Як знищити павутинного кліща на огірках — як лікувати, та чому він з’являється

Народні методи боротьби з павутинним кліщом


Павутинний кліщ на городі: методи та засоби боротьби

 

Як знищити павутинного кліща на огірках - як лікувати, та чому він з'являється

 

Зміст !

Займаючись вирощуванням будь-якої культури на відкритому ґрунті або в парнику, власник дачної ділянки бажає отримати хороший урожай. І намагається зробити все що завгодно, для того, щоб його рослинам не змогли зашкодити ніякі шкідники і захворювання. Але, на жаль, не всім це вдається. Так, наприклад, такий шкідник, як павутинний кліщ на огірках, може повністю знищити весь урожай. Це дуже шкідливий і маленький шкідник. Якщо нічого не зробити заздалегідь, то може загинути не тільки весь урожай огірків, але також і все те, що росте в теплиці або на городній ділянці. Хвороби огірків бувають різними, але найпоширеніша — це павутинний кліщ. Тому цій пролемі ми приділимо особливу увагу.

Павутинний кліщ — методи та заходи боротьби з ним

Одразу хочемо вас попередити про те, що повністю позбутися від такого шкідника, як павутинний кліщ потрібно якомога раніше. Ця комаха здатна досить швидко звикнути до всіляких хімічних препаратів, які застосовують садівники для боротьби з ним.

Павутинний кліщ на огірках в теплиці є досить частим явищем. Але якщо знати заходи боротьби з ним, то ваші огірки залишаться здоровими і надалі принесуть вам відмінний урожай.

Як боротися з павутинним кліщем на огірках

Досить часто цей шкідник починає з’являтися на різних рослинах через порушення температурного і водного балансу. Потрібно відразу ж вживати заходів по боротьбі з ним, як тільки помітите перші ознаки хворобм. Але його можна виявити не тільки в парниках з огірками. Павутинний кліщ може нашкодити всім вирощуваним культурам і рослинам на відкритому грунті. Харчується цей шкідник соком рослин. Починаючи втрачати потрібні для життєдіяльності елементи, рослина просто гине. Боротьба з павутинним кліщем на огірках може виявитися абсолютно марною, якщо ви почнете займатися цим дуже пізно. Будь-які хімічні засоби, призначені для боротьби з павутинним кліщем будуть в цьому випадку марними. Рослина може повністю загинути, але ось самого кліща все ж можливо знищити.

Як боротися з павутинним кліщем на огірках - фото.

Як знищити павутинного кліща на огірках

Павутинний кліщ на огірках в теплиці здатний нашкодити рослині, яка може остаточно загинути. Але грамотна боротьба з цим паразитом дозволить вам позбавитися від цього явища. Потрапляючи в дуже сприятливе середовище, павутинний кліщ починає обирати для себе більш соковиті рослини і овочі. Саме одним з таких представників є огірок. В цьому овочі є велика кількість соку. Він також є і в самому плоді, а ще в стеблах і листках. Якщо ви не будете боротися за допомогою хімічних засобів з павутинним кліщем, то рослина просто загине.

А проблема полягає в тому, що павутинний кліщ не боїться хімічних засобів. Ці комахи-шкідники можуть без проблем пристосуватися практично до будь-яких отрут. Розмноження кліща відбувається дуже швидко. Кожна з цих особин може відкладати близько 5-6 яєць кожні 3 дні. 95% кожної такої кладки здатні вижити. Можете уявити собі, яку колосальну шкоду приносить ця комаха.

Як знищити павутинного кліща на огірках

Але не потрібно довго представляти цю картину в голові. Необхідно якомога швидше почати боротьбу з кліщем, що з’явився на огірках. Найважливіше в цій справі не піддаватися паніці, якщо ви виявили у своєму парнику або на городі павутинного кліща. А позбутися від цієї комахи можна дуже простим способом. Варто відзначити такий факт: павутинний кліщ не переносить томатів. Виходячи з цього, висаджувати огірки потрібно поруч з помідорами.

