Як підв’язувати і пасинкувати помідори в теплиці і городі

Правила підв'язки і пасинкування томатів


pidvjazka-i-pasynkovannja-pomidoriv

 

Як підв'язувати і пасинкувати помідори в теплиці і городі

 

Підв’язка і пасинкування помідорів дуже важливі під час вирощування помідорів. Багато хто знає і застосовує метод пасинкування томатів у відкритому ґрунті. Але не всі замислюються, звідки народилася ця традиція і чим вона корисна для вирощування помідорів. А що, крім економії місця на городі, дає підв’язка томатів до опор? Чи у всіх регіонах потрібно робити обривання нижнього листя у помідор? Давайте розберемося з цими питаннями докладніше.

Підв’язка і пасинкування помідорів у відкритому ґрунті

Як правильно пасинкувати помідори

Пасинкування — це агротехнічний прийом, при якому механічним способом видаляється бічний пагін рослини в між-вузлі. Пасинкування помідор зазвичай починають при появі перших квіток, прищеплюючи паростки в пазухах, що з’явилися нижче суцвіття. Тоді зберігаються сили рослини на зростання, і вся енергія томатів перекладається на дозрівання врожаю. Помічено, що помідори,які пройшли пасинкування визрівають на 2-3 тижні раніше, ніж інші. Суть пасинкування така ж, що і видалення волчків на плодових деревах.

пасинкування помідорів

                    пасинкування помідорів

Як правило, більше пасинків дають помідори, які переливають. Тому тим, хто застосовує мульчування на грядках, можна рекомендувати не захоплюватися поливом. Наприклад, висаджувати томати не біля крапельниць, а між ними — з тим же кроком, що і крапельниці в шлангу, по 30 см (про облаштування такого поливу на городі см. Тут). А біля крапельниць висаджуємо кустову квасолю. Схема посадки — шаховий порядок. Виходить подвійна користь — затінюється ґрунт, і отримуємо подвійний урожай з вузької грядки.

Крім надмірного поливу на пасинкування впливає перекормка томатів азотом. Тому не слід вносити під помідори не доспілий гній — замість врожаю ви отримаєте пишне бадилля. Можна, звичайно, використовувати помірний полив сорна настоями (кропива, молочай), гуматами і ЕМкамі.

 

 

Помічено, що у великій кількості пасинкові помідори наростають у другій половині літа. У цей період у томатів добре розвинена коренева система. З цього моменту і до кінця вегетації пасинки необхідно вискубувати, інакше на кущі буде неймовірна кількість точок зростання, і всі сили можуть піти на них, а не на плоди. Прищикуючи, або вирізаючи пасинки, не бійтеся якщо випадково вийдуть ранки з задертою корою, вони швидко заростають.

Читайте також: Пасинкування помідор у відкритому ґрунті

Іноді пасинки можна залишити — бували випадки, коли град зносив точку росту у томатів. Тоді пасинок буде замість рослини основним стовбурои. Також багато формуються томати в 2-3 стебла, залишаючи відповідну кількість пасинків. Але це більше підходить для ліаноподібних сортів і гібридів. Все одно не скупіться, надмірна кількість пасинків хоч і дає більше зав’язі, але значно сповільнює термін дозрівання довгоочікуваних плодів.

Часто на місці невміло відірваного втечі знову з’являється пасинок, тому необхідно щотижня оглядати рослини для того, щоб пасинки у томатів вчасно рвати знизу і зверху. І до речі, на залишених пасинках теж з’являються пасинки, так будьте напоготові і вчасно їх видаляйте.

Пасинкуванню помідорів у відкритому ґрунті найменше потребують сорти сибірської селекції. Це Буян, Спритний, Спалах. Такі томати, які не потребують пасинкування, відрізняються невисоким зростом і дивовижною скоростиглістю.

Як підв’язувати помідори

Підв’язка томатів у відкритому ґрунті потрібна для того, щоб уберегти рослини і врожай від поразки і поширення грибкових захворювань. Для цього можна встановити шпалери з будівельних решіток, що використовуються для заливки фундаменту. Рядки тоді виходять рівні, підв’язка томатів до шпалери легка.

підв'язка томатів

                           підв’язка помідорів

Крім підв’язки у помідорів слід обривати нижні листочки, щоб вони не торкалися землі. Це теж вберігає рослини від захворювань. Ми обриваємо тільки зовсім нижній ярус, а багато хто проводить таке проріджування кущів раз в тиждень. Швидше за все, така чистка кущів томатів потрібна в регіонах з вологим кліматом — дощові краплі, відбиваючись від землі, набризкують спори грибків на рослини.

Читайте також: Пасинкування огірків у відкритому ґрунті

Ще допомагає мульчуванню — скошену траву укладаємо між томатами, а доріжки на городі зроблені частково з дернини, частково накриті чорним нетканим матеріалом. Захоплюватися обривання листя не слід — погіршується фотосинтез.

Підв'язка і пасинкування помідорів

               приклад підв’язки помідорів

Відірвані листочки і пасинки кладемо в пристовбурні кола плодових дерев. Починаючи в’янути, вони випускають специфічні фітонциди, які відлякують плодожерок. Частину пасинків ставимо в стакан з водою, і через тиждень, коли з’являться корінці, також висаджуємо в пристовбурні кола. Чотирьох-п’яти вкорінених пасинків досить для підсадки під одне дерево. Гарні пасинки і в склянці на кухні — вони чудово відлякують мух. Такий пучок можна оновлювати щотижня.

Отже, підв’язка і пасинкування помідорів — це агротехнічні прийоми, що покращують якість врожаю. З нових сортів добре зарекомендували себе помідори без пасинкування, виведені в Сибірі. В цілому, бажано підібрати для своєї ділянки такі сорти, які найбільш підходять під умови їх вирощування і вашу власну завантаженість.

Відео: Підв’язка і пасинкування помідорів

Якщо навантаження максимальне, шукайте сорти, легкі в догляді. Успіхів! З сайтом «Сільське господарство та Садівництво» помідори на вашому городі завжди будуть великими і смачними!

 

Як підв'язувати і пасинкувати помідори в теплиці і городі