від паразитів і хвороб. Одне з таких засобів — залізний купорос, який складається з інсектицидів, фунгіцидів і мікродобрив. Якщо правильно його використовувати, можна домогтися гарних результатів і багатого врожаю. Обробка саду залізним купоросом — гарантія здорових дерев. Як його використовувати і в яких дозах?

Обробка саду залізним купоросом: використання

Застосування в саду залізного купоросу

Залізний купорос застосовують для:

  • Знищення комах і паразитів.
  • Захисту і лікування захворювань: грибка, борошнистої роси, сірої гнилі і т.д.
  • Ліквідації моху, лишайника.
  • Дезінфекції рослини при виникненні ран або дупла.
  • Лікуванні хлорозу та інших захворювань.

Залізний купорос позитивно позначається на родючості рослини, її врожайності і здоров’ї. З його допомогою вдається відшкодувати необхідне для дерев залізо. Найбільш чутливими до нестачі заліза є груші, яблуні і сливи, оскільки без нього не відбуваються ніякі окислювальні процеси ферментів, такі необхідні для нормальної життєдіяльності. Приміром, кількість заліза в яблуні безпосередньо впливає на стан дерева, його пагони, якість врожаю і його смак.

 

 

Обробка саду залізним купоросом

Залізний купорос проти грибків і шкідників

Якщо мета обробки залізним купоросом — це боротьба з паразитами, тоді необхідно використовувати препарат в розрахунку 500 г. на 10 літрів води. Все ретельно перемішати до повного розчинення речовини і починати активно обприскувати дерева до настання весни і набрякання бруньок. Це захистить рослину від атаки шкідників, які будуть дуже активними після зимової сплячки. Ще раз обробка проводиться глибокою осінню, в жовтні.

Залізний купорос проти грибків і шкідників

Щоб запобігти появі лишайників і мохів, що з’являються на кроні старих дерев, обприскування купоросом проводиться на початку весни або восени, після того, як дерево скине листя. Що стосується частоти обробки, буде досить декількох раз в пару тижнів.

Читайте також: Обприскування дерев мідним купоросом

Залізний купорос є незамінним засобом при боротьбі з хлорозом, який з’являється в результаті нестачі заліза в добриві або землі. Щоб підготувати розчин, потрібно взяти 100 г. порошку і розмішати його в 10 л. води. Обприскування проводити до тих пір, поки листочки рослини повністю не відновляться.

Залізний купорос застосування садівництві

При роботі з залізним купоросом, важливо дотримуватися запобіжних заходів, оскільки цей препарат відноситься до небезпечних речовин. Щоб він не приніс шкоди, слід дотримуватись таких правил:

1. Уважно читати інструкцію і точно її дотримуватися. Не варто збільшувати дозу або використовувати менше води — так можна нанести рослині непоправної шкоди.
2. Для розчинення купоросу використовувати тільки склянний або пластмасовий посуд.
3. Всі процедури проводити тільки в рукавичках.
4. При попаданні речовини в очі, необхідно обов’язково їх промити.

Відео: Обробка дерев залізним купоросом: залізний купорос як добриво

Обробка саду залізним купоросом на дачній ділянці — справа важлива і не терпить зволікання, тому використовуючи правильно залізний купорос в садівництві можна досягти позитивних результатів.

 

Обробка саду залізним купоросом - для чого застосовується в саду