Підготовка картоплі до посадки — пророщування картоплі перед посадкою

Як підготувати картоплю до посадки у відкритий ґрунт - відео


Підготовка картоплі до посадки. Пророщування картоплі

 

Підготовка картоплі до посадки - пророщування картоплі перед посадкою

 

Підготовка бульб картоплі до посадки

Отримання високого врожаю картоплі в чомусь залежить від підготовки картоплі до посадки, від обраної ділянки, внесених до неї добрив та загального догляду за рослинами. Але все це зробить свій вплив на урожай лише в тому випадку, якщо обраний якісний насіннєвий матеріал, виконана відповідна передпосівна підготовка:

  • Вибір правильного сорту картоплі,
  • Прогрівання бульб,
  • Обробка мікроелементами та ростовими речовинами,
  • Озеленення і пророщування бульб.

Зауважте, кращий посадковий матеріал — цілі бульби масою 50-80 г.

Овочівникам потрібно враховувати, що сорти картоплі потрібно міняти через 3-4 роки і купувати нові сорти та елітні бульби.

Підготовка бульб картоплі для посадки у відкритий ґрунт

За місяць до посадки картоплі

За місяць до посадки картоплю вносять у приміщення з кімнатною температурою (16-20 градусів) для прогрівання. Через тиждень на бульбах з’являються паростки. За характером їх проростання здійснюють відбір і бракування бульб. На посадку залишають тільки ті бульби картоплі, у яких паростки пробудилися по всій поверхні.

Підготовка картоплі до посадки

 

 

За 25-40 днів до посадки бульби пророщують, розкладаючи їх шаром в 1-2 ряди. Пророщування бажано проводити при температурі 8-12 градусів, що дозволить уникнути її осушення. Якщо ж це доводиться робити при більш високих температурах (18-22 градусів), то бульбу потрібно періодично зволожувати водою з обприскувача або лійки. Пророщування на світлі прискорює терміни отримання врожаю на пару тижнів.

За 10 днів до посадки бульб картоплі

За 7-10 днів до посадки бульби картоплі провітрюють, виносячи їх в сонячну погоду під навіс або просто на відкрите повітря.Провітрювання і прогрівання мобілізує фізіологічні процеси, прискорює ріст і розвиток рослин, що позитивно відбивається на врожаї.

Читайте також: Способи посадки картоплі 

Також на світлі можна виявити приховані ураження картоплі багатьма хворобами. У озеленених бульбах і паростках з’являється соланін, який надає стійкість до ґрунтових патогенів і шкідників. Така картопля краще розвивається і краще використовує весняну вологу.

Вологе пророщування насіннєвої картоплі

Вологе пророщування насіннєвої картопліЩоб отримати картоплю в більш ранні терміни, потрібно піддати посадочні бульби вологому пророщування. Для цього, попередньо проростивши, їх укладають в ящик з торфом, тирсою або перегноєм товщиною 5 см. Бульби пророщують 15-20 днів при температурі 15-20 градусів.

Можна полити насіннєвим матеріалом — розчином мінеральних добрив з розрахунком 30 г аміачної селітри, 60 г суперфосфату і 20 г калійної солі на 10 л води.

Метод теплового шоку

Заслуговує уваги і метод «теплового шоку». За цим методом бульби пророщують у теплому приміщенні при температурі 15-20 градусів, до утворення на них коротких паростків (5 мм). Потім їх укладають в ящики в 1-2 шари і витримують у світлому приміщенні при температурі 6-8 градусів. Метод «теплового шоку» становить 35-40 днів. У процесі вегетації з таких бульб розвиваються потужні кущі з великою кількістю стебел.

Обробка насіннєвих бульб мікроелементами

Обробка насіннєвих бульб мікроелементами

Перед посадкою корисно обробити насінні бульби в розчині мікроелементів — міді, цинку, бору, марганцю. Багато з цих елементів є в деревній золі, тому корисно передпосадкове опудрювання бульб або внесення золи в ґрунт при посадці в кількості 20-30 г під кожну бульбу. При цьому врожай підвищується на 30-40 кг зі 100 кв.м.

 

Відео: Як підготувати картоплю до посадки

Якщо Ви будете слідувати рекомендаціям з підготовки картоплі до посадки, то у вас обов’язково виростуть гарні і великі кущі та буде хороший урожай. Читайте нашу незмінну рубрику про город де Ви знайдете багато корисної інформації по вирощуванню різних овочевих культур. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!