Підготовка картоплі до посадки — пророщування картоплі перед посадкою

Як підготувати картоплю до посадки у відкритий ґрунт - відео


Підготовка картоплі до посадки. Пророщування картоплі

 

Підготовка картоплі до посадки - пророщування картоплі перед посадкою

 

Підготовка бульб картоплі до посадки

Отримання високого врожаю картоплі в чомусь залежить від підготовки картоплі до посадки, від обраної ділянки, внесених до неї добрив та загального догляду за рослинами. Але все це зробить свій вплив на урожай лише в тому випадку, якщо обраний якісний насіннєвий матеріал, виконана відповідна передпосівна підготовка:

  • Вибір правильного сорту картоплі,
  • Прогрівання бульб,
  • Обробка мікроелементами та ростовими речовинами,
  • Озеленення і пророщування бульб.

Зауважте, кращий посадковий матеріал — цілі бульби масою 50-80 г.

Овочівникам потрібно враховувати, що сорти картоплі потрібно міняти через 3-4 роки і купувати нові сорти та елітні бульби.

Підготовка бульб картоплі для посадки у відкритий ґрунт

За місяць до посадки картоплі

За місяць до посадки картоплю вносять у приміщення з кімнатною температурою (16-20 градусів) для прогрівання. Через тиждень на бульбах з’являються паростки. За характером їх проростання здійснюють відбір і бракування бульб. На посадку залишають тільки ті бульби картоплі, у яких паростки пробудилися по всій поверхні.

Підготовка картоплі до посадки

 

 

За 25-40 днів до посадки бульби пророщують, розкладаючи їх шаром в 1-2 ряди. Пророщування бажано проводити при температурі 8-12 градусів, що дозволить уникнути її осушення. Якщо ж це доводиться робити при більш високих температурах (18-22 градусів), то бульбу потрібно періодично зволожувати водою з обприскувача або лійки. Пророщування на світлі прискорює терміни отримання врожаю на пару тижнів.

За 10 днів до посадки бульб картоплі

За 7-10 днів до посадки бульби картоплі провітрюють, виносячи їх в сонячну погоду під навіс або просто на відкрите повітря.Провітрювання і прогрівання мобілізує фізіологічні процеси, прискорює ріст і розвиток рослин, що позитивно відбивається на врожаї.

Читайте також: Способи посадки картоплі 

Також на світлі можна виявити приховані ураження картоплі багатьма хворобами. У озеленених бульбах і паростках з’являється соланін, який надає стійкість до ґрунтових патогенів і шкідників. Така картопля краще розвивається і краще використовує весняну вологу.

Вологе пророщування насіннєвої картоплі

Вологе пророщування насіннєвої картопліЩоб отримати картоплю в більш ранні терміни, потрібно піддати посадочні бульби вологому пророщування. Для цього, попередньо проростивши, їх укладають в ящик з торфом, тирсою або перегноєм товщиною 5 см. Бульби пророщують 15-20 днів при температурі 15-20 градусів.

Можна полити насіннєвим матеріалом — розчином мінеральних добрив з розрахунком 30 г аміачної селітри, 60 г суперфосфату і 20 г калійної солі на 10 л води.

Метод теплового шоку

Заслуговує уваги і метод «теплового шоку». За цим методом бульби пророщують у теплому приміщенні при температурі 15-20 градусів, до утворення на них коротких паростків (5 мм). Потім їх укладають в ящики в 1-2 шари і витримують у світлому приміщенні при температурі 6-8 градусів. Метод «теплового шоку» становить 35-40 днів. У процесі вегетації з таких бульб розвиваються потужні кущі з великою кількістю стебел.

Обробка насіннєвих бульб мікроелементами

Обробка насіннєвих бульб мікроелементами

Перед посадкою корисно обробити насінні бульби в розчині мікроелементів — міді, цинку, бору, марганцю. Багато з цих елементів є в деревній золі, тому корисно передпосадкове опудрювання бульб або внесення золи в ґрунт при посадці в кількості 20-30 г під кожну бульбу. При цьому врожай підвищується на 30-40 кг зі 100 кв.м.

 

Відео: Як підготувати картоплю до посадки

Якщо Ви будете слідувати рекомендаціям з підготовки картоплі до посадки, то у вас обов’язково виростуть гарні і великі кущі та буде хороший урожай. Читайте нашу незмінну рубрику про город де Ви знайдете багато корисної інформації по вирощуванню різних овочевих культур. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Підготовка картоплі до посадки - пророщування картоплі перед посадкою