Як підібрати підживлення для розсади баклажанів

Як правильно підгодовувати розсаду баклажанів для отримання хорошого врожаю


Пікіровка розсади баклажанів - для чого вона потрібна, коли та як її здійснювати

 

Як підібрати підживлення для розсади баклажанів

 

Чим підгодувати розсаду — система правильного харчування для баклажанів

Отримати хороший урожай допомагає правильна агротехніка, в яку входить і підгодівля розсади баклажанів. Адже рослина, як і людина, має потребу в вітамінах для активного зростання і розвитку. Щоб наситити культуру необхідним комплексом корисних мінералів, знадобляться органічні і мінеральні добрива. Саме вони забезпечують правильний догляд за розсадою баклажанів на всіх етапах вирощування. У нашій статті ми розповімо як підібрати підживлення для розсади баклажанів, коли і як його проводити для отримання хороших результатів.

Коли починати підготовку і що потрібно мати в арсеналі для вирощування баклажанів

Перед тим, як укоренити розсаду у відкритому ґрунті, потрібно провести мінімум два підживлення для розсади на вашому городі. Перший раз — після пікіровки або формування зміцнілої розсади, а в другий — за 10 днів до висадки на постійне місце росту. При пікіровці злегка прищипують головний корінь, а свіжий ґрунт в контейнері проливаємо стимулюючим розчином циркону, Корневином або Епін, розсаду не дуже заглиблюють. Зміцнити імунітет рослини і підвищити його стійкість до захворювань допомагають азотно-калійні добрива, які готуються з розрахунку 2 ст. л. на 10 л води.

Коли починати підготовку і що потрібно мати в арсеналі для вирощування баклажанів

В якості основи ви можете використовувати калійну селітру, порошкове добриво Кеміра Люкс, Фоскамід з додаванням столової ложки суперфосфату. Великий комплекс корисних елементів включає суміш з 10 г аміачної селітри, 20 г сірчанокислого калію і 45 г суперфосфату. У другу підгодівлю включаємо фосфор, необхідний для формування розвиненої кореневої системи. У десяти літрах теплої води розчиняємо один із запропонованих варіантів — 20 г Кристалону або Кеміри Люкс, суміш з 70 г суперфосфату і 30 г калійної солі.

Відео: Підживлення для розсади баклажанів своїми руками для хорошого врожаю

Крім мінеральних добрив, розсада баклажанів добре реагує на органіку, тому через 14 днів після пікіровки можна підгодувати її коров’яком або курячим послідом, розведеним в пропорції з водою 1:10. Не зайвим буде і полив рослини настоєм кропиви. Для його приготування заповнюємо відро на третину нарізаною травою, заливаємо її теплою водою і залишаємо настоятися. По закінченню 48 годин профільтровують готову суміш і поливаємо кожен кущ.

 

 

Радимо прочитати: Вирощування розсади баклажанів

Посадка баклажанів на дачній ділянці  — що купити для харчування рослин

Після висадки розсади баклажанів на присадибній ділянці рослина потребує більш інтенсивного догляду. Крім регулярної прополки, розпушування і поливу, потрібно провести від 3 до 5 підживленнь за сезон з інтервалом в 14 днів. Перший раз вносимо склад для збагачення ґрунту — на один квадратний метр землі суміш з 15 г сірчанокислого амонію, хлористого калію, 30 г суперфосфату і деревного попелу.

Першу підгодівлю проведіть, через 2 тижні після висадки розсади в ґрунт. Це дозволить кореневій системі адаптуватися до нових умов зростання і повністю сприйняти дозу поживних речовин. Всі мінеральні та органічні підгодівлі розчиняємо в 10 л води, попередньо відстояною під прямими сонячними променями. Сприятливому росту культури сприятиме розчин з кілограма коров’яку або половини кілограма курячого посліду, змішаного зі склянкою деревного попелу. Не шкодуйте органіки і враховуйте, що гній має бути обов’язково перепрілим, а не свіжим. Інакше це призведе до розвитку потужного кореня і розростання листя, а формування квіток і плодів призупиниться.

Посадка на дачній ділянці баклажанів - що купити для харчування рослин

Полив настоєм кропиви під корінь сприятиме розвитку культури і відлякувати надокучливих комах-шкідників. Однак найбільш результативним варіантом вважається комбінування органіки, трав’яного настою і мінеральних добрив. В першому варіанті на десятилітрове відро додаємо 10 г аміачної селітри, 45 г суперфосфату і 20 калійної солі, а в іншому — 1 кг коров’яку, 0,5 кг нарізаної кропиви і 1 ст. л. попелу, настоюємо тиждень.

