Підготовка теплиці до зими

Як підготувати теплицю до зими. Секрети обробки


Підготовка теплиці до зими. Секрети обробки теплички Теплиця, підготовка теплиці до зими, обкурювання теплиці, дезінфекція теплиці, оновлення ґрунту в теплиці.

 

Підготовка теплиці до зими

 

Підготовка теплиці до зими

Доброго часу доби дорогі наші читачі, напевно, у більшості з Вас є теплиця, тепличка ну або невеликий парничок на худий кінець. Адже вигоду такого підприємства складно переоцінити. Свіжі овочі, фрукти та зелень завжди в ціні, якщо і не для ринку так для власного столу. Але для багатьох діяльність в теплицях припиняється з приходом зими, сьогодні ми розповімо Вам про те, як потрібно правильно підготувати теплицю до зими, провести всі процедури восени, щоб мати врожай вже на початку весни.

І так, щоб все вийшло, теплицю потрібно ретельно підготувати до зими. Перше, що потрібно зробити, це обстежити теплицю на предмет механічних пошкоджень. Прибрати листя з даху, очистити бруд, налиплий на стінках теплиці.

Щоб уникнути захворювань у рослин, грунт потрібно міняти раз у три-чотири роки, якщо Ви вирощуєте одну і ту ж саму культуру з року в рік, в такому випадку грунт міняти потрібно частіше, плюс до цього потрібно ретельно обробити і дезінфікувати таку теплицю. Крім постійної дезінфекції ґрунту його варто й удобрювати не рідше а то й частіше.

 

 

Найчастіше обробку теплиці роблять у весняний період, але краще всього проробляти всі ці процедури восени відразу після збору врожаю. Після того як Ви все прибрали, вичистили, змінили грунт (при необхідності), саме час подбати і про герметичність теплиці, потрібно заклеїти всі щілини, зміцнити двері та вікна.

Наступним етапом підготовки буде обкурювання теплиці сіркою. Для обкурювання потрібно приготувати суміш комової сірки і гасу, після приготування дану суміш розкладають на залізних деках по всій теплиці. Важливо знати, що підпалювати потрібно з самого дальнього кута, прямуючи у бік виходу. Цією дією ви позбавитеся від грибків, кліщів, павуків, і різних інфекцій.

Але варто ретельно дотримуватися заходів техніки безпеки, оскільки сірка небезпечна токсична речовина. Варто працювати в спеціальному спорядженні: в рукавичках, респіраторі і окулярах. Після обкурювання повинно пройти не менше трьох днів, перш ніж теплицю можна буде провітрити, за цей час всі шкідливі бактерії повинні загинути. Але важливо знати власникам металевих теплиць те, що в Ваших теплицях таке обкурювання не проводиться, так як це неодмінно призведе до ерозії металу. У вашому випадку процедуру обкурювання замінюють на обприскування приміщення і ґрунту хлорним розчином вапна.

По закінченню 7-10 днів після обкурювання або обприскування, в теплиці продовжують наводити порядки, очищають стелажі, спорядження при цьому, використовуючи мідний або залізний купорос, після цього дезінфікують. Якщо Ви власник плівкової теплиці, то Вам потрібно зняти плівку і помити її і скласти до весни. У металевих теплицях потрібно обробити кожне місце стиків емаллю.

Читайте також: Теплиця зі старих віконних рам

Оновлення та обробка ґрунту проводиться в теплицях будь-якого виду, мається на увазі не повна заміна всього ґрунту, а лише про оновлення верхнього шару ґрунту, п’ять — десять сантиметрів. Старий ґрунт не викидають, його складають шарами, і кожен шар засипається хлорним вапном, а влітку грунт перекопують, використовувати повторно такий грунт можна буде через рік. Після дезінфекції грунт удобрюють перегноєм або компостом.

По закінченню зими потрібно удобрити грядки розчином сечовини, деревною золою. Все це перемішується з промерзлою землею. Це забезпечить Вам відмінний весняний врожай, а хімічне забруднення вивітриться за зиму повністю. Ваш урожай буде не тільки здоровим та багатим, а й екологічно чистим!

На цьому наша стаття підійшла до кінцю, якщо Ви будете слідувати нашим порадам, то, як ми і обіцяли на початку статті, Ваш урожай буде раннім і навесні у Вас буде більше часу для посадки, і ви не будете витрачати свій час, на підготовку теплиці втрачаючи такі важливі теплі весняні дні. Рекомендуємо переглянути рубрику теплиця де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

Пропонуємо вам переглянути відео про те, як проводять підготовку теплиці до зими досвідчені городники.

 

Підготовка теплиці до зими

 

Leave a comment