Підготовка насіння помідорів до посіву на розсаду — покрокова інструкція з фото

Як підготувати насіння томатів до посадки


Обробка та підготовка насіння помідорів до посіву на розсаду

 

Підготовка насіння помідорів до посіву на розсаду - покрокова інструкція з фото

 

Пророщене насіння сходить на 3-4-й день, не пророщені — на 7-8-й. До висадки у відкритий ґрунт розсада з дня сходів повинна бути не старше 60 діб. У теплицю — щоб на ній було не менше 4-5 справжніх листочків. Різні сорти помідорів з однаковими термінами цвітіння висівати з інтервалами в 10-12 днів. Посадочні ящики тільки дерев’яні або картонні. Земля може бути з ділянки після гарбузових, капустяних, бобових, але краще лісова і з польової міді після кукурудзяних, і ні в якому разі після картоплі, перців, баклажанів.

Як підготувати насіння помідорів до посіву

Насіння відбирається спочатку візуально більше і повне, потім опускається в теплий слабкий сольовий розчин і помішується до повного змочування. Потім розсіл разом з плаваючим і блукаючим насінням зливається, що залишилися на дні чарки повноцінне насіння добре прополіскуються теплою кип’яченою водою і протравливаются темно вишневим розчином марганцівки протягом 15-20 хвилин, потім знову гарненько промиваються і обробляються мікроелементами.

 

 

У чому замочувати насіння помідорів при підготовці до посіву

На 1 літр кип’яченої води кімнатної температури — 1 столова ложка деревної золи, мідного купоросу — на кінчику ножа, стільки ж борної кислоти; і все це ретельно перемішується. Насіння в полотняному мішечку (або марлевому) опускаються в розчин і витримуються в ньому 12 годин. на 0,5 літра гарячої води — 1 столова ложка деревної золи, перемішати і настоювати добу, періодично помішуючи.

Читайте також: Підготовка ґрунту для насіння помідор

На 1 літр кип’яченої води кімнатної температури — 1 столова ложка деревної золи, мідного купоросу — на кінчику ножа, стільки ж борної кислоти; і все це ретельно перемішується. Насіння в полотняному мішечку (або марлевому) опускаються в розчин і витримуються в ньому 12 годин. на 0,5 літра гарячої води — 1 столова ложка деревної золи, перемішати і настоювати добу, періодично помішуючи. Через добу процідити, опустити в настій насіння і витримувати в ньому протягом 3 годин. Потім насіння загорнути у вологу ганчірку і помістити до батареї опалення на пророщування, але щоб насіння було спекотніше 25 градусів.

Відео: Обробка та підготовка насіння томатів до посіву

На цьому все, наша стаття  підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Підготовка насіння помідорів до посіву на розсаду - покрокова інструкція з фото