Парники і теплиці — в чому різниця та чим відрізняються

Яка різниця між парником і теплицею


Парники і теплиці - в чому різниця

 

Парники і теплиці - в чому різниця та чим відрізняються

 

Чим відрізняється парник від теплиці

Мріючи в рази збільшити врожайність на своїй дачній або присадибній ділянці, кожен садівник рано чи пізно замислюється про придбання парника або теплиці. Адже такі схожі один на одного, на перший погляд, споруди істотно різняться між собою. Давайте ж поговоримо про те, що називають парником, а що — теплицею, і яка різниця існує між ними.

Отже, розрізняють два основних види тепличних споруд: парник і теплиця, кожен з яких призначений для збільшення врожайності в несприятливих кліматичних умовах.

Що було першим — парники або теплиці

Парники і теплиці - в чому різниця

Парник

Першими люди почали використовувати парники. Це були досить прості споруди, які основну частину тепла отримували від сонця, а додаткову — від «горіння» звичайного кінського гною, поверх якого навесні саджали розсаду. Висота таких парників становила близько пів-метра, а накриті вони були невеликими скляними рамами.

Коли з’явилися теплиці

Оранжерея фото

Оранжерея

Прототипами теплиць були оранжереї — приміщення, в яких вирощували і розмножували різні екзотичні рослини, які не витримують суворих кліматичних умов. Перші скляні оранжереї з пічним опаленням були побудовані ще в кінці 16 століття у Франції. І тільки з плином часу на зміну оранжерей прийшли скляні теплиці — важкі, як правило, металеві конструкції, вага яких була позамежною.

Читайте також: «Плівка для теплиць — які види бувають і яку вибрати»

 

 

Підвищенню популярності теплиць чимало сприяла поява поліетиленової плівки: завдяки її універсальності і малій вазі, каркаси теплиць стали більш легкими, анітрохи не втративши в міцності. У наші дні скло вже практично не використовується — майже всі теплиці та парники покривають плівкою або більш сучасними укривними матеріалами, такими як стільниковий полікарбонат та спанбонд.

Чим відрізняється парник від теплиці

в чому різниця - Парники і теплиці

Щоб відповісти на це питання, слід, для початку, розібратися, яку споруду називають парником, і що ми називаємо теплицею.

Що називають парником

Парниками називають невеликі конструкції, висота яких, як правило, не перевищує 1,3 метрів. У парниках практично ніколи не використовується штучне опалення — вони обігріваються за рахунок енергії сонця і природного біологічного обігріву (тепла, що виділяється при розкладанні гною, перегною). У парниках не буває дверей; щоб отримати нормальний доступ до рослин, що знаходяться в парнику, необхідно зняти або відкрити його верхню або бічну частину.

Парник фото

Парник

Парники можуть бути стаціонарними і переносними, але їх практично не використовують для вирощування дорослих рослин — найчастіше в них вирощують розсаду. Хоча, іноді переносні парники використовують як тимчасове укриття для теплолюбних культур або тільки що пересадженої розсади. Ранньою весною, поки ще холодно, висаджена в ґрунт розсада може загинути, якщо її не вкрити. А всередині парника повітря швидко нагрівається, завдяки чому будь-яка рослина з легкістю перенесе невеликі заморозки.

Що являє собою теплиця

Теплиця велика

Теплиця

Теплиця є спорудою захищеного ґрунту. Оптимальна її висота становить близько 2, 5 метрів, але часто зустрічаються і більш високі теплиці, в яких може вільно перебувати не тільки людина, але і сільськогосподарська техніка. На невеликих присадибних і дачних та ділянках, в основному, будують або ставлять вже готові невеликі теплиці.

Обігріваються вони в дачних умовах переважно за допомогою сонячного тепла. Хоча в теплицях може застосовуватися штучний обігрів, причому, є обладнання, яке автоматично підтримує не тільки температуру, але і вологість ґрунту, а також повітря.

Готова Теплиця

Готова Теплиця

Вирощувати розсаду в теплицях можна цілий рік. Це стає можливим завдяки газовим, електричним і дров’яним джерелам опалення. Першочергова увага — прогріванню ґрунту. Так, наприклад, якщо ґрунт в парнику прогрівається, головним чином, за рахунок розкладання органіки, з подальшим нагріванням повітря під плівкою, то в теплицях з штучним обігрівом повітря і ґрунт прогріваються окремо. Незалежно від того, якому саме виду опалення теплиці Ви віддасте перевагу, його втілення потребуватиме певних фінансових витрат — часто досить значних.

Враховуючи всі особливості і відмінності, відповісти однозначно на питання, що краще: парник або теплиця, попросту неможливо. Це залежить від ваших вимог до урожаю, від кліматичних умов і — не в останню чергу — від фінансових можливостей.

Сподіваємося, що прочитавши нашу статтю «Парники і теплиці — в чому різниця», Ви обрали для себе варіант який краще Вам підходить. Також радимо переглянути рубрику теплиці, в якій Ви знайдете чимало корисної інформації на цю тему.

 

Парники і теплиці - в чому різниця та чим відрізняються