Підготовка дерев до зими фруктових (плодових) своїми руками на дачі

Як підготувати плодові дерева до зими


Підготовка дерев до зими фруктових (плодових)

 

 

Багато власників дачних ділянок, власних будинків неодноразово стикалися з проблемою підготовки до зими плодово-ягідних і фруктових дерев. У сильні морозні дні і ночі, особливо, коли земляний покрив залишається без снігу, існує висока ймовірність промерзання коренів особливо молодих дерев у саду. Як правило, в цьому випадку врятувати дерево практично не вдається.

Також в зимовий час, особливо в приватних секторах біля лісосмуги і посадки дрібні гризуни і зайці обгризають і обкушують кору з молодих дерев від самих коренів біля кореневої шийки і до перших гілочок. У даній статті ми більш детально розглянемо, як cаме здійснюється підготовка дерев до зими.

Підготовка фруктових дерев до зими

На фото внизу молодий саджанець, на прикладі якого, ми продемонструємо, як потрібно його підготувати до зими.

Переваги цього методу:

  • захист від сонця в період відлиги;
  • захист від гризунів;
  • захист від промерзання.

Підготовка дерев до зими

Спосіб 1

Для захисту плодових дерев від гризунів, ми можемо обв’язати ялиновий лапник навколо стовбура.

Спосіб 2

У тому випадку якщо немає можливості знайти ялиновий лапник, є ще більш простий спосіб захисту кори молодих дерев, це обв’язати спеціальним матеріалом (ультрас) від самих коренів і до гілок, як показано на фото внизу.

пфдготовка фруктових дерев до зими

У тому випадку, якщо на штампі вже існують перші скелетні сформовані гілки, то їх можна теж замотати, притиснувши їх до стовбура. Таким чином, зайці не зможуть обгризти молоді гілочки, зберігши цілісність структури дерева.

Корисність. Укриття стовбура молодого фруктово-плодового дерева спеціальним матеріалом, в даному випадку ультрасивом, в період відлиги допомагає захистити кору дерева від розтріскування.

підготовка плодових дерев до зими

Таким чином, ми підготували молоді саджанці до зими, захистивши від гризунів і промерзання.

Підготовка до зими плодових (садових) дерев

Зараз ми розглянемо універсальний спосіб підготовки стволів фруктово-ягідних дерев до зими, який можна використовувати як на молодих саджанцях, так і на вже сформованих багаторічних деревах.

Переваги універсального методу:

 

 

  • захист від сонця в період відлиги;
  • захист від гризунів;
  • захист від промерзання;
  • захист від розлому гілок.

Етап 1

Розвилки стовбурів гілок необхідно обмотати папером, це може бути рулон маслянного паперу або можна взяти будівельний папір, можна також обмотати невикористаними шпалерами.

Важливо. Папір має бути світлих відтінків, що дозволить відштовхувати сонячні промені.

Обмотувати стовбур дерева починаємо від кореневого кільця з нахлестом рухаючись до крон. Також слід ретельно обмотувати першим розвилки стовбурових гілок, як показано на фото внизу. Щоб папір не розмотався, його слід зафіксувати звичайною ізоляційною стрічкою.

Підготовка до зими плодових (садових) дерев

Порада. Для додаткового захисту від гризунів і сонячних опіків, фруктово-ягідних дерев, необхідно з осені побілити стовбур кожного дерева до перших розгалужень.

На фото внизу, приклад вже готового утепленого і захищеного стовбура фруктового 4-річного дерева.

Підготовка до зими плодових дерев

Етап 2

Продемонструємо утеплення і захист кори молодої однорічної груші з безліччю дрібних стовбурових гілок. Для цього ми використовуємо рулон який залишився після ремонту шпалер. Процес покриву починаємо від кореневого кільця, піднімаючись вище.

Важливо. Для цієї роботи не можна використовувати поліетилен, оскільки саджанець почне випрівати.

Підготовка до зими (садових) дерев

Також, обережно обв’язуємо послідовно всі молоді гілки.

Підготовка до зими дерев

Порада. Не варто довіряти спеціальним захисним мазям, так як на практиці доведено, що при температурі від -15 °С і нижче, зайці об’їдають кору молодих фруктово-ягідних дерев разом з нанесеною на неї маззю.

Як підготувати плодові дерева до зими

Вищеописані методи особливо ефективні, якщо Ви маєте невеликий молодий сад фруктово-ягідних дерев до 10-50 одиниць.

У тому випадку якщо у Вас великі плантації, то найкраще обнести територію саду парканом, який захистить від зайців, і виконати побілку всіх дерев.

Молода груша, яблуні, персики найбільш схильні до промерзання, сонячних опіків і т.д.

Етап 3

Для захисту кореневої системи молодого фруктового дерева від промерзання, необхідно утеплити її торфом, тирсою, як показано на фото внизу.

Порада. Утеплювати кореневу систему листям, скошеною травою не рекомендується, так як під них запросто можуть потрапити миші, які обгризуть кору біля кореневого кільця.

Як підготувати дерева до зими

Такий опік утворює відкриті рани на стовбурі дерева, куди потрапляють різні шкідники, жучки, починає утворювати гриб і дерево поступово пропадає. Щоб запобігти таким наслідкам, необхідно щороку захищати і утеплювати стовбури фруктово-ягідних дерев.

Приклад опіку груші

Приклад опіку груші

Готуємо молоді дерева зимувати в середині жовтня, перед першими морозами. Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати про підготовку дерев до зими. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашим садом все буде в порядку!

Відео: Підготовка молодих дерев до зими

 

Підготовка дерев до зими фруктових (плодових) своїми руками на дачі