 

 

Радимо прочитати: Шкідники огірків та їх лікування

Якщо плодових культур у вас немає, то кліщ може чудово пристосуватися на бур’янах. З цієї причини, слід регулярно проводити контроль частоти своїх городніх грядок і очищати їх від бур’яну. Для павутинного кліща може бути згубною підвищена вологість. Якщо це сталося у вас в парнику, то слід стежити за підтриманням вологості в ньому в межах 82-85%. Слід обов’язково знати про те, що в момент проведення робіт на своїй присадибній ділянці або в саду, ви перебуваєте в зоні дуже підвищеного ризику зараження цими комахами-паразитами. При проведенні робіт з грунтом, вони можуть проникнути в організм, і починають дуже швидко збільшувати своє потомство. В результаті цього, у вас може розвиватися ряд неприємних захворювань (бородавки, папіломи, грибок і т.п.).

  1. Кожні 3-4 дні необхідно оглядати рослини у себе в городі. Невелика кількість павутини на листках рослин можуть сказати про присутність павутинного кліща.
  2. Потрібно також проводити регулярний полив, обприскування рослин і розпушування грунту.
  3. Відмінно зміг зарекомендувати себе такий препарат як бордоська суміш. Вона здатна допомогти вирішити безліч проблем, як в парниках, так і на відкритому ґрунті.

Як знищити павутинного кліща на огірках

Але для боротьби з цим шкідником можна використовувати і більш універсальний засіб. До нього відносяться — фітоверам, сірка колоїдна і бітоксибацилін. Ці речовини необхідно розвести у воді, і обприскати рослини. У тому випадку, якщо колонії павутинного кліща невеликі, обробляти рослини можна через кожні два тижні.

Якщо ж ви помітили, що кліщ зміг поширитися на величезній території, то проводити обробку рослин найкраще кожні 5 днів. У павутинного кліща в природі є злий ворог. Останній з превеликим задоволенням займається знищенням кліща. Цим ворогом є фітосейулюс. Його можна в примусовому порядку поселити поблизу з місцем проживання павутинного кліща. Основним раціоном харчування цієї комахи є саме павутинний кліщ-шкідник.

Практично не шкодячи самим рослинам, фітосейулюс може за лічені дні повністю знищити колонію кліща разом з його яйцями. Для цього необхідно розкласти невелику кількість листя з цією комахою- мисливцем поруч із зараженими рослинами. Вже через 2-3 доби він зможе повністю знищити кліща. Від останнього залишиться одна лише павутина. У тому випадку, якщо описані вище препарати і засоби вам не допоможуть, значить, стадія зараження кліщем дуже велика. Для боротьби з ним вам доведеться вжити радикальних заходів, поки ще рослина жива. Це цілком можуть бути ті хімічні препарати, які містять акарициди. Але їх використання може повністю знищити популяцію фітосейулюса. А на відкритій ділянці ці препарати можуть завдати шкоди бджолам. Виходячи з цього, з павутинним кліщем слід почати боротися якомога раніше.

Що собою являють акарициди і як вони борються з павутинним кліщем

Що собою являють акарициди і як вони борються з павутинним кліщем

Якщо не вжити відповідних заходів, то павутинний кліщ на огірках в теплиці може негативно позначитися на рослині. Ефективний засіб боротьби з цією комахою — акарициди. Ця назва препарату може дати зрозуміти вам всю основну суть його використання. А переклад такий: Cide — скорочувати і Acari – кліщ. Ці препарати застосовують не тільки для обробки рослин. Їх також можна використовувати для обробки домашніх тварин і кімнатних рослин. Але варто відзначити, що всі вони дуже токсичні. Виходячи з цього, використання кожного такого препарату обов’язково має відповідати інструкції.

Їх асортимент досить широкий. Вашій увазі більш відомі представники цієї лігії ліків:

Актелік. Цей препарат дуже поширений. Його випробували практично всі садівники. Актелік у своєму складі містить іріміфосметіл. Він токсичний. Після обприскування цим препаратом рослин, колонії павутинного кліща гинуть вже через 5 хвилин. Якщо ви почали обробляти таким засобом рослини, то необхідно обов’язково використовувати засоби особистого захисту, такі як рукавички і маску.

