Підготовка саду до зими: обрізка і вкриття рослин від холодів та морозу

Як підготувати дерева та квіти в саду до зими


Підготовка саду до зими-відео:як підготувати до зими сад

 

Підготовка саду до зими: обрізка і вкриття рослин від холодів та морозу

 

У жовтні — листопаді садівники починають роботи з підготовки саду до зими. Сад в цей час особливо потребує турботи, тому як попереду довгі холодні місяці. Сад і всі рослини необхідно надійно охоронити від холодів і заморозків. Багато рослин обходяться взимку покривалом з опалого листя, але молоді посадки і чутливі типи рослин потребують більш значного захисту. Підготовка саду до зими відіграє важливу роль у захисті рослин та дерев на зиму.

Підготовка до зими багаторічних квіткових рослин, декоративних злаків, пряних трав

На зиму багаторічні квіткові рослини необхідно обрізати і вкрити. Перш ніж вкривати рослини, їх необхідно обприскати 3% розчином купоросу. В основному багаторічні квіткові рослини добре пристосовані до зимівлі в кліматичних умовах середньої смуги. На зиму у рослин багаторічного типу відмирають листя, стебла і пагони надземної частини. У зростання відмерлі частини рослини підуть при настанні теплої погоди. Якщо рослини знаходяться на відкритих місцях ділянки, їм необхідно посилити захист, тому шари снігу можуть здуватися вітрами.

Особливо чутливими рослинами, які потребують додаткового захисту, є кроксмія, корейські хризантеми, анемона японська. Над особливо чутливими до холоду рослинами встановлюється дротяний каркас, набитий стружкою або сухим листям. Теплолюбні багаторічні рослини (анемони, фуксії, пенстемон) на зиму вкривають сухим листям і лапником. Неможна вкривати багаторічники, фіалку рогату, бадан, гейхеру, їх може вражати грибкова інфекція і вони перепрівають.

Запашні і пряні трави (розмарин, чебрець, шавлій, гірський чабео, іссоп, рута запашна), на зиму необхідно вкривати. Для того, щоб укрити трави на зиму, навколо рослин встромляють у землю загострені на кінцях черешки лапнику, під невеликим клоном. І роблять щось подібне до намету, якщо морози особливо сильні, то рослини можна додатково вкрити шаром сухого листя. щоб захистити від вогкості декоративні злаки їх стебла нещільно пов’язують.

Підготовка чагарників культурних сортів роз до зими

Підготовка чагарників культурних сортів роз до зими

 

 

Дикі троянди, шипшина можуть легко перенести зиму без додаткових укриттів. Культурні сорти роз потребують гарного захисту в зимовий час. Декоративні сорти троянд особливо страждають від морозів, також їм дуже шкідлива вогкість, яка виникає під час відлиг. Троянди всіх сортів, за винятком паркових і плетистих, на зиму необхідно обрізати за рівнем верху укриття. Навколо кущів потрібно прибрати все опале листя, під яким можуть знаходитися спори шкідливих грибів. Велику обрізку роз проводять навесні. На зимівлю кущі троянд вкривають сухим каркасом, обтягнутим поліетиленовою плівкою, або іншим теплоізоляційним матеріалом. Деякі морозостійкі рози можуть добре зберігатися під укриттям з ялинового лапника.

Спеціальної турботи до і під час холодів вимагають плетисті троянди. Чергування денного сонця і нічних заморозків особливо згубно впливають на плетисті троянди. У теплих кліматичних умовах плетисті троянди на зиму ретельно обертають лапником. У кліматичних умовах середньої смуги рози обережно знімають з опор і укладають на землю, після вкривають на зиму. Крону штамбових роз накривають джутовим мішком без дна, які зав’язують біля основи крони і набивають лапником, або сухим листям, після зверху його зав’язують.

Підготовка дерев до зими: обрізання і вкриття дерев та рослин

Багато чагарників і дерев в холодну пору року припиняють ріст і тому легко переносять зиму без додаткового захисту. Деревам і чагарникам теплолюбного виду необхідний особливий захист в зимовий час. Пристовбурне коло дерев теплолюбного типу і молодих дерев, можна вистелити солом’яними матами, засипати сухим листям, мульчею. Сам чагарник, або дерево на зиму потрібно щільно обмотати флісом, мішковиною. Не обмотуйте дерева плівкою, під нею може утворитися конденсат. Коли повністю опаде листя з плодових дерев, де знятий урожай, можуть виявитися підгнивші і висохші плоди. Висохлі залишки з дерев потрібно прибрати, бо на наступний сезон вони можуть стати розповсюджувачами інфекції. Зняті гнилі плоди рекомендується закапувати в яму за межами ділянки. При осінній обрізці дерев, необхідно підпиляти великі гілки знизу і зверху. При сильних температурних коливаннях ранньою зимою на корі дерев часто з’являються тріщини.

Додатковий захист стовбура дерева забезпечить шар вапна або садової побілки. Білий колір покриття перешкоджає постійному замерзанні і відтаванні, за рахунок відбиття сонячних променів.

Підготовка до зими вічнозелених рослин

Підготовка дерев до зими

Найкращим природним захистом вічнозелених рослин в зимовий час, є сніговий покрив. При відсутності сніжного покриву вічнозелені чагарники і дерева змушені додатково витримувати сухість повітря і ґрунту. Ніколи не струшуйте з гілок сніг, тільки якщо його багато і гілка може зламатися. На зиму вічнозелені листяні рослини рекомендують закривати очеретяними матами, джгутом, мішковиною. Коли починає промерзати грунт, вічнозелені рослини втрачають можливість вбирання вологи кореневою системою. Наприкінці осені рослини потрібно ретельно полити. Поливати рослину необхідно дуже рясно, щоб пропити вологою всю кореневу систему. Поверхню пристовбурного кола необхідно замульчувати. Додатковий полив рекомендується взимку, коли тривале похолодання змінюється відлигою.

Підготовка газону до зими

Прибирання опалого листя з газонів, це одна з найважливіших робіт в саду перед настанням зими. Газони необхідно чистити дуже ретельно. Залишена під листям газонна трава дуже швидко уражається грибковими інфекціями. Остання підгодівля газону, проводиться у жовтні, це особливо підвищує зимостійкість газону. На початку жовтня газон рекомендується удобрити калійними добривами. Добре якщо газон до зими буде викошено. Під сніг залишають траву не більше 4-5 см. Не рекомендується ходити по газону, коли випадає іній, але ще не ліг сніг. У перші легкі заморозки ростові бруньки вже засинають і їх можна пошкодити.

Коли територія саду ретельно прибрана, все листя складене в компостні купи і полита сечовиною, гнилі плоди закопані в землю далеко від ділянки. У землю рослинам внесені мінеральні та органічні добрива, грунт перекопаний, проведений рясний полив (де потрібно). То можна вважати, що сад готовий до зими.
На зиму необхідно прибрати і очистити весь садовий інвентар; відключити і розібрати систему поливу, злити воду з шлангів. Фільтри з басейнів і садових ставків на зиму виймаються, демонтуються насоси, все прибирають в тепле приміщення. Металеві частини садового інвентарю на зиму змащують маслом.

Відео: Підготовка саду до зими в домашніх умовах

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати про підготовку саду до зими. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашим садом все буде в порядку!

 

Підготовка саду до зими: обрізка і вкриття рослин від холодів та морозу