Коли та як збирати буряк з городу для зберігання на зиму

Коли і як викопувати буряк на зиму: основні правила


Особливості збирання буряків для зберігання на зиму: Коли та як збирати

 

 

Виростивши хороші коренеплоди, потрібно ще вміти правильно зібрати урожай. Адже від цього залежить тривалість зберігання буряка в холодну пору. З’ясувавши всі тонкощі і нюанси, можна сміливо приступати до збирання буряків для зберігання на зиму: У нашій статті ми розповімо про те як та коли збирати буряки для зберігання протягом всієї зими.

Сорти буряка і тривалість його дозрівання

Щоб знати, коли краще викопувати ці овочі, потрібно відштовхуватися від посадженого вами сорта, відповідно, знаючи до якої з трьох груп він належить:

  • Ранньостиглі — це сорти буряка, які дозрівають за 50-80 днів. Це як раз до середини літа. Липень — початок серпня — терміни збору цих ранніх сортів. До них відносяться: Пабло, Болтарді, Ноховскі, Грибовський плоский А-473, Єгипетський плоский і інші. Але потрібно відзначити, що вживати їх треба відразу — вони не зберігаються довго, та й смакові якості гірше, ніж в більш пізніх представників.
  • Середньостиглі — популярні сорти, зрілість приходить через 80-100 днів. Збір проводиться в кінці серпня — вересні. Зберігаються коренеплоди всю зиму. Смакові якості — відмінні. Сюди відносяться: Бордо, Смуглянка, Холодостійкий, Багряна куля, Детройт Неро, Мулатка, Червоний циліндричний та інші.
  • Пізньостиглі — це коренеплоди, які можуть лежати до весни, не втративши корисних якостей і пружності форми. Збирати їх потрібно з середини вересня і до початку жовтня. Представники: одноросткові, Торпеда, Циліндра, Детройт і інші.

Сорти буряка і тривалість його дозрівання

Читайте також: Як зберігати буряк в домашніх умовах

 

 

Ознаки зрілості буряка

Деякі зовнішні зміни, які допоможуть визначити дозрівання цього овочу:

  1. Нижні листки пожовкли, деякі — висохли.
  2. Верхня третина плода визирає з землі.
  3. Розмір буряка досяг бажаного і характерний для даного сорту. Розміри завжди вказані на упаковці.

Користуватися принципом «Краще пізніше, ніж раніше», не потрібно. Так як переспілі овочі стають жилавими і твердими. А термін зберігання зменшується. Але прибирати раніше терміну — теж не варто. Адже в осінні дні, коли спека спадає, буряк продовжує рости і наливатися усіма необхідними корисними речовинами: вітамінами, мінералами, вуглеводами, від яких стає солодшим і смачнішим. Запас цих всіх корисних речовин інтенсивно проходить на останній стадії дозрівання. Так що не потрібно себе позбавляти такого джерела вітамінів.

Відео: Коли збирати урожай буряка і як його зберігати зимою

Сприятливі погодні умови для збирання буряка

Виходячи з популярних сортів, орієнтуємося на терміни збору врожаю у вересні. Але точного дня встановити неможливо, так як важливо враховувати погодні умови:

  • Спекотне літо, яке плавно переходить в посушливу і занадто теплу осінь — зі збором врожаю затягувати не варто, щоб уникнути зайвої волокнистості і загрубіння.
  • Спекотне, але дощове літо, переходить в суху, теплу осінь — ідеальні умови для коренеплоду. Можна потримати в землі довше, але не перевищуючи зазначені на пачці терміни дозрівання. Такий буряк і зберігається добре, і запас корисних речовин великий.
  • Дощова осінь — сигнал до швидкого збору врожаю. Тримати на грядках спілі овочі в дощову пору не рекомендується, так як вони наберуть надлишок вологи і втратять смак, стануть водянистими. Зберігаються такі коренеплоди погано — швидко загнивають.
  • Рання осінь з різким похолоданням — потрібно встигнути зібрати врожай до заморозків. Цей овоч не любить їх. Якщо примерзла частина буряка, то лежати довго не буде, тому ще до нового року зіпсується.

погодні умови для збирання буряка

Правила збирання буряків: Коли та як збирати

На перший погляд, ну що тут такого: вирвав, обминути, кинув… Ні, для того, щоб буряк зберігався довго, потрібно дотримуватися деяких правил:

  1. Вибрати сухий, сонячний день.
  2. Виривати руками, за стебла — якщо земля м’яка і піддатлива.
  3. Використовувати садові вила, якщо ґрунт твердий.
  4. Обережно підкопати, не зачепивши коренеплід.
  5. Обрізати стебла ножицями або секатором, залишаючи не більше 2 см.
  6. Струсити землю руками і обережно, не кидаючи сильно, укласти для просушування на землю. Але не більше, ніж на кілька годин.
  7. Перенести в приміщення для зберігання.

Таким чином, зібравши власний урожай, можна всю зиму радувати себе і близьких стравами з корисного і смачного коренеплоду. Головне дотримуватися нескладних рекомендації для успішного завершення справи.

Правила збирання буряків

На цьому стаття «Збирання буряків для довготривалого зберігання взимку» закінчилася. Також радимо відвідати нашу незмінну рубрику з найкращими порадами для вашого городу. Там ви знайдете багато корисних порад. Нехай щастить!

 

Коли та як збирати буряк з городу для зберігання на зиму