Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти (добрива)

Підживлення винограду: кореневе і позакореневе


Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти (добрива)

 

Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти (добрива)

 

При посадці винограду в прикореневу яму вносять добрива, завдяки яким молодій рослині забезпечується запас поживних речовин