Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи для підсвічування

Cвітлодіодні лампи, як один із способів освітлення теплиці


Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи Освітлення теплиці світлодіодними лампами економічно для власника і прекрасно підходить для рослин.

 

Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи для підсвічування

 

Освітлення теплиці світлодіодними лампами

Ще у XVIII столітті англійські вчені довели, що рослини харчуються в результаті фотосинтезу. І донині зі шкільної лави всім відомо, що основні поживні речовини зелені рослини отримують від сонячного світла, в тому числі і плодові культури. Але що робити, коли світловий день обмежений, а продукти потрібні? Вірно, можна організувати штучне освітлення, яке повністю задовольняє потреби рослин у харчуванні і економічні по енергоспоживанню. Сучасні вчені зробили відкриття і довели, що світлодіодне освітлення теплиць незабаром зможе повністю покрити потреби в світловій енергії для зелених рослин.

Види світлодіодних освітлювачів для теплиць

У продажу давно є десятки моделей різних світлодіодних освітлювальних елементів для сільськогосподарських потреб. Лампи реалізуються під будь-які види цоколів. Можна придбати як окремі частини, так і готові прилади, здатні висвітлювати великі пощаді.

Світлодіодний світильник для теплиці захищений від попадання вологи і пилу

Світлодіодний світильник для теплиці захищений від попадання вологи і пилу

Світлодіодне освітлення для теплиці представлено сільськогосподарськими світлодіодними світильниками типу DS Agro 50 або DS Agro 66 — такі прилади рівномірно здатні освітити простір теплиці яскравим світлом, їх корпус захищений від проникнення частинок пилу і вологи, спеціальне покриття захистить від псування металу, більше того, їх можна підвішувати або прикріплювати на стіни. Вони мають вигляд прямокутного корпусу з лампою в центрі і світлодіодними стрічками навколо неї. Дещо інше освітлення у теплиці вийде від світильників типу DS Agro 100, 150 або 200 — переваги вони мають ті ж, але площу висвітлити зможуть в три рази більшу.

Можна розподілити освітлення у теплиці самостійно, якщо придбати світлодіодні лампочки невеликих розмірів і змонтувати для них кріплячі конструкції. Лампочки можуть бути вмонтовані в стрічки або мати вигляд лампи і підходити до будь-якого стандартного патрону.

Переваги освітлення в теплицях світлодіодними лампами

Самі явні позитивні моменти застосування світлодіодного освітлення у теплиці зручно виділити в декількох пунктах, а потім докладніше описати деякі із них.

Переваги освітлення світлодіодними лампами: 1. економічний спосіб подачі світла; 2. спектр світлового потоку замінює сонячне світло; 3. тривалість використання світлодіодів сягає 50 000 годин; 4. не нагріваються і не обпалюють листочки рослин; 5. загоряються моментально після підключення; 6. потрібна невелика напруга 7. струшування або вібрація не здатні вивести з ладу такі лампи.

Переваги освітлення світлодіодними лампами:
1. економічний спосіб подачі світла;
2. спектр світлового потоку замінює сонячне світло;
3. тривалість використання світлодіодів сягає 50 000 годин;
4. не нагріваються і не обпалюють листочки рослин;
5. загоряються моментально після підключення;
6. потрібна невелика напруга
7. струшування або вібрація не здатні вивести з ладу такі лампи.

Світлодіодне освітлення для теплиць з перших днів застосування зарекомендувало себе як найекономічніший спосіб подачі світла. Дослідним шляхом доведено, що з їх застосуванням можна заощадити до 50% коштів на електроенергії;

 

 

Вчені наближаються до того, що зможуть отримувати весь спектр світлового потоку від світлодіодних ламп, і тоді можна буде повністю замінити сонячне світло штучним і «годувати» рослини від світла цілодобово незалежно від пори року;

Тривалість гарантованого використання найбільш довговічних світлодіодів сягає 50 000 годин;

Світлодіодні джерела світла практично не нагріваються, а значить, вони не здатні обпекти ніжні листочки пагонів або дорослих рослин навіть при максимально близькому розташуванні;

Світодіодам не потрібно часу на розігрів — моментально після підключення електроживлення вони спалахують всі одночасно, і при відключенні моментально гаснуть;

Оскільки вони не нагріваються, то стійкі до низьких температур і справно працюють в тепличних умовах;

Для роботи світлодіодів потрібна невелика напруга, до того ж вони відмінно переносять нестійкий потік напруги, при стрибках не перегорають;

Невеликі механічні дії типу струшування або вібрування не здатні вивести з ладу світлодіодні лампи, оскільки їх будова не передбачає тендітних елементів;

Світлодіоди подають розсіяний потік світла, тому здатні висвітлювати великі площі великих теплиць.

Читайте також: Вибираємо систему опалення для теплиці

Можна відзначити єдиний недолік застосування світлодіодного освітлення у теплиці — порівняно висока вартість, але вона окупається сповна, не тільки за рахунок економії електроенергії, але і за рахунок того, що рослини набагато інтенсивніше ростуть при такому світлі.

