Чим підгодовувати розсаду помідорів в домашніх умовах для кращого плодоношення

Як виростити і чим краще удобрювати розсаду томатів


підживлення розсади помідорів

 

Чим підгодовувати розсаду помідорів в домашніх умовах для кращого плодоношення

 

Підживлення розсади помідорів

Останнім часом багато дачників, висаджуючи на своїх ділянках томати, використовують власноруч вирощену розсаду. Деякі застосовують для цього самостійно заготовлені насіння. А щоб розсада була міцною і здоровою, за нею потрібно доглядати. І один з етапів догляду — підживлення розсади помідорів у домашніх умовах. Як це правильно робити? Яке харчування використовувати? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті.

Чим підгодовувати розсаду помідорів в домашніх умовах

Чим підживити розсаду томатів в домашніх умовах

В першу чергу необхідно посіяти насіння в родючий ґрунт. І в міру росту рослин слід вносити добрива. Особливо помідори люблять:

Азот. Необхідний для розсади в період зростання, набору зеленої маси, для підвищення врожайності у дорослих томатів. У разі нестачі цього мінералу, нижні листки починають чахнути і набувають жовтизну. Важливо не переплутати подібні симптоми з надлишком вологості і низькою температурою.

Читайте також: Як виростити помідори на вікні?

Калій. Потрібен молодим, дорослим рослинам в момент цвітіння і після зав’язі плодів. У разі нестачі калію, у розсади листочки мають зморшкуватий і блідий вигляд.

Фосфор. Допомагає формуванню коренів у молодих сходів, а також сприяє кращому засвоєнню інших поживних речовин. При малій кількості даного елемента, стебло і листя томатів набувають фіолетового відтінку.

Підживлення розсади помідорів в домашніх умовах

Підживлення розсади помідорів у домашніх умовах

Перший раз розсаду рекомендується підгодувати після появи перших справжніх листочків. Від якості добрив в ґрунті, використовуваного для посіву насіння, залежить і кількість підгодівлі. Якщо посадка була проведена в родючий ґрунт, то досить 1-2 підгодівлі. Перша підгодівля, в своєму складі, повинна містити азот, для успішного росту зеленої маси, але не повинно бути його надлишку.

 

 

Підгодівля розсади помідорів

В якості добрива можна застосувати:

  • Готові препарати — «Нітрофоска», «Агрікола — Форвард».
  • Самостійно приготовані: на два літри води додати сечовину (1 г), суперфосфат (8 г), 3 г калію сірчанокислого. В одному літрі води розводять аміачну селітру (06 г), суперфосфат (4 г), калій сірчанокислий (1,5 г). Використовувати натуральну підгодівлю. Приготувати настій: в 5 літрах води розчинити 5 грам дріжджів. Суміш повинна настоятися не менше доби.

Радимо прочитати: Підживлення розсади томатів і перцю народними засобами

Використовувати засіб потрібно відразу, зберігати не можна. Застосувати деревну золу. Для цього в двох літрах гарячої води потрібно розвести одну столову ложку золи. Дати настоятися не менше 24 годин. Потім відстояну рідину злити і процідити.

Добрива для розсади помідорів

Повторне внесення добрив, рекомендується проводити через два тижні після першого підживлення. У цей період, розсаді необхідні речовини, що стимулюють її зростання. Якщо саджанці мають здоровий вигляд, то досить внести добрива «Еффектон О». У разі якщо у томатів стебла почали сильно витягуватися, допоможе розчин суперфосфату (одну столову ложку додати на три літри гарячої води).

підживлення помідорів органічними добривами

Важливо! Третя підгодівля розсади необхідна, якщо саджанці мають нездоровий вигляд. Якщо рослини міцні, досить полити їх слабким розчином «нітрофоски» (одна столова ложка на один літр води) або іншими комплексними добривами. Деякі дачники в якості третьої підгодівлі застосовують добрива з великим вмістом калію.

Підгодівля томатів. Підживлення.

Додатково, можна зробити і позакореневе підживлення розсади. Для цього необхідно розвести 1 грам борної кислоти в одному літрі води і обприскати рослини. Досить провести 2-3 процедури з інтервалом в 10 днів. Це сприятиме зав’язування плодів. Але важливо пам’ятати, що краще недодати рослинам добрив, ніж переборщити з ними.

Чим найкраще удобрювати розсаду помідор

Крім того, слід не забувати, що незадовільний зовнішній вигляд рослин, може свідчити не тільки про нестачу поживних речовин, а й про інші причини: занадто вологий або сухий ґрунт, недостатня освітленість і низька температура. Підживлення розсади помідорів у домашніх умовах — важлива для отримання хорошого врожаю. Кожен дачник повинен про це пам’ятати. В нашій рубриці вирощування помідорів Ви можете знайти багато корисної інформації. Гарного врожаю, дорогі читачі.

Вирощування і підгодівля розсади томатів

Відео: Підгодівля розсади помідор (томату)

 

Чим підгодовувати розсаду помідорів в домашніх умовах для кращого плодоношення