Піч буржуйка своїми руками

Піч буржуйка тривалого горіння


Піч буржуйка своїми руками

 

Піч буржуйка своїми руками

 

Піч буржуйка для дачі своїми руками

Найбільш простий і відносно дешевий спосіб дачного приміщення, лазні або гаража можна виконати за допомогою дивовижної грубки. Стара її назва — буржуйка. У наш час ця грубка зазнала деяких змін у своїй конструкції, і тепер при її використанні можна отримати пристойну кількість теплових калорій при самих мінімальних вкладеннях. Звичайну буржуйку виготовити досить просто. Навіть своїми руками і з всяких підручних матеріалів. Така «саморобка» цілком успішно буде справлятися зі своїм основним завданням з обігріву будь-якого вашого господарського приміщення.

Працює така піч буржуйка в основному на дровах, відходах від деревообробки, вугіллі. Виходячи з основного виду палива, розберемо питання по влаштуванню буржуйки для дачі своїми руками на дровах.

Піч буржуйка для дачі своїми руками

При правильній конструкції такої грубки достатньо однієї закладки дров, і тепло буде триматися годин 10-12. Скажімо, для обігріву невеликої дачі або гаража цього цілком достатньо. При цьому дуже важливо, якої товщини залізо використовувалося для вашої конструкції. Адже чим товще її боки — тим довше буржуйка буде «віддавати» тепло.

Подивіться відео піч буржуйка своїми руками для дачі

 

 

Виготовлення печі буржуйки для дачі своїми руками

Для того, щоб виготовити такого роду чудо-піч швидко й невигадливо, досить металевої бочки на двісті літрів. У нижній її частині вирізаємо квадратний отвір. Він буде служити і камерою нашої топки, і піддувалом, і золу через нього буде досить зручно видаляти. Для виготовлення безпосередньо топкової камери необхідно дві труби. Перша труба розташовується в горизонтальному положенні. При цьому один її кінець наглухо заварюється, на другу трубу нарізаємо різьблення. Шматок труби з різьбленням необхідно змонтувати вертикально і приварити до горизонтальної. Другий кінець цієї труби забезпечений різьбленням і отворами по колу.

Читайте також: Лавки для дачі своїми руками

Фокус полягає в наступному — закручена до упору труба закриває просвердлені отвори, і цим перешкоджає доступ кисню. І навпаки — відкрутив трубу, кисень з повітря починає потрапляти в топку. Піддування вкручується в нашу піч зарізбленним патрубком і прихоплюється до грубки зварним способом. Топка забезпечується кришкою на різьбі. Слід зазначити, що різьблення потрібно робити з «люфтом», для компенсації розширення металу при нагріванні.

Експлуатувати таку піч досить просто. Закладаємо в нижню камеру дрова і підпалюємо їх. Як тільки вогонь розгориться, камеру закривають. Заглушающа кришка вертикального відрізка труби при цьому перекриє частину отворів. Це дасть можливість дровам не згоріти одним махом, а тліти досить тривалий час.

Буржуйка тривалого горіння на тирсі

Ще один варіант — конструкція печі для обігріву за допомогою тирси. Пристрій такого плану монтується досить просто. Загалом — це конструкція тривалого горіння, що складається з двох циліндрів — один з яких більше в діаметрі. До речі, у внутрішній закладаємо паливо — в основному тирсу. Циліндр з великим діаметром (див. Фото) робиться з листового заліза з товщиною днища не менше трьох міліметрів. Зверху влаштовується знімна заглушка, теж сталева, завтовшки 5 мм. Внутрішнім циліндром може служити балон від газу. Нижню частину печі постачаємо отвором, до якого кріпимо повітряновідводну трубу. Ззаду приварюється димар і у верхній частині циліндра влаштовується газовий затвор.

Подивіться відео: буржуйка тривалого горіння на тирсі

Топити таку буржуйка тривалого горіння на тирсі просто. Виймається внутрішній циліндр, в нього вставляється формувальна капсула з тирсою, і щільно утрамбовується. Після цього сердечник (капсула) виймається, корпус з утрамбованою тирсою поміщається в піч, закривається заглушка. У зольному ящику влаштовується багаттячко для розпалювання, коли тирса спалахне, за допомогою заслінки необхідно відрегулювати повітряний потік, що надходить в буржуйку тривалого горіння. Хороша закладка тирси здатна працювати на виділення тепла приблизно вісімнадцять годин.

Буржуйка тривалого горіння на тирсі

Такі печі буржуйки для дачі при температурі повітря -15°С здатні обігрівати ваше приміщення, роблячи температуру в ньому від 20 до 30°С тепла.

Сподіваюся, наша стаття допомогла Вам розібратися в конструкції і тонкощах виготовлення грубки буржуйки для дачі своїми руками. Також подивіться розділ, де зібрані всі поради для дачі на нашому сайті «Сільське господарство та Садівництво«.

 

Піч буржуйка своїми руками