Несправжня борошниста роса (пероноспороз) — заходи та методи боротьби

Пероноспороз заходи боротьби


Несправжня борошниста роса (пероноспороз)

 

Несправжня борошниста роса (пероноспороз) - заходи та методи боротьби

 

Несправжня борошниста роса має ще й іншу назву — пероноспороз. Її утворення здатні почати бактерії трьох родів: Peronospora, Pseudoperonospora і Plasmopara. Всі вищеперелічені мають пряме відношення до сімейства Пероноспорових (Peronosporaceae) і заражають виключно живі рослини.

Наявна вологість перша і головна причина розвитку несправжньої борошнистої роси. Розмноження відбувається одним з видів спор, які мають іншу назву — зооспори. Виглядають вони, як рухомі, що мають пару джгутиків клітини, вони спритно рухаються у воді і за зовнішнім виглядом схожі з амебою або інфузорійой. Якщо у рослини є нехай навіть тоненька волога плівка, то зооспори легко потрапляють на листочки і впроваджуються в гирла.

Потім починається момент загарбання організму власника. Зооспори ростуть міцелієм, пронизуючі судини листів і проникають в стеблинки, кореневу систему. А після того, як рослина уражена грибницею, вона починає вилазити на поверхню понизу листя, при цьому з’являється ледь помітний пушок білого кольору.

Для тих, хто вперше стикається із пероноспорозом:

— Утворення білого нальоту на листочках — це перша стадія зараження борошнистою росою, але при зараженні несправжньою борошнистою росою наліт з’являється вже на остаточному етапі, коли рослину неможливо вилікувати. Часто борошниста роса, стає головною причиною хвороб огірків.

 

 

Несправжня борошниста роса — боротьба

Найчастіше пероноспороз дає про себе знати вже на останньому етапі. Звичайно, вийде трохи знизити перебіг захворювання, використовуючи системні фунгіциди, і взявши з рослинності насіння, надалі провести їх дезінфекцію. Найбільш надійним методом боротьби вважається висновок непіддатливим захворюванню сортів. Як і звичайна борошниста роса, будь-який її збудник приєднаний до свого власника і в багатьох випадках не може перейти на інший вид рослини.

Краще всього використовувати ефективний підручний засіб, наприклад, розчин антибіотиків, у тому числі, у яких закінчився термін зберігання: пеніцилін і тераміцин — 100 од. / Мл, стрептоміцин — 300 од. / Мл, їх розводять водою один до десяти і починають обприскувати нижню частину листочків. Крім того можна використовувати інші препарати, які здатні боротися з фузаріозом.

Види несправжньої борошнистої роси

Види несправжньої борошнистої роси

Виділяють кілька типів у міру їх розповсюдження.

 1. Пероноспоа руйнуюча — заражає практично всі цибулинні рослини.
 2. Peronosporasparsa здатна заражати троянди, гліцинії, бегонії і різні інші квіти в різних варіантах.
 3. Pseudoperonospora даний вид вражає пальмові види, а також інші.
 4. Сенполії, а також інші рослини з густоопушенними листочками заражають одночасно два види — Peronospora і Plasmopara.

Слід зауважити, що в кімнатних квітах, які добре доглянуті рідко можна зустріти уражені несправжньою борошнистою росою. Найчастіше зараження відбуваються через попадання в посуд ураженого хворобою ґрунту. Найбільшу небезпеку несуть кислі ґрунти або ті, які взяті поблизу з сільськоугіддями. Насіння, живці, що придбані з рук, цілком ймовірно заражені. Матеріал для посадки і посіву, куплений в магазині, найчастіше не представляє небезпеки, так як у великих квітникарських господарствах вже довгий час вміють боротися з несправжньою борошнистою росою.

Профілактичні дії пероноспорозу сильно нагадують ті, що виконують при простій борошнистій росі:

 • позбавлення від занадто густих посадок;
 • періодичне провітрювання території;
 • постійна боротьба з комахами, які поширюють шкідливі грибки;
 • попередній прогрів землі перед посадкою і висівом домашніх рослин;
 • дезінфекція насіння за допомогою марганцового розчину;
 • обробка посуду содою після хворих рослин;
 • якщо ще не відбулося потрапляння грибниці в рослину, то досить ефективний настій із золи. Він здатний
 • знищити зооспори, які найчастіше розташовані на верхній частині;
 • для того, щоб зміцнити тканинну частина рослинності і значно знизити інфекційну масу, використовується молочна сироватка з йодом, досить 2 крапель на один літр молока.

При правильних і своєчасно пророблених діях несправжня борошниста роса не становить небезпеки. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua, у нас багато цікавого і корисного для Вас!

Читайте також:

 

Несправжня борошниста роса (пероноспороз) - заходи та методи боротьби