Будівництво перголи своїми руками на дачі

Як зробити перголу своїми руками


Як побудувати перголу своїми руками на дачній ділянці

 

Будівництво перголи своїми руками на дачі

 

Пергола за зовнішнім виглядом нагадує арку, яка створює затінений перехід з однієї частини саду в іншу. Перші перголи використовувалися в Римській Імперії для підтримки виноградної лози. Сьогодні ці споруди відрізняються різноманіттям дизайнерських рішень і підтримують не лозу, а розкішні рослини з повзучими і сланкими стеблами. У цій статті ми зібрали для Вас корисну інформацію про те, як побудувати перголу своїми руками на присадибній ділянці.

Пергола своїми руками

Основне призначення перголи — створення затіненої зони для відпочинку на дачі. На відміну від альтанки, у перголи дах — відкрите небо, але при цьому навіть в жаркий день в ній комфортно і затишно. В якості підлоги використовують газонну траву або камінь, а розміри конструкції не перевищують розмірів звичайної кімнати.

Відео: проста пергола побудована власноруч

Які матеріали використовують для будівництва арки

Перголи за зовнішнім виглядом можуть бути круглими, квадратними або багатокутними. Основних правил будівництва немає, тому кожен власник дачної ділянки вибирає конструкцію з урахуванням особистих переваг і ландшафтного дизайну. Дані споруди можуть являти собою окремі конструкції у вигляді арки, а також додатково оснащуватися лавкою, сценою, мангалом і т.п.

Які матеріали використовують для будівництва арки

Сьогодні на будівельному ринку можна знайти багато матеріалів, з яких в короткі терміни легко зробити перголу. Дерев’яні конструкції відрізняються особливою естетичною привабливістю, оскільки гармонійно впишуться в будь-який ландшафтний дизайн. Металева пергола характеризується довговічністю і надійністю, особливо якщо за нею правильно доглядати.

Такій споруді не страшні ні буревії, ні вітер, ні снігопади, а рослини будуть красиво обплітати тонкі труби арки.

Як зробити перголу своїми руками

 

 

Будівлі з цегли і каменю відрізняються розкішним зовнішнім виглядом і масивністю, тому їх рекомендується будувати на великих ділянках. Споруди з пластику — самий бюджетний варіант прикраси саду і виглядають вони не гірше, ніж з інших матеріалів.

Робимо дерев’яну перголу своїми руками: інструкція з фото

Для будівництва перголи Вам знадобляться дерев’яні балки різних розмірів. При покупці даного матеріалу, звертайте увагу на вологість і при необхідності просушіть вологу деревину.

Як зробити перголу

Дев’ять балок розмірами 5 * 10 * 30 см розпиляєте на відстані 12 см по довжині і 5 см по висоті. Після цього розпиляєте 4 балки розмірами 5 * 10 * 40 см.

Робимо дерев'яну перголу своїми руками, інструкція

Робимо дерев’яну перголу своїми руками, інструкція

На чотирьох брусах розмірами 10 * 10 * 30 см потрібно зробити виїмки глибиною до 2,5 см. Пропили зручно робити циркуляційною пилкою.

Робимо дерев'яну перголу своїми руками

Всі дерев’яні деталі потрібно буде заґрунтувати й пофарбувати.

Як побудувати перголу на дачній ділянці

Виберіть місце на ділянці, де буде розташована пергола, і за допомогою кілочків і нитки відміряйте прямокутник довжиною 3 метри і шириною 2,6 метра. У кутах потрібно викопати ями глибиною до 1 метра за допомогою бура. У ці ями вкопати стійки і за допомогою рівнеміра перевірте їх висоту. Ями рекомендуємо залити цементним розчином і не забудьте дочекатися його застигання. Після цього візьміть балки довжиною 4 м і встановіть їх в випиляні полки брусів.

 пергола на дачній ділянці

Балки закріплюють на стійці за допомогою гвинтового свердла, яке проходить крізь усі три елементи (дві балки і стійка).

які матеріали використовують для будівництва перголи

По довжині будови рівномірно розподіляють дев’ять поперечних перекладин.

пергола фото

Пергола готова і тепер зона відпочинку і проведення часу в саду стали ще більш комфортними! Під будовою можете поставити стіл і стільці або іншу дачні меблі, а для отримання тіні в перший час використовуйте тканину або сітку. Навколо арки посадіть в’юнкі рослини, тоді пергола придбає природний живий вигляд і зіллється з дизайном ділянки. Ефектно виглядатиме лимонник, настурція, клематиси або хміль.

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати перголу для дачі своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Читайте також:

 

Будівництво перголи своїми руками на дачі