Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати полуницю за календарем

Коли пересаджувати полуницю осінню та в якому місяці


Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати за календарем

 

Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати полуницю за календарем

 

Кожні чотири роки полуницю слід пересаджувати на нове місце. Така необхідність з’являється внаслідок різкого падіння врожайності. Чому це відбувається? Через чотири роки кущі рослини старіють, що виражається скороченням кількості квітконосів і зменшенням розмірів ягід. До того ж перестає утворюватися приріст. Кущ полуниці, що знаходиться в такому стані, потрібно терміново омолодити, а зробити це можна шляхом пересадки.

Полуницю пересаджують, обираючи один з перерахованих нижче часових відрізків:

  • навесні до цвітіння,
  • влітку після закінчення збору врожаю,
  • ранньої осені.

Кожен із запропонованих варіантів має свої переваги і недоліки. Ми ж зараз у всіх подробицях розповімо рпро останній з них, а особливо звернемо увагу на те, коли пересаджувати полуницю восени (в якому місяці) на своїй дачній ділянці.

Як можна пересаджувати полуницю

Як можна пересаджувати полуницю на нове місце правильно

Ті, хто не мають досвіду у вирощуванні полуниці, можуть не знати, як пересаджувати полуницю, а саме, які частини використовувати для пересадки. Існує два варіанти, які можна використовувати спільно або окремо:

1. Пересадка укорінених розеток, які утворилися на пагонах дво або трирічних материнських рослинах. Найбільш сильними є ті розетки, які розташовані найближче до материнської рослини.

Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати

2. Розподіл дворічних кущів полуниці (особливо часто застосовується для ремонтатних сортів). Для пересадки восени цей спосіб підходить найкраще, так як ці рослини більш міцні і стійкі до морозів.

 

 

Пересадка полуниці восени

Завчасно (за один або два місяці до пересадки) в грунт, де планується розташування грядок, слід внести органічне добриво. Або можна за тиждень до пересадки внести спеціальну підгодівлю для ягідників. Утворюють грядки таким чином, щоб між ними залишалося близько 40 см, а між сусідніми в ряду екземплярами — 25 см. Процедуру слід проводити вкрай обережно, щоб ні в якому разі не пошкодити корінці. Відразу після пересадки землю навколо слід замульчувати, а ще краще — здійснювати посадку під чорний покривний матеріал. Це вбереже культуру від вимерзання.

Пересадка клубники осинню

У якому місяці краще робити пересадку кущів полуниці

Найбільш сприятливий місяць для пересадки полуниці — вересень. В кінці жовтня відповідний для здійснення цього заходу період закінчується. Найкраще пересаджувати полуницю, обравши для цього прохолодний і похмурий день першого осіннього місяця.

Читайте також: Вирощування полуниці в теплицях

Чому багато дачників воліють пересаджувати полуницю саме восени? Пересадка влітку, хоч і дає можливість добре розвинутися і зміцніти кореневій системі, в разі спекотної погоди (що справедливо для багатьох кліматичних зон) може погубити всю посадку. Виконуючи процедуру навесні, Ви тим самим позбавляєте себе можливості отримати урожай в поточному сезоні.

Коли пересаджувати полуницю осінню та в якому місяці

Даний захід бажано здійснювати восени, через те що зазвичай в цей час встановлюється прохолодна і дощова погода, а це вельми до речі для успішного вкорінення рослин. Досвід багатьох дачників підтвердив, що пересаджена в вересні полуниця здатна перезимувати практично без втрат і дати врожай вже в наступному році (правда, не такий рясний, як раніше).

Пересадка полуниці восени діленням куща

Уже згадувалося, що відмінний спосіб зберегти сорт і врожайність полуниці — пересадити відокремлені частини дорослого куща. Приховані в такому способі переваги полягають в кращій приживлюваності, гарному перенесенні морозів і віддачі врожаю вже в найближчому сезоні. Пересадка способом ділення на увазі виконання наступних дій:

  • викопати весь полуничний кущ,
  • ретельно вимити всі корені,
  • від’єднати діток, які легко відділяються.

Відео: Осіння пересадка полуниці

Ми розглянули, коли пересаджувати полуницю восени (в якому місяці) і яким чином це здійснюється. Якщо Ви хочете мати справді вражаючий за кількістю і смаковими якостями урожай, не забувайте вчасно омолоджувати свій полуничник шляхом пересадки. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати полуницю за календарем