Піч-камін для дому своїми руками

Як зробити піч-камін для будинку на дровах тривалого горіння


Як зробити піч-камін для дому на дровах своїми руками

 

Піч-камін для дому своїми руками

 

Печі-каміни вважаються хорошим аналогом стандартних печей і широко використовуються для обігріву будь-якого типу приміщення. Їх перевага полягає в тому, що час завантаження палива істотно збільшується і при цьому параметр тепловіддачі залишається на високому рівні. Як паливо, крім дров, можна використовувати спеціальні брикети або навіть вугілля. Пропонуємо розглянути особливості піч-каміна для будинку на дровах тривалого горіння. Обирайте якісні та ефективні опалювальні пристрої своїми руками.

Пристрій піч-каміна для будинку на дровах

Печі можуть бути різного виду, при цьому відрізняються по функціональності і за ціною. Деякі прості види печей, можна зробити власноруч. Ця піч зможе обігрівати будинок, господарську будівлю та гараж.

Читайте також: Піч барбекю своїми руками

У звичайній печі принцип згоряння дров завжди однаковий, дрова горять зверху вниз.
Тепловіддача при цьому значно зменшується, а продукти горіння при цьому не повністю віддають тепло в приміщення. При більш сповільненому з’єднанні з киснем, дрова виділяють більше тепла, так як прогорають краще.

Дивіться відео: Піч тривалого горіння своїми руками

Однією з найбільш часто використовуваних моделей печей вважається «Бубафоня», яка названа на прізвище свого розробника. Ця піч складається з залізного товстостінного циліндра (бочки), який має приварене дно з плоского товстого матеріалу. З боку у верхній частині бочки зроблено отвір і до нього приварений патрубок, який виводить дим із приміщення. Нагорі циліндра є знімна кришка, яка має отвір з трубою що вставляється для кращого піддування.

 піч-камін для дому на дровах своїми руками

 

 

Знизу труби приварений невеликий диск, який по діаметру йде менше діаметра внутрішніх стін бочки. Цей диск при згорянні дров працює як поршень і опускається вниз, коли кількість дров зменшується. Знизу диска для кращої роботи з повітрям, прикріплюються зварюванням довільної форми смужки.

Дим огинає цей диск і проходить в патрубок з боку. Патрубок приєднується до високої трубі (від 3 метрів заввишки). Закладка дров привертає роботу до 8 годин. Золи при цьому практично не утворюється.

Як зробити піч-камін для будинку на дровах тривалого горіння

У такій печі, звичайно ж є і мінуси:

 • Утворення конденсату в трубі при слабкому її прогріванні, який потрібно зливати.
 • Процес згоряння повинен обов’язково контролюватися, щоб уникнути проходження чаду в приміщення.

Більш зручний і звичний варіант це — піч-камін. У цій печі є виступ перед входом димоходу, який закручує вниз спіраль диму і направляє його знову в топку. Через такого димоходу з численними вигинами, кількість газів виходить назовні в мінімальній кількості. Вихід газів регулюється спеціальною заслінкою-в’юшкою.

піч-камін для будинку на дровах тривалого горіння

Ця піч має свої плюси:

 • Витрата кисню при згорянні зменшується.
 • Тепловіддача при цьому посилюється.
 • Чадний газ переводиться в стан вуглекислого газу.
 • Закладка дров через зниженого відходу газів відбувається рідше.
 • Контроль за роботою не обов’язковий.
 • У вигляді палива краще застосовувати дрова, брикети, але не вугілля.

Піч тривалого горіння своїми руками

Зробити англійську піч самостійно цілком можливо, але вимагає навичок в будівництві. Для цього:

 • Обирається місце для зведення.
 • Купується матеріал.
 • Робиться фундамент.
 • Проводиться будівництво каміна і монтаж елементів, що вставляються.

Піч «Бубафоня» робиться з циліндра з товщиною металу 5 міліметрів. Підходить бочка, великий газовий балон, відрізок великий труби. До заготівлі приварюється дно і горловина. Робиться кришка з загнутими в середину краями. Посередині кришки робиться отвір з великим діаметром, ніж димар.

Дивіться відео: Котел тривалого горіння на дровах — простий, дешевий, економний

Зверху корпуса вирізається отвір для димоходу і приварюється патрубок. Потім він з’єднається з димоходом. Робиться рухома частина. До воздуховоду приварюється диск. Знизу кріпляться до диску напрямні. Потім піч встановлюється на основне місце, під’єднується до димоходу і проводиться пробний прогін топки. Між піччю і стіною закріплюється відбивач, який запобіжить розігрів стіни.

Читайте також: Піч з цегли своїми руками

Печі тривалого горіння на дровах забезпечують обігрів будинку або іншого приміщення при правильному виробництві і монтажі довгі роки. При цьому витрата дров і тепловіддача, в порівнянні з іншими печами і камінами, набагато вище. Робіть своїми руками піч-каміни і насолоджуйтеся затишком в своєму заміському будинку навіть в холодну пору доби.

 

Піч-камін для дому своїми руками