Підживлення огірків — як підвищити врожайність огірків

Огірки підживлення та догляд


Підживлення огірків: рекомендації та поради досвідченого городника

 

Підживлення огірків - як підвищити врожайність огірків

 

Підживлення огірків: рекомендації та поради досвідченого городника

Огірок частий гість наших грядок. Хоча поживна цінність його плодів невелика, він особливо гарний у свіжому вигляді. Багатьом відомі і лікарські якості огірка, які обумовлені досить високим вмістом солей калію і фосфору в його плодах. Створенню корисних мінералів сприяє і підгодівля огірків. Помічено, що часте вживання свіжих огірків нормалізує обмінні процеси, виводить холестерин, а сірка, що міститься в них, покращує зовнішній вигляд шкіри і волосся.

Хоча рослина дуже примхлива, нестійка до хвороб і багатьох шкідників, використовуючи всі позитивні сторони «партенокарпічних гібридів», а саме: здатність формувати потужну вегетативну масу, тривалий період плодоношення, рання стиглість і дружна віддача врожаю — можна домогтися повсюдного успішного вирощування цієї культури. Навіть не дивлячись на елітність сорту і правильне вирощування підгодівля огірків залишається важливим фактором, адже отримання високого врожаю неможливо без гарного харчування рослини.

Якщо ж всерйоз замислюєтеся про обробітку грядок — відкриємо кілька секретів догляду за настільки примхливию рослиною. Огірки підгодівля і догляд, залог високого та якісного врожаю!

Підживлення розсади огірків

Бажання наблизитися до надраннього урожаю, змушує нас займатися розсадою. Важливо отримати її добре розвиненою до моменту висадки.Багато фермерів переконалися у шкідливості численних пересадок рослин і відразу поміщають пророщене насіння в спеціальні торф’яні стаканчики.Навчіться правильно готувати ґрунтову суміш, подібну до земельних грядок. Проведіть підживлення. Бажано — двічі.

Застосовуйте рідкі та мінеральні добрива. Вживайте всім відому органіку. При цьому уникайте її розбризкування по листю рослини. Намагайтеся удобрювати «під корінь». Культура огірка не любить холод. Висаджуйте сформовану розсаду в прогрітий до 16º-17ºС ґрунт. Здоровий вигляд рослин говорить про правильний догляд. Такою розсадою приємно поділитися з сусідом.

 

 

Підживлення огірків в теплиці

В умовах теплиці також необхідна підгодівля огірків. Для підгодівлі розсади краще використовувати розчин органіки. Для цієї мети підійде коров’як, відстояний протягом двох тижнів і розведений водою, з додаванням суперфосфату, сечовини і сульфату калію. Розсаду можна удобрити і розведеним курячим послідом. Підживлення потрібно вносити дозовано на кожному етапі розвитку рослини. Найбільша кількість добрив вносять в період активного плодоношення.

Тільки при такому підході формуються сильні рослини, здатні повною мірою нести великі навантаження потенційного врожаю.

Підживлення огірків у відкритому ґрунті

Кожен городник прагне до отримання максимального врожаю при мінімумі зусиль. Безумовно, вирощування огірків залежить від регулярних поливів, застосування біопрепаратів і своєчасного обробітку грядок. В іншому випадку огіркові кущі в’януть.

Щоб цього уникнути досвідчені городники радять, як першу підгодівлю у фазі двох-трьох листків, застосувати Азотофіт, який підштовхне рослину до нарощування зеленої маси, прискорить настання фази цвітіння, підвищить імунітет рослини.

Підживлення огірківЯк тільки бутони огірка будуть готові до розкриття, застосуємо «Rost-концентрат». Обробка цим препаратом рекомендована фахівцями як засіб, що допомагає рослині пережити екстремальні умови.

У період активного плодоношення не завадить обробка унікальним стимулятором росту — біоглобін, що збільшує кількість зав’язі на огірках.

Також корисні обробки фітоцидами та Актофітом. Біофунгіцид фітоцид підвищує імунітет і забезпечує огірковий кущ необхідними елементами. Актофіт служить надійним захистом від павутинних кліщів, здатних до масового розмноження. У величезній кількості вони нападають на рослини, заселяючи і знищуючи її листя.

Потрібно знати, що при температурі нижче 12ºС значно знижується всмоктування грунтових вод корінням. Тому, при різкому похолоданні, найбільш ефективним захистом буде застосування біопрепаратів: концентрованого фітонциди і малотоксичних біофунгіцидів.

Важливо врахувати й те, що біопрепарати можна застосовувати в поєднанні з основними добривами, що дозволяє заощадити купу дорогоцінного часу.

У прикореневій зоні корисно застосування розведеного коров’яку, що містить безліч необхідних елементів. Перед використанням свіжий гній повинен відстоятися не менше десяти днів.

Класичні добрива, подібні амофосу і діамофос вносять відповідно до прикладеною інструкцією.

Хлібна підгодівля для огірків

Незвично у вирощуванні огірків застосування хлібної закваски. Її суть — у закисанні хліба у воді. Цей процес значно прискориться, якщо поставити посуд з замоченим хлібом в тепло.

Цю підгодівлю не можна використовувати на кислих ґрунтах. При необхідності, хлібну закваску легко нейтралізувати додаванням крейди. Також в неї можна додавати і класичні добрива. Така незвичайна підгодівля огірків підвищить врожайність ваших рослин в кілька разів.

Пам’ятайте, що кожна рослина — збалансована система, позитивно реагує на всі види добрив. Не забувайте застосовувати рекомендацію статті вирощування підгодівля огірків і Ви розберетеся в усіх нюансах догляду за цим примхливим овочем на вашому городі!

Огірки: догляд, хвороби, підживлення — відео

На цьому все, наша стаття  «Підживлення огірків: рекомендації та поради городника» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших огірочків. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Підживлення огірків - як підвищити врожайність огірків