Найкраще опалення для приватного будинку: яка система краща, її переваги та недоліки

Самостійна розробка системи опалення будинку


Яке опалення для будинку краще: обираємо правильну систему теплопостачання - опис з фото

 

Найкраще опалення для приватного будинку: яка система краща, її переваги та недоліки

 

Зміст !

Опалення будинку в помірному кліматі не просто нагальна потреба, але і головна складова частина затишку і комфорту в житлових і нежитлових приміщеннях протягом довгих місяців пізньої осені, зими і ранньої весни. Зі зростанням цін на опалення і електроенергію, витрати на опалення стали занадто великими для більшості людей. А значить, багато хто починає шукати «рецепти» надійної, економічної і зручної системи опалення та гарячого водопостачання.

Пройшли ті часи, коли класична система опалення гарантувала затишок і тепло в будинку. А газові котли з атмосферними пальниками і допотопною автоматикою, які часто витрачають газ на обігрів атмосфери, були єдиними можливими джерелами тепла, які можна було купити в магазині. Але часи Прометеїв і безіменних АОГВ пройшли, поступившись місцем потужним, безшумним і економічним газовим настінним і підлоговим котлам.

Радіатори опалення також змінилися в кращу сторону, стали не просто «батареями», а прикрасою стін і ніш під вікном. Сучасні радіатори вже не потрібно сором’язливо приховувати фіранками і декоративними панелями, на відміну від класичних чавунних радіаторів — вони прикрашають інтер’єр будь-якої кімнати, особливо якщо дизайн радіатора підібраний зі смаком.

Нині споживачам доступні не тільки класичні чавунні радіатори, але і сталеві, алюмінієві та біметалеві.

Опалення будинку: переваги та недоліки радіаторів опалення

Опалення будинку: переваги та недоліки радіаторів опалення

Сталеві радіатори є стандартом де-факто в країнах Європи, там їх цінують за підвищену тепловіддачу при низькій температурі теплоносія (купив радіатор і знижуй температуру теплоносія до + 55C °).

 

 

Алюмінієві і біметалеві радіатори люблять за малий обсяг теплоносія і ефективну роботу при високих температурах води в системі опалення — такі радіатори займають мало місця, а гріють подібно до грубки, створюючи інтенсивні конвективні потоки повітря. Так, радіатори, зроблені з алюмінію і біметалеві радіатори, люблять підвищену температуру, але для центральної системи опалення це скоріше благо, ніж недолік, адже температура теплоносія при центральній розводці рідко опускається нижче +70 C °, а іноді досягає і +95C °. До того ж ці види радіаторів можуть переносити високий тиск в опалювальній системі, чого не можуть сталеві і чавунні радіатори.

Чавунні радіатори в наш час оцінять лише поціновувачі старої доброї класики і любителі підвищеної надійності. Справа в тому, що у чавунних радіаторів практично необмежений термін служби, особливо якщо в опалювальній системі вдома не буває підвищеного тиску теплоносія (понад 6 кгс /см 2). Так, чавунні радіатори практично не іржавіють і НЕ виходять з ладу через корозію. До того ж, ці радіатори мають підвищену теплоємність та інертність, що добре при центральному опаленні. Але це погано для автоматики сучасних котлів — чавунні радіатори довго нагріваються і довго остигають, зберігаючи тепло.

Труби: поліпропіленові або металопластикові для опалення будинку

Монтаж сучасної системи опалення помітно полегшився, завдяки відмові від сталевих труб на користь поліпропіленових і металопластикових трубопроводів. Тепер у кожної людини з’явилася можливість зробити «професійне» опалення, не вдаючись до послуг зварників, які часто застосовують при монтажі газові та ацетиленові пальники, електрозварювання і кувалду побільше.

Нині монтаж опалювальної системи проходить без шуму і пилу, завдяки тому, що труби розрізають спеціальними ножицями, а зварювання труб з поліпропілену здійснюється паяльниками для труб, без застосування електродів і пайки газовим пальником. Металопластикові труби зможе змонтувати кожен за рахунок безлічі фітингів різної конфігурації — досить підібрати комплектуючі, які  відповідали б вашому проекту системи опалення.

Звичайно, є вишукані варіанти систем опалення на базі мідних труб, що з’єднуються пайкою, але ці системи застосовуються в основному для пристрою теплої підлоги. Теплі підлоги ідеальні з точки зору розподілу тепла в кімнатах будинку, але вартість і трудомісткість монтажу опалювальної системи виводить теплі підлоги в розряд задорогої іграшки для заможних людей.

Труби: поліпропіленові або металопластикові для опалення будинку

Опалення будинку за допомогою котла

Котли перестали бути пристроями для банального спалювання палива, з найпростішою автоматикою безпеки на випадок згасання факела, ставши повноцінними центрами нагріву води для системи опалення та гарячого водопостачання. Газові котли обзавелися складною автоматикою, яка здатна регулювати температуру в опалювальній системі і, окремо, температуру гарячої води, яка тече з крана; можуть підтримувати мікроклімат в будинку, стежачи за датчиками температури повітря; можуть самі розпалюватися і зупинятися, без розпалювання сірником по-старому; можуть вмакатися і вимикатися самостійно за закладеною програмою, економлячи газ і електроенергію.

Безліч варіантів схем і систем опалювання не дає можливості однозначно відповісти на питання: «Яке опалення краще?». Кращою стане та система опалення і гарячого водопостачання, яка буде спроектована з урахуванням особливостей вашого будинку або квартири, помножена на професіоналізм проектувальників і ваші фінансові можливості.

Ця стаття присвячена системам опалення і гарячого водопостачання. Ми допоможемо вам спроектувати свою, ідеальну опалювальну систему, з урахуванням наявних у вас матеріалів. Допоможемо вибрати газовий або електричний котел і радіатори опалення. Розповімо про переваги і недоліки популярних схем індивідуального опалення та гарячого водопостачання, герметиків для різьбових з’єднань і багато іншого.

Скажемо відразу, всі вишукування сучасних опалювальних систем коштують грошей, часто чималих, тому розробку і модернізацію опалення будинку треба розглядати як інвестицію на майбутнє. Ціна опалення буде залежати від ваших запитів і технологічних наворотів де, до речі, вартість газового котла відходить на другий план, а на перше місце виходить вартість запірно-регулюючої арматури, систем автоматизації, циркуляційних насосів, розширювальних баків та іншої потрібності.

Відео: Системи опалення приватного будинку

На цьому наша стаття про опалення для будинку підійшла до кінця. Ще більше корисних порад для себе ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Найкраще опалення для приватного будинку: яка система краща, її переваги та недоліки