Особливості утримання курей-несучок взимку в домашніх умовах: догляд, обігрів, харчування

Як правильно утримувати курей-несучок в зимовий період на дачі


Особливості утримання курей-несучок взимку в домашніх умовах: догляд, обігрів, харчування

 

Особливості утримання курей-несучок взимку в домашніх умовах: догляд, обігрів, харчування

 

Безвідмовні трудівниці — несучки, в зимовий час нерідко дають збій. Це відбувається з різних причин. Найпоширеніше — неправильне утримання курей несучок взимку в домашніх умовах. Серйозних витрат не буде потрібно, але всі вкладені зусилля окупляться стабільною зимовою яйцекладкою.

Утримання курей-несучок в вільних клітках має свої переваги і недоліки, розглядаючи які можна зробити висновок, чи доцільне клітинне утримання несучок в господарстві. Більше про утримання курей читайте в нашій статті.

Підготовка курятника до зими

У зимовий час курник стає основним місцем, де кури проводять свій час. Несучість безпосередньо залежить від комфорту. У несприятливих умовах несучки витрачають багато енергії на вироблення і збереження тепла. Стабільний температурний режим, необхідний рівень освітлення, правильне харчування і скарги, що кури погано несуться, залишаться в минулому.

Підготовка курятника до зими - опис з фото.

Для початку необхідно визначитися з оптимальними умовами утримання курей несучок:

 1. Температура в курнику взимку повинна знаходитися в межах + 12 … + 18° С. Різке зниження або збільшення температури загрожує істотним зменшенням кількості яєць. Якщо в південних регіонах кури витримують зиму без додаткового джерела обігріву, то в помірному поясі, і, тим більше, на півночі, можуть знадобитися лампи для обігріву курника.
 2. Відносну вологість рекомендується тримати на рівні 60-80%. Показник підтримується за допомогою системи вентиляції, бажано, з регульованими клапанами. Повітря курника взимку повинно бути свіжим, але без протягів.
 3. Освітлення курника протягом дня має тривати не менше 14 годин. Якщо влітку птахам досить природного світла, то взимку його не вистачає. Без електрики не обійтися. Рекомендується завчасно провести комунікації, а вимикачі для зручності можна забезпечити таймерами. Лампи краще вибирати люмінісцентні.

Прослідкуйте, щоб в курнику не було щілин і наскрізних отворів, в які буде проникати холодне повітря і створювати загрозу протягів; вікна повинні надійно закриватися. Лампи для обігріву курника і для його висвітлення розміщують так, щоб кури не могли травмуватися і пошкодити обладнання. Якщо в місцевості часті випадки перебоїв з електроживленням, подбайте про генератор. Він забезпечить зимове утримання курей-несучок без зайвих стресів.

 Умови утримання курей несучок взимку, щоб несли яйця - опис з фото.
Це базові умови, при яких кури несуться взимку. Крім цього необхідно не тільки передбачити обігрів і освітлення в курнику взимку, але і забезпечити гігієнічні норми утримання. Для цього приміщення необхідно ретельно прошпаклювати і продезинфікувати. Всі поверхні (підлога, стеля, стіни, сідала, гнізда) обробляють водним розчином вапна (2 кг на стандартне 10-ти літрове відро) або іншим засобом з аналогічними характеристиками. У гніздах обов’язково змінюють підстилку на нову.

Підтримка оптимальної температури в курятнику взимку

У теплому кліматі проблему, як утримувати курей-несучок взимку, забезпечуючи їм оптимальну температуру, можна вирішити підручними засобами. Як правило, для цього достатньо постелити глибоку підстилку і птиці самостійно будуть підтримувати режим.

 

 

Джерелом тепла послужить послід. Розкладаючись, він буде виділяти метан і, таким чином, вирішить проблему, як обігріти курник взимку. Головне, подбати про гігієну і вентиляцію. Підстилка для курника на зиму укладається поверх голого, заздалегідь продезинфікованої підлоги. Зазвичай для неї використовують тирс, торф, рубану солому або сіно.

Підтримка оптимальної температури у курнику взимку

Мінімальний шар для підстилки становить 10-15 см. Її насипають частинами, ретельно утрамбовують, потім підсипають ще. Повну заміну підстилкового матеріалу роблять з настанням тепла. Взимку стежать, щоб вона не злежувалася, для цього її ворушать вилами або граблями, кожен раз насипаючи зверху новий шар. Як правило, глибока підстилка забезпечує необхідну температуру навіть в помірному кліматі, за умови, що курник капітальний, без щілин і з хорошою теплоізоляцією.

У більш суворих умовах щоб кури не перестали нестися, варто розглянути і використовувати різні способи обігріву, в залежності від умов і фінансових можливостей:

 • Теплові гармати;
 • Радіатори;
 • Пічне опалення (як альтернатива — «буржуйки»);
 • Лампи для обігріву курника.

Розміщуючи обігрівач, подбайте, щоб кури не могли травмуватися. Важливо забезпечити пожежну безпеку своїх підопічних.

Правильне харчування курей несучок взимку

Правильне харчування курей несучок взимку фото.

