Озимий часник — технологія вирощування в домашніх умовах озимого часнику

Вирощування озимого часнику


Озимий часник вирощування і догляд

 

Озимий часник - технологія вирощування в домашніх умовах озимого часнику

 

Часник є дуже корисною і цінною культурою. Завдяки його висаджуванню можна зберегти здоров’я, а також допомогти всім рослинам в саду. Смак часнику складно забути і переплутати за смаком з іншими овочами. Крім того в нього входять безліч вітамінів і мікроелементів, в чому він не поступається навіть цибулі. У часнику містяться вуглеводи, азотисті речовини і мінеральні солі. Час посадки часнику залежить від виду рослини. Він поділяється на два види: озимий та ярий, які садять в різні періоди. Далі в нашій статті на xрert.com.ua ми розглянемо, як виростити озимий часник і як догляди за ним.

Секрети вирощування озимого часнику

Посадку озимого часнику здійснюють в осінній час. Найкращими місяцями для цього є вересень або жовтень. Найбільш важливим вважається посадити озимий часник вчасно, так як якщо це зробити рано, то зубки часнику під впливом морозу і холоду можуть загинути. А якщо пізно, то вони не зможуть вкоренитися і точно також не виживуть після низьких температур.

При цьому підготовку ґрунту слід здійснювати попередньо. У землі потрібно зробити борозенки, а на дно насипати трохи грубозернистого піску. Замінити його можна золою. Шар повинен становити не менше 3 сантиметрів. Користь його полягає в тому, що він не дає зубчикам контактувати із землею, що дозволяє уникнути загнивання. Озимий часник садять в землю на глибину 20 сантиметрів. Оскільки протягом зимового періоду земля неодноразово замерзає і відтає, то цибулини виштовхуються на поверхню, якщо їх посадили мало глибоко. Така глибина оптимальна при рихлому і повітропроникному ґрунті. На важкому вона становить 15 сантиметрів.

 

 

Ще одна порада — це провести мульчування, яке зможе забезпечити необхідний захист від морозів. Товщина його повинна бути від 2 до 3 сантиметрів. Підійде для нього торф або тирса.

Також, щоб часник став розмножуватися, необхідно висівати цибулини-бульбочки. Глибина їх складає 3 сантиметри. Цибулини, які мають один зубчик, викопують в осінній період і гарненько висушують, потім знову саджають для того, щоб наступного року викопати повноцінну цибулинку з безліччю бульбочок.

Озимий часник — це морозостійка культура. Якщо вкорінення пройшло успішно, то зубчики добре переносять зниження температури. При температурі землі в мінус 20 градусів, сорт прекрасно зберігається і надалі приносить гарний урожай. Як тільки рослина починає випускати квітучі стрілки, то їх необхідно видаляти. Але слід почекати того моменту, коли вони виростуть в 10 сантиметрів у висоту, що має посприяти підвищенню врожаю. При плануванні виростити цей сорт часнику з бульбочок, потрібно обов’язково залишити деяку кількість стріл, поки вони не дозріють.

Вирощування озимого часнику

Хвороби та шкідники часнику

У цього виду рослини існують і хвороби, а також і шкідники. Найголовніший догляд йому потрібен у вегетаційний період. Оскільки саме в нього він може бути вражений паразитами:

Бактеріальна гниль. Якщо вона з’являється, то на зубчиках часнику можна побачити виразки коричневого відтінку. Також вона супроводжується неприємним запахом і зміною кольору. Часто хворіють і листя овоча.

Фузаріоз. Коли у рослини починають жовтіти листя і відмирати корені — це говорить про перші ознаки початку захворювання. У нижній частині цибулини в більшості випадків з’являється наліт рожевого кольору, який викликає гниття всього часнику.

Борошниста роса. При цьому захворюванні у часнику недозрівають цибулини, на листках і стрілках з’являється наліт сірого кольору, відбувається всихання уражених частин овоча.

Якщо ж у рослини починають жовтіти і відмирати листочки, то це є першою ознакою початку захворювання — білої гнилі. У результаті нього можуть загнити коріння і цибулини часнику, що в подальшому призведе до його загибелі. У тому випадку, якщо на листях з’явилися жовті плями, які надалі покриваються нальотом чорного кольору, це говорить про хворобу під назвою чорна цвіль. Вона здатна значно знизити врожайність.

Технологія вирощування озимого часнику: відео

Щоб уникнути появи всіх перерахованих захворювань потрібно використовувати тільки здоровий посадковий матеріал для розмноження. Озимий часник вирощування і догляд в своєчасний період повинен бути вірним, тоді не потрібно буде боротися зі шкідниками.

На цьому все, наша стаття  «Вирощування озимого часнику» підійшла до кінця. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Озимий часник - технологія вирощування в домашніх умовах озимого часнику