Важливим аргументом при виборі типу освітлення буде і світловий пучок, який ділиться на колірний спектр в залежності від довжини хвиль. Не кожен спектр потрібен рослинам, але для повноцінного росту потрібно забезпечити як мінімум три типи світлових хвиль. Все це можна отримати в результаті використання світлодіодних освітлювальних приладів. Приміром, щоб забезпечити повноцінний процес живлення рослин за допомогою фотосинтезу, теплицю забезпечують променями червоного і синього кольорів, при цьому червоний забезпечує ріст і розвиток підземної частини рослини, а сині промені гарантують зелену крону і високу плодючість.

Якщо планується вирощування зелені з м’ясистою пишною рослинністю, то їм буде корисний саме зелений спектр світлового потоку. Найбільш корисними для плодових культур і вигідними для садівників обіцяють стати саме білі світлодіодні освітлювальні прилади.

Матеріали та інструменти для облаштування світлодіодного освітлення

Щоб своїми руками провести світлодіодне освітлення в теплицю, слід заздалегідь приготувати деякі матеріали та інструменти для роботи.

Пристрій підключення світлодіодної стрічки в теплиці

Пристрій підключення світлодіодної стрічки в теплиці

Знадобляться наступні матеріали:

 • проводи для проведення електрики до теплиці;
 • розетки;
 • вимикачі;
 • запобіжник від перепаду напруги;
 • подріблена череця;
 • ізолююча стрічка;
 • дріт;
 • гнучкий трос;
 • цвяхи;
 • пластиковий кожух для проводу.

Допоможуть у монтажі інструменти:

 • викрутки різної величини;
 • плоскогубці;
 • Лопата — для формування траншеї.

Облаштування світлодіодного освітлення у теплиці

Перш ніж купувати лампи потрібно розрахувати площу приміщення теплиці

Перш ніж купувати лампи потрібно розрахувати площу приміщення теплиці та кількість ламп.

Перед тим як зайнятися облаштуванням освітлювального світлодіодного обладнання в тепличних умовах, потрібно визначитися з типом приладів. Основних типів два, і відрізняються вони за часом їх роботи, який залежить від типу рослин. Якщо необхідно просто продовжити на кілька годин світловий день, то це перший тип фотоперіодичного освітлення. Якщо рослинам потрібно цілодобове харчування від фотосинтезу, то це другий тип постійного освітлення. В основному в теплиці дотримуються фотоперіодізаціі.

На наступному етапі слід провести всі виміри по периметру теплиці, розрахувати кількість освітлювального обладнання, в залежності від обраного обладнання та виду вирощуваних культур.

Після того як всі матеріали та інструменти підготовлені, можна монтувати саме освітлення теплиць. Спочатку слід провести проводку з електрикою до теплиці. Дроти можна тягнути по повітрю, закріплюючи їх на наявних або спеціально встановлених стовпах, або класти дроти під землю. Якщо проводи будуть проходити по повітрю, то краще запросити для таких робіт електриків, оскільки потрібні не тільки спеціальні інструменти, а й навички роботи з високою напругою. Знадобиться міцний дріт, уздовж якого і закріпиться електропроводка. Провести дроти під землею можна самостійно.

Пристрій світлодіодного світильника.

Пристрій світлодіодного світильника.

Для цього буде потрібно сформувати вузьку траншею, ведучу від джерела струму до теплиці, глибиною близько 80 см і помістити в неї провід із щільною ізоляцією. Злегка присипати провід землею, потім шаром подрібленої черепиці, яка послужить запобіжним розпізнавальним знаком на випадок проведення глибинних робіт, поки ще не запланованих. Потім знову засипати траншею до верху землею і щільно притоптати. Електрифікацію теплиці правильніше починати з установки запобіжника, що захищає від перепадів напруги.

Його встановлюють відповідно до інструкції від виробника в залежності від обраної моделі. Зазвичай передбачають захист запобіжника від впливів навколишнього середовища в спеціальному щитку.

Коли запобіжна система облаштована, можна планувати місця розташування розеток і вимикачів для світлодіодних освітлювальних приладів. Всі ці елементи, в тому числі і самі освітлювачі, слід вибирати з позначкою «спеціально для теплиць». Потім від щитка можна робити розводку проводів відповідно до наміченого плану. Після цього монтувати розетки і вимикачі, всі болти повинні додаватися в комплектах. В останню чергу підвішувати світлодіодні світильники на гнучких тросах або з використанням інших конструктивних рішень. Завершити все проведенням струму по проводці, включити запобіжник.

Відео: Світлодіодні лампи для швидкого росту рослин

На цьому все, наша стаття «Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у облаштуванні освітлення у Вашій тепличці. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту теплиця — корисні поради де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про будівництво та догляд за Вашою тепличкою. До нових зустрічей, дорогі наші читачі!

 

Освітлення в теплицях: світлодіодні лампи для підсвічування