Правильне підживлення плодових дерев і чагарників весною

Весняна підгодівля плодових дерев і чагарників


підживлення плодових дерев

 

Правильне підживлення плодових дерев і чагарників весною

 

Весняне підживлення плодових дерев і чагарників

Важливо усвідомлювати, що підживлення плодових дерев і чагарників навесні — важливий захід на шляху для отримання рясного врожаю. На початку вегетаційного періоду будь-якій культурі на дачі або в саду потрібен запас поживних речовин, без яких неможливий повноцінний розвиток і гарне плодоношення.

Весняне підживлення плодових дерев і чагарників

Як і чим підживлювати чагарники і плодові дерева навесні

Найбільше в весняний період плодові дерева і кущі мають потребу в азоті. Він грає ключову роль в їх зростанні, у розвитку потужної кореневої системи, утворенні нових листів, квітів і плодів. Азотовмісна підгодівля здатна збільшити врожайність, а також значно поліпшити якість плодів.

Крім азоту навесні садовим рослинам потрібні такі хімічні елементи, як: калій, магній, фосфор, залізо, сірка, бор, кобальт, мідь, марганець.

Існує два шляхи, щоб підгодувати чагарники і плодові дерева:

  • •Весняні комплексні мінеральні добрива — є продуктом хімічної промисловості та розроблені з урахуванням потреб конкретних видів культур в певний період.
  • Органічні підгодівлі — є результатом природних процесів природи (пташиний послід або коров’ячий гній, компост).
Добрива для підживлення плодових дерев

Органічна підгодівля — це частина природи

Перша весняна підгодівля садових культур

Фахівці радять перший раз підгодувати плодові дерев і чагарники на самому початку весни. Не варто чекати, доки розтане весь сніг, але земля повинна трохи відтанути. Для підживлення плодових дерев в цей період використовуйте азотовмісні мінеральні добрива (аміачна селітра, сечовина). Розсипте їх навколо кожного стовбура по снігу, який під час танення доставить азот та інші важливі хімічні елементи до кореневої системи плодових дерев з чагарниками.

 

 

Читайте також: Як посадити саджанці плодових дерев

Під час проведення такої підгодівлі важливо не перестаратися, так як надлишок азоту може зашкодити культурі. Отримавши зайву порцію цього елемента, дерево стане настільки активно розвивати свою крону і кореневу систему, що на зав’язування і гарний розвиток плодів залишить зовсім мало сил. Як же розрахувати кількість підгодівлі? Дуже просто — на одне молоде дерево використовуйте приблизно 40 г, на доросле — близько 100 г.

Азатовмісне підживлення плодових дерев

Головне не перестарайтеся з азотовмісним підживленням

Якщо ви є прихильником органічних підгодівлей, дочекайтеся поки земля повністю відтане. Приготуйте живильний розчин, додавши в відро води 300 г сечовини, 1,5 л посліду або 4 л гною. Для орієнтиру: на одне дерево витрачайте 3-4 л підгодівлі.

Друге підживлення плодових дерев і чагарників навесні

У період цвітіння і утворення листя кущів, плодовим деревам особливо потрібен калій і фосфор. Калій необхідний для утворення нових пагонів, підвищення рівня цукру в плодах, а також для стійкості культур до хвороб і несприятливих зовнішніх факторів. Фосфор сприяє зміцненню кореневої системи кущів і дерев.

Досвідчені садівники кажуть, що краще не купувати мінеральні добрива, що містять відразу обидві речовини, а краще внести їх в ґрунт окремо. Спочатку фосфорне, що має назву «суперфосфат», — 60 г на доросле дерево. Трохи пізніше калійне (калійна сіль, калімагнезія, сульфат калію, зола) — 20 г на одне дерево.

Читайте також: Підживлення полуниці добривами на початку весни

Третє і четверте весняне удобрення садових рослин

Дуже важливо підгодувати ягідні кущі і плодові дерева навесні після цвітіння для повноцінного розвитку плодів. У цей період краще всього підходить органіка. З органічних добрив особливо полюбився садівникам компост. Ним поливають прикореневу зону квітучих садових рослин, попередньо розбавивши водою.

В період розвитку плодів, що зав’язалися бажано ще раз підгодувати садові культури органікою (коров’яком, компостом, біогумусом). Якщо такої можливості немає, то придбайте спеціальну мінеральну суміш, з незначним переважанням у складі азоту. Далі добриво або закладають в землю, або перемішують з мульчею.

підживлення плодових дерев весною

У період цвітіння і утворення зав’язі плодовим деревам і кущам потрібен калій і фосфор

Поради щодо підживлення дерев і чагарників весною:

У підгодівлі садових рослин навесні є деякі особливості, які зобов’язані знати кожен :

  • Переносником хімічних речовин з підгодівлі до коріння дерева або куща виступає вода, тому після внесення сухого добрива потрібен ретельний полив.
  • Рідку підгодівлю не слід вносити в суху землю, щоб на коренях не залишилися опіки.
  • Садові культури не потрібно удобрювати протягом першого року після посадки.
  • Добриво краще проводити у вечірній час.
  • При здійсненні підживлення важливо враховувати, що коренева система дорослого дерева виходить за межі його крони приблизно на 50 см.

Кожен досвідчений садівник усвідомлює, як важливе підживлення плодових дерев і чагарників навесні. Без нього шанси на отримання рясного врожаю мізерно малі. Якщо дати рослині все, що їй потрібно, вона неодмінно віддячить вам кількістю смачних плодів.  Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

Відео: Як і чим підживити плодові дерева і чагарники

 

Правильне підживлення плодових дерев і чагарників весною