Під час плодоношення для нарощування зеленої маси і активного дозрівання плодів потрібно повторно внести азотисті добрива. Застосовуємо окремо 40 г суперфосфату або його ж в поєднанні з калійною сіллю, використовуючи по 2 ч. л. кожного компонента. Більш складні комплекси добрив готуємо з розрахунку 4 ст. л. суперфосфату, 20 г хлористого калію. Мінеральні добрива можна комбінувати з органікою. Хорошими варіантами можна назвати суміш з 0,5 кг курячого посліду і 2 ст. л. нітроамофоски, розчинених в десяти літрах відстояної на сонці води. Доповнити нестачу мікроелементів допомагає Ризька суміш з розрахунку одна таблетка на 10 л рідини.

Відео: Як зробити підживлення для розсади бакладанів в домашніх умовах

Пам’ятайте, погодні умови також впливають на кількість споживання розсадою корисних речовин. Особливо це стосується калію. Тому в періоди з похмурою і прохолодною погодою потрібно внести на 20% більше калію, ніж зазвичай. Рекомендуємо підсипати одну або дві склянки деревного попелу під кущ, а також застосовувати добриво з бананових шкурок, яке готують в двох основних варіантах.

У першому випадку підсушують шкурки при мінімальній температурі в духовці, щоб з них випарувалася зайва волога, далі даємо їм охолонути і перемелює все в кавомолці або подрібнюємо до порошкоподібного стану в ступці. Столової ложки такого добрива буде досить на один кущ розсади. Однак більш ефективна рідка підгодівля. Розміщуємо в 3-літрову банку три бананові шкурки і заливаємо скляну тару по вінця теплою водою. Через два дні проціджуємо настій і змішуємо його з водою в рівних пропорціях.

Як визначити дефіцит мікроелементів по листю баклажанів

Орієнтуйтеся за зовнішніми ознаками куща — і ви дізнаєтеся, яких елементів йому не вистачає. Невелика зелена маса і бляклий колір листя свідчать про дефіцит азотистих добрив. Проведіть позакореневе підживлення розчином курячого посліду в концентрації 1:20. Про нестачу фосфору може говорити синьо-фіолетовий наліт на листках. Як правило, кількості цієї речовини достатньо в ґрунті, але через холодний ґрунт, сиру погоду або перекладу фосфору в нерозчинну форму, він не може проникнути вглиб кореневої системи і засвоїтися рослиною.

Щоб заповнити дефіцит, проводимо зовнішнє обприскування одним із запропонованих раніше добрив з вмістом фосфору, зменшивши його концентрацію вдвічі.

Якщо по краях листя баклажана з’явилися бурі плями у вигляді опіків — варто підгодувати рослину калієм, а також забезпечити йому збалансований крапельний полив. Для проведення позакореневого підживлення розчиніть чайну ложку сірчанокислого калію в десяти літрах теплої води і проведіть обприскування.

Як визначити дефіцит мікроелементів по листям рослини

На брак інших мікроелементів може вказувати смугастість або строкатість листя. У першому випадку необхідно провести позакореневе підживлення кальцієм, а в другому — марганцем. А щоб довго не роздумувати, чого потребує ваша розсада баклажанів, рекомендуємо використовувати комплексні добрива для підживлення, наприклад Акварин. Саму процедуру обприскування підгодівлею проводьте  ввечері або рано вранці. Крапельки вологи не повинні потрапляти під прямі сонячні промені. Це може привести до опіків листя, розвитку захворювань, уповільнення росту і навіть загибелі.

Розсада баклажанів практично не потребує позакореневої підгодівлі. Однак якщо ви вирішили її проводити, пам’ятайте, що концентрація розчину повинна бути в кілька разів менше, ніж при внесенні добрива під корінь. Під час зав’язування квітів і плодів корисно обприскувати баклажани слабким розчином борної кислоти.

На цьому наша стаття «Чим та як підживлювати розсаду баклажанів: Підгодівля розсади баклажан в домашніх умовах» підійшла до кінця. Бажаємо вам успіху у його вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради,  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як підібрати підживлення для розсади баклажанів