Температура і світло в курнику далеко не останні умови, щоб кури взимку неслися. Без збалансованого харчування несучка не зможе сформувати достатню кількість яєць в потрібні терміни. Власні резерви організму швидко вичерпаються, що призведе до передчасного закінчення продуктивного віку.

Для курей несучок краще купувати якісний комбікорм. У ньому міститься необхідний баланс поживних елементів, вітамінно-мінеральні премікси, а нерідко і лікарські препарати для профілактики проблем зі здоров’ям у курей-несучок.

Якщо якісний комбікорм недоступний, його можна приготувати своїми руками. При цьому важливо дотримуватися балансу білків, жирів і вуглеводів, збагачувати суміш зерна протеїнами тваринного походження, мінералами і вітамінами.

Для повноцінного харчування несучок взимку будуть потрібні злаки (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес), бобові, а також макухи, шроти, рибна і м’ясо-кісткове борошно, крейда, сіль, вапно, промислові премікси. Зернові можна давати і окремо, що не дроблячи. Так вони довше перетравлюються і забезпечують необхідний резерв енергії.

Зміст несучок взимку передбачає достатню калорійність раціону і його різноманітність. Рекомендується давати курям терті овочі, як свіжі, так і відварені.

Умови утримання курей несучок взимку на дачі.

Використання вологих мішанок можливо за умови, що ви зможете давати їх в теплому вигляді. Кур потрібно годувати двічі на день: вранці і ввечері. При цьому вологі корми дають в першій половині дня, а сухі — у другій половині.

В окремій годівниці потрібно давати дрібну річкову гальку, пісок, черепашник — вони сприяють травному процесу у несучок. Воду залишають у відкритому доступі. Міняють її часто, кожен раз наливаючи підігріту до температури курника. Занадто холодна викликає у курей проблеми зі здоров’ям.

Як правило, основна проблема взимку — відсутність вітамінів і сонячного світла. Першу можна вирішити за допомогою трав’яного борошна, рубленого сіна, овочів і коренеплодів, а другу — тільки випускаючи курей на вигул.

Зимовий вигул курей-несучок

Щоб кури неслися взимку, їм необхідно забезпечити достатній рівень фізичної активності; можливість поніжитися на сонці. Незважаючи на холод, кури потребують вітамін D для засвоєння кальцію. Навіть в сильні морози їх можна випускати на прогулянку на 10-15 хвилин.

Зимовий вигул курей-несучок - фото.

Вольєр повинен примикати до курника. Його огороджують сіткою не тільки навколо, але і зверху — від хижих птахів. Територією вигулу рекомендується постелити дерев’яні щити, накидати соломи або іншого підстилкового матеріалу, щоб запобігти обмороження ніг у несучок. У вольєрі можна розвісити пучки з сушеної кропивою або сіном, щоб у несучок був додаткове джерело клітковини і вітамінів.

Зимове утримання курей необхідно організувати з урахуванням їх фізіологічних особливостей. Ємність з золою або піском необхідно ставити не тільки в курнику, але і на вигулі. При цьому рекомендується її кожен раз накривати, щоб запобігти потраплянню вологи. Тоді щасливі несучки, досхочу нагулявшись і накупавшись, будуть стабільно нестися всю зиму.

Умови утримання курей несучок взимку, щоб несли яйця

Незважаючи на гадану складність, утримання курей взимку в домашніх умовах, організовується легко. Єдиний раз подбавши про капітальний курник з усіма необхідними комунікаціями у вигляді електрики і вентиляції, вам залишиться всього лише дотримуватися кількох правил:

Умови утримання курей несучок взимку, - фото.

 1. Дотримуватися рекомендовані норми посадки. Не більше 5 несучок на 1 м² підлоги курятника. В тісноті кури відчувають стрес. Це провокує зниження несучості.
 2. Збалансовано годувати і дотримуватися режиму харчування.
 3. Забезпечити вигул. Без фізичної активності кури швидко потовстіють, перестануть нестися.
 4. Підтримувати чистоту: регулярно мити годівниці і поїлки, а курям для захисту від паразитів поставити ємність з золою або піском для купання. Важливо регулярно підсипати свіжий шар підстилкового матеріалу і постійно ворушити старе, щоб уникнути надмірної вологості, а, отже, і розвитку патогенної мікрофлори.
 5. Контролювати температуру курника взимку і, при необхідності, включати додатковий обігрів.
 6. Додавати і знижувати рівень освітлення поступово в міру зміни тривалості сонячного дня. Світло в курнику — стрес для курей. Занадто довгий світловий день без переходу може призвести до того, що кури перестануть нестися.

Якщо ви будете підтримувати рекомендовані оптимальні умови утримання та годування курей-несучок взимку, то перебоїв з яйцекладки не буде. В іншому випадку кури не несуться з інших причин, наприклад, линяють, відпочивають, занадто молоді або, навпаки, вже старі.

Відео: Утримання курей взимку і способи обігріву курятника

Ще більше цікавої ти корисної інформації про ваших курей  ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Особливості утримання курей-несучок взимку в домашніх умовах: догляд, обігрів, харчування