5 етапів підготовки насіння перцю до сівби на розсаду в домашніх умовах

Передпосівна обробка насіння перця


Підготовка насіння перцю до сівби на розсаду: обробка та загартовування

 

5 етапів підготовки насіння перцю до сівби на розсаду в домашніх умовах

 

Посів перцю без попередньої обробки насіння допустимий, але не бажаний. В такому випадку шанси отримати дружні сходи мізерно малі. Розсада з непідготовленого насіння повільно зростає і погано розвивається. Якщо Ви налаштовані на отримання багатого врожаю цієї культури в майбутньому сезоні, починайте турботу про неї до посадки. Ми розкриємо вам секрети досвідчених агрономів про те, як повинна проводитися підготовка насіння перцю до посіву на розсаду.

підготовка насіння перцю до посіву на розсаду

Перший етап підготовки: відбір насіння перцю для посіву

Розсада перцю доходить до стадії готовності до пересадки у відкритий грунт у віці 60-80 днів. Дачники з багаторічним досвідом вирахували, що відповідним строком для посіву насіння на розсаду є кінець лютого або перші дні березня. Для більш точного розрахунку вони беруть до уваги сорт перцю і кліматичні особливості регіону.

Перш за все, насіння перцю потрібно перебрати. Якщо посіяти весь посадковий матеріал, який був зібраний, сходи вийдуть нерівномірними. Висипати насіння на папір і на око відберіть самі великі й дрібні. Для посіву залиште насіння середнього розміру.

Читайте також: Вирощування розсади перцю

Визначити, яке з насіння пустотіле, на око не вийде. Для цього опустіть їх в ємкість з водним розчином солі (30 г / 1 л). Через 5-7 хвилин дістаньте ті, що опустилися на дно, промийте їх і просушіть. Спливше насіння сміливо викидайте — воно не дасть сходів.

Пустотіле насіння перцю в солоній воді спливе

Пустотіле насіння перцю в солоній воді спливе

Другий етап підготовки: протруювання напередодні посадки

Агрономи знають, яку велику роль для здоров’я розсади відіграє знезараження насіння перед посівом. Багато років слабкий розчин марганцівки займає лідируючі позиції серед засобів для знезаражування посівних матеріалів. Замочіть в ньому насіння на 10-15 хвилин, потім промийте і просушіть. Тепер хвороби майбутньої розсаді не страшні.

 

 

Якщо Ви хочете скористатися більш сучасними способами захисту перцю, замочіть насіння в розчині спеціального протигрибкового препарату. У торговому центрі вам можуть порадити різні фунгіциди, наприклад «Вітарос», «Максим», «Фітоспорін-М». Який би з них ви не вибрали, суворо дотримуйтесь інструкції. Для поліпшення схожості насіння в розчин фунгіциду можна додати стимулятор росту. З гарного боку показав себе відомий серед дачників «Епін».

Протруювання насіння - важливий етап підготовки

Протруювання насіння — важливий етап підготовки

Третій етап підготовки насіння перцю до сівби на розсаду: насичення мікроелементами

Важливою, але не обов’язковою в підготовці процедурою є замочування насіння перцю в живильному розчині. Деякі агрономи купують спеціальні мінеральні суміші, інші користуються перевіреними роками народними рецептами. Найбільш популярний серед них — замочування в розчині деревної золи, яка містить близько 30 необхідних рослинам мікроелементів.

Читайте також: Коли сіяти перець на розсаду

Приготувати розчин можна так: в 1 л води розводять 20 г золи і відстоюють протягом доби. Насіння перцю поміщаємо в тканинний мішечок і опускаємо в розчин на 5 годин. По закінченню цього періоду вийміть і розкладіть їх для просушування на папір. Проводьте процедуру в день перед посівом.

Після насичення насіння мінералами розсада виростає міцною

Після насичення насіння мінералами розсада виростає міцною

Четвертий етап підготовки: намочування перед посівом на розсаду

Досвідчені дачники радять перед посівом розкласти насіння перцю в один шар на мокру тканину, вату, мочалку або паперову серветку. Щоб волога зберігалася довше, зверху їх теж потрібно накрити. До отримання очікуваного результату необхідно стежити, щоб насіння постійно були мокрими, а температура в приміщенні не опускалася нижче 25С. Через тиждень або два повинні з’явитися паростки.

Деякі дачники сіють насіння перцю, які встигли тільки набрякнути, інші чекають проростання. Якщо Ви обрали другий варіант, садіть насіння на розсаду як тільки паростки наклюнутся. Якщо вони підростуть, при посадці буде дуже легко їх пошкодити.

Набрякле насіння не повинно пересихати

Набрякле насіння не повинно пересихати

П’ятий етап підготовки: загартовування насіння перцю

Деякі городники вважають обов’язковою процедуру загартовування насіння перед посівом на розсаду. Для цього вони поміщають набрякле насіння на добу в приміщення з температурою повітря -1 С. Ускладнений варіант процедури загартовування: протягом 10 діб йогоо поміщають в тепле місце, а на ніч — в холодне (-2oС).

Загартовування допомагає насінню легше перенести переміщення в грунт. Так воно зможе швидше прорости і буде проявляти стійкість до коливань температур. Відразу після загартовування городники висівають насіння перцю, просушити його перед цим.

Загартовування насіння зміцнює розсаду

Загартовування насіння зміцнює розсаду

Підготовка насіння перцю до сівби на розсаду не обов’язково повинна включати всі перераховані етапи. Деякі дачники вважають зайвим його протравлювать, інші не замочують у мінеральної суміші, треті не бачать сенсу в загартуванні. Якщо Ви хочете бути впевнені в результаті, проведіть всі етапи підготовки.

Відео: Посадка перцю на розсаду в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

5 етапів підготовки насіння перцю до сівби на розсаду в домашніх умовах