Як забезпечити правильне освітлення для розсади в домашніх умовах?
Які лампи для підсвічування домашньої розсади варто використоувати


Безліч досвідчених дачників займаються вирощуванням розсади різних культур в домашніх умовах. Завдяки цьому вони набувають більш міцних рослин і ранній урожай. Однак вирощування розсади — не найпростіша справа, вона вимагає профільних знань, досвіду і певних витрат часу і сил. Так як для більшості городніх культур цей процес починається ще в кінці зими або на початку весни, на перших етапах розвитку вони гостро відчувають нестачу сонячного світла. Їм вкрай необхідне додаткове джерело світла. Про те, як забезпечити оптимальне освітлення для розсади в домашніх умовах, піде мова далі.
Варіанти освітлення для розсади вдома
1. Лампа розжарювання — найменш сприятливо впливає на рослини, випромінюючи тільки жовте і червоне світло. Але це цілком бюджетний і зручний варіант, що не вимагає спеціальних систем підключення

Освітлення для розсади лампою розжарювання
2. Натрієва — не особливо практична на початкових етапах росту розсади, але приносить хороші результати при застосуванні на останніх етапах її розвитку. Потребує особливого підключення.

Освітлення для розсади натрієвою лампою
3. Люмінесцентна — це відмінний варіант для розсади, так як її випромінювання має весь спектр променів. Вона зазвичай вимагає спеціального підключення (потрібен баласт).

Люмінесцентна лампа
4. Світлодіодна — дозволяє забезпечити розсаду випромінюваннями всього спектра. Рослини в домашніх умовах виростуть особливо міцними, якщо на перших етапах вегетації включити в освітлення більше синього світла, а на останніх — жовтого і червоного. Плюсом також є низьке споживання електроенергії і відсутність нагріву.

Світлодіодна лампа для освітлення розсади
Читайте також: Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи
Оптимальне світло для розсади: Які лампи для розсади краще
Сонячне світло — це ідеальне освітлення для розсади будь-якої культури. Але якщо час попадання сонця на рослини менше 12 годин або вікна розташовані з північного боку, необхідно додаткове штучне освітлення. Перш ніж починати займатися установкою освітлювальних приладів, необхідно дещо дізнатися про вплив певних променів на розсаду.
- Червоні — впливають на розвиток коренів, утворення і дозрівання плодів.
- Сині — сприяють зростанню і розвитку, але перешкоджають витягуванню.
- Жовтий, зелений, оранжевий — роблять невеликий внесок для розвитку розсади.
Завдання будь-якого агронома і дачника, що займається вирощуванням розсади в домашніх умовах, — забезпечити їй таке освітлення, яке буде поєднувати всі ці промені, тобто найбільш наближене до природного. З цією метою були створені різні освітлювальні прилади.
Слушні поради щодо освітлення рослин в домашніх умовах
Важливим є не тільки те, яким спектром променів забезпечить розсаді додаткове освітлення, але і в якому режимі воно буде проводитися. Ось деякі поради, що стосуються цього аспекту:
- Розсада погано переносить зміну режиму, тому важливо, щоб додаткове освітлення завжди включалося днем, а вимикалося на ніч.
- Якщо можливо, розміщуйте рослини біля південних вікон, так вони отримають найбільшу кількість кращого для них природного світла.
- Встановлення відображуваних екранів, виготовлених з фольги, дзеркал або білого картону, дозволить більш економно використовувати освітлення.

Приклад відображуваного екрану, виготовленого з фольги
- Важливо дізнатися, в освітленні якої інтенсивності і тривалості потребує кожна окрема культура, яка вирощується в домашніх умовах. Тут потрібен індивідуальний підхід.
Корисне відео: Тест ламп для розсади, відгук за місяць
Освітлення для розсади в домашніх умовах — фактор, який має сильний вплив на якість рослин, які пізніше будуть висаджені у відкритий ґрунт. Важливо, щоб воно було максимально наближене до природного і регулювалося відповідно до потреб кожної окремої культури. Найкраще в якості додаткового освітлення використовувати люмінесцентні або світлодіодні лампи. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним! До нових зустрічей, шановні читачі!