Пасинкування помідор у відкритому ґрунті. Відео

Відео: Як пасинкувати помідори в домашніх умовах


Пасинкування помідор у відкритому ґрунті.Відео: Як пасинкувати томати в теплиці

 

Пасинкування помідор у відкритому ґрунті. Відео

 

Томати досить вибагливі рослини, і для того, щоб отримати хороший урожай постійно необхідно вкладати зусилля і здійснювати належний догляд. Це стосується такої міри догляду, як пасинкування помідор.

Помідори вирощують в різних умовах, але найбільше у відкритому ґрунті і в теплиці. Для різних умов вирощування застосовують різні способи пасинкування. У цій статті хотілося б розібрати всі основні моменти цього дуже серйозного питання, розповісти про способи, про терміни і про багато іншого.

Як правильно пасинкувати томати

Навіщо ж слід пасинкувати томати? Деякі овочівники та городники і зовсім обходяться без цієї процедури, вважаючи, що робити це взагалі не обов’язково. Але це дуже глибока помилка. Пасинкування помідор здіснюють для того, щоб отримувати ранній, багатший, якісний урожай протягом тривалого часу. Пасинкуючі томати, ви їх охороняєте від різних неприємних хвороб, таких як фітофтора.

Пасинкування помідор у відкритому ґрунті.Відео

Пасинки роблять рослини більш великими і некомпактними, при цьому, не несучи ніякої практичної користі. На забезпечення пасинків коріння доводиться висмоктувати з грунту більший обсяг поживних речовин, які йдуть на зростання зайвої і непотрібної зелені.

Пасинкування томатів допоможе рослині більш правильно розподілити живильні речовини.

Видаляти пасинки слід тоді, коли їх довжина не більше 3-5 сантиметрів. Тільки в цьому випадку рослина не буде хворіти, та й поживні речовини не будуть витрачатися в порожню.

Що ж представляє із себе пасинок? Пасинки — це невеликі відростки, які ростуть з кожною пазухи листа і відходить від основного стебла. Іншими словами пасинок — це просто відросток, який росте відгалуженням від основного стебла рослини.

Коли і як пасинкувати помідори

Пасинкування помідор в теплиціПасинкувати томати слід в міру появи пасинків. Зрізати пасинки слід тоді, коли вони досягнуть довжини 3-5 сантиметрів. За цей час вони не багато з’їдять поживних речовин, і рослина не буде хворіти. Як правило, перший пасинок починає рости тоді, коли з’являється перше суцвіття.

 

 

Пасинкування помідор слід проводити регулярно, у міру появи нових пасинків. Цій справі слід приділяти час хоча б раз на тиждень.

Видаляють пасинки вручну або за допомогою гострих ножиць. Пасинок слід зрізати не у самого заснування, а залишати невеликий пенечок довжиною 0,5-1 сантиметр.

Необхідно знати те, що на кущу встигають дозріти тільки ті плоди, які вже зав’язалися до 1 серпня. Решта паростків і суцвіть вже не сприятимуть збільшенню врожаю. Тому багато досвідчених городників зійшлися на думці про те, що їх слід видалити, щоб не витрачати поживні речовини. Тоді плоди, що зав’язалися будуть краще рости і всі поживні речовини будуть спрямовані на їх дозрівання (вони дозріють швидше і будуть більшими).

Для вирощування в різних умовах схема пасинкування своя.

Пасинкування помідор в теплиці

Коли і як пасинкувати помідориПасинкування томатів у теплиці починають здійснювати з самого початку їх появи. Як правило, вони починають з’являтися з першим суцвіттям. Як було сказано вище, перший пасинок видаляти не потрібно. А от всі інші в міру їх зростання.

Так само хотілося б звернути увагу на один дуже важливий момент. Багато досвідчених городників сходяться на думці, що самий крайній день для пасинкування — 1 серпня. Що це означає? А значить це те, що всі плоди і суцвіття, які не сформувалися до 1 серпня слід видалити з куща, тоді всі поживні речовини підуть виключно на дозрівання плодів. Така думка звичайно ж є спірною, однак ті хто її підтримує завжди отримує значний урожай помідорів.

Хотілося б зробити невеликий загальний висновок по темі пасинкування томатів у теплиці. Пасинкувати помідори в теплиці слід таким чином, щоб залишалося лише один основне стебло і один пасинок. Цей спосіб найкраще підходить для теплиць, так як рослина виходить досить компактною.

Пасинкування помідорів у відкритому ґрунті на городі

Пасинкування помідорів у відкритому ґрунті на городіПершу пасинковку томатів здійснюють на початку цвітіння. Бажано цю процедуру робити хоча б 1 раз в тиждень.

Пасинки найкраще видаляти, коли вони досягнуть розміру не більше 3-7 сантиметрів. Тоді при видаленні рослина не буде хворіти. Пасинкувати томати у відкритому ґрунті слід тільки в теплу суху погоду, щоб ранки швидше зажили, і туди не потрапила інфекція. Пасинки найкраще зрізати за допомогою ножиць або за допомогою спеціального інструменту — секатора.

Необхідно буде видалити самі нижні пагони у рослини, а так само нижні листочки. Саме до нижніх пагонів надходить дуже мала кількість світла, а це означає, що чекати від них урожай просто безглуздо.

На сьогоднішній день існують такі гібриди помідор, які пасинкувати зовсім не потрібно. Такий тип гібридів називається детермінованим. Тому якщо Ви бачите на упаковці з насінням такий напис, то знайте пасинкувати їх не потрібно.

Пасинкування детермінантних сортів помідор

Пасинкування детермінантних сортів помідор

Детермінантні сорти і гібриди томатів можна зовсім не пасинкувати. Однак пасинкування таких сортів призведе тільки до збільшення їх врожайності.

Відмінність детермінінтних сортів полягає в тому, що у них найбільше суцвіть не так на пасинках, як на головних стеблах і пасинки не несуть взагалі ніякої цінності. При посинкуванні на рослинах залишають 2-3 пасинка з яких так само отримують досить непоганий урожай.

Відео: Підгортання і пасинкування помідор

Коли Ви знаєте, як правильно пасинкувати томати, ваш урожай виходить стабільно численним. Сміливо можете відповідати стверджувально сусідам новачкам на питання «чи потрібно пасинкувати помідори». З сайтом «Сільське господарство та Садівництво» помідори на вашому городі завжди будуть великими і смачними!

 

Пасинкування помідор у відкритому ґрунті. Відео