Органічні добрива — їх застосування та ефективність на грунт

Використання натуральних добрив


Органічні добрива - використання натуральних добрив

 

 

Органічні добрива для удобрення землі

Сьогодні ми поговоримо про використання натуральних добрив. Кожен садівник повинен знати, як застосовувати органічні добрива.

Деревна зола — цінне комплексне мінеральне добриво

Перше і саме доступне для будь-якого дачника добриво, ідеальне джерело калію. Склад його залежить від того, що ви спалюєте-деревину, солому, стебла соняшнику, бадилля картоплі або інше садове сміття. Найбільше калію в попелі, отриманої при спалюванні трави, соломи, картопляної гички. А зола твердої деревини містить більше калію, ніж після спалювання м’якої деревини. Лідирують у цьому списку березові дрова. Використовувати в якості підгодівлі золу можна по різному.

Органічні добрива- золаНаприклад, у вигляді водного розчину. В середньому на 1 кв. м витрачають 1 ст золи, розведеної в 10 л води. Можна використовувати і суху золу, але її краще застосовувати при перекопуванні і розпушуванні ґрунту (1 ст. На 1 кв. М). Дуже корисно вносити золу при закладці компосту.

Укладаючи компостну купу, кожен шар трави, харчових відходів або бур’янів пересипайте золою. Зразкова витрата — 1 кг золи на 1 кубометр компосту. Золою можна присипати і зрізи м’ясистих кореневищ рослин. Вона буде не тільки підсушувати ранки, але і захистить рослину від гнилі.

Гнойова жижа

Теж швидкодіюче і дуже ефективне добриво. Готується воно так: береться бочка (50 л), наповнюється гноєм наполовину, обов’язково додається зола, а ще краще, якщо Ви будете пересипати шар гною в бочці невеликим шаром золи (на таку бочку піде в середньому 4-5 ст. Золи) . Потім заливається все це доверху водою і настоюється протягом 10 днів, періодично перемішуючи. Потім дайте гною в рідині відстоятися. Готову рідину розведіть з водою в пропорції 1: 4 і полийте рослини (найкраще в похмуру погоду або ввечері, щоб не обпалити коріння рослин).

 

 

Пташиний послід як добриво

Дуже сильне органічне добриво, зараз його використання знайшло друге народження. Напевно, тому, що його стали продавати в садово-дачних магазинах і застосування цього чудесного добрива стало доступним навіть тим, хто не тримає на своїй присадибній ділянці птицю. Робеться це так: береться 1 частина сухого посліду і 8 частин води, настоюється 2 доби, а потім поливається, розводячи водою в пропорції 1: 1. Одним відром цієї рідини можна полити 2 кв. м. Сухий пташиний послід можна додавати в ґрунт при осінньому або весняному перекопуванні або коли готуєте грядки до весняних посадок, але не більше 250 г на 1 кв. м.

Падалиця

Це не просто гнилі овочі та фрукти, а чудова підгодівля. Найбільше це, звичайно, стосується яблук, особливо коли їх багато. Складають їх в затишному місці, і як тільки звільняються грядки після збору врожаю, прокопують на них канавки, укладають туди напівзгнилі плоди, як можна дрібніше рублять їх лопатою, ретельно перемішуйте із землею і додатково полийте гноївкою, настоєм пташиного посліду або кропиви, а потім прикрийте землею. На наступний рік овочі ростуть на цій грядці як на дріжджах.

Як удобрювати золою, пристосування для приготування золи

Городники використовують золу як ідеальне калійне добриво, але насправді в ній дуже багато ще й фосфору і взагалі міститься близько 30 мікроелементів: кальцій, магній, залізо, кремній, сірка, бор, марганець та інших. У ній абсолютно немає хлору, негативно впливає на ріст багатьох культур (наприклад, капусти, картоплі). Найцінніша зола — від згорілої картопляної гички. У ній міститься понад 20% калію, до 8% фосфору і близько 32% вапна. При внесенні золи відбувається розкислення ґрунту і одночасно придушення тієї патогенної мікрофлори, яка воліє кисле середовище для розвитку.

Читайте також: Для чого потрібні мікродобрива

З квіткових культур золу люблять календула, братки, гіпсофіла, настурція, петунія, запашний тютюн, тюльпани, лілії, гіацинти, хризантеми, айстри, дзвіночки, маргаритки, клематиси, троянди, дельфініум, барбарис, півонії. З овочевих культур з вдячністю поставляться на внесення золи капустяні, томати, картопля, огірки, коренеплоди.

Органічні добрива фото.При пересадці кімнатних рослин додають 2 ст. л. золи на 1 л ґрунту для улюблених гераней, фуксій, цикламенів. В лунки додають золу при посадці картоплі (1 жменя) і капусти (приблизно 1 ст. Л.). Золою підгодовують полуницю: поливають ранньою весною розчином: 200 г золи і сірникову коробку суперфосфату на 1 відро води, а під час плодоношення — тільки золою.

Використовують золу в боротьбі зі шкідниками. Капусту від хрестоцвіті блішки можна опудрить золою, але обов’язково рано вранці. Проти тлі та гусениці на капусті можна приготувати настій: напередодні обробки 1 ст. золи залити 10 літрами холодної води, перемішати і залишити до ранку. Вранці знову перемішати і процідити. Обприскувати рослини потрібно до початку льоту метеликів (в 5-6 год ранку), захоплюючи нижню частину листя. Обробки повторювати щодня.

Відео: Органічні добрива – метод Міттлайдера.

На цьому наша стаття «Органічні добрива — використання натуральних добрив» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику Добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Органічні добрива - їх застосування та ефективність на грунт