Актара. У складі цього препарату міститься тіаметоксам. Він дуже ефективний для знищення популяції не тільки павутинного кліща, але також і інших комах-шкідників.

Рекомендації від народних умільців по лікуванню павутинного кліща на городі

Фітоферм. Цей препарат є біологічним. У його складі міститися аверсектін. Він практично відразу після обробки рослин починає впливати на павутинного кліща, викликаючи в останнього параліч. Шкідник гине через 2-3 години. Цей засіб малотоксичний. Але він не представляє ніякої небезпеки для людей і тварин. Але все ж слід подбати про запобіжні заходи в момент проведення обробки рослин цим засобом.

Фунанон. Головним елементом цього препарату є малатион. При контакті з павутинним кліщем він повністю паралізує його і знищує протягом 3 4 годин. Не дуже токсичний. Не небезпечний для тварин і людей. Але може завдати шкоди бджолам.

Ми перерахували далеко не всі сильні і швидкодіючі препарати для боротьби з кліщем на огрках. Навіть в тому випадку, якщо ви на упаковці побачили напис про те, що препарат повністю безпечний для людини, все ж працювати з ним слід з обережністю. Багато компонентів, що входять до складу цих препаратів, можуть викликати у людини алергію. Тому необхідно проводити роботи тільки в гумових рукавичках і спеціальних масках, які після використання потрібно знищити. Захист в парнику також як і на відкритому ґрунті, повинен проводитись вчасно. В цьому випадку вам не потрібно буде вдаватися до використання радикальних заходів, які можуть нести небезпеку для оточуючих.

Боротьба з павутинним кліщем народними засобами

На огірках з’явився павутинний кліщ і ви не знаєте, що робити? Тоді перш за все подивіться на фото шкідника, а потім зробіть необхідні заходи.

З давніх часів, людство обробляє всілякі культури. Виходячи з цього, є безліч народних засобів, перевірених не одним століттям. Такі кошти, не несуть в собі для людини ніякої небезпеки. Вони можуть захистити майбутній городній або парниковий огірковий урожай. Ясно, що багато городників не бажають користуватися важкою артилерією для того, щоб повністю знищити кліщів. Це може нести серйозну небезпеку для здоров’я людини і також для домашніх тварин. Такі радикальні заходи також несуть небезпеку бджолам. Без останніх, на жаль, не можна обійтися на своїй присадибній ділянці. Найголовнішим в цій війні на дачі є вчасне виявлення комах-шкідників. В цьому випадку ви зможете розраховувати на різні народні засоби від павутинного кліща на огірках. Ці труднощі можуть виникнути з різних причин. Може бути, це теплиця з розсадою, куди не можна дуже часто заходити або ж людина довгий час була відсутняна дачі. В даному випадку, краще всього завчасно передбачити ці проблеми.

Озброєний від павутинного кліща на огірках- значить захищений!

Озброєний від павутинного кліща на огірках- значить захищений!

Павутинний кліщ на огірках. Як можна боротися з цим шкідником за допомогою підручних засобів? Для цього багато городників застосовують всілякі методи, які є у них вдома. Ними можуть бути: спирт, мило, трави і настої, часник, екстракт розмарину. А ось водним розчином господарського мила користуються не тільки для боротьби з кліщем на огірках. Він здатний також збільшити стійкість у кімнатних рослин, троянд, і багатьох овочевих культур. Дана рідина безпечна для здоров’я людини.

Тепер ви знаєте чим обробити огірки від павутинного кліща. Використовуючи ці методи, ви зможете отримати хороший урожай огірків і забути про ці проблеми.

Відео: Хвороби огірків — як врятувати огірки від павутинного кліща

На цьому наша стаття про павутинного кліща на огірках завершилася. Ще більше корисних порад щодо боротьби зі шкідниками і хворобами саду та городу ви знайдете у нашій незмінній рубриці. для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як знищити павутинного кліща на огірках - як лікувати, та чому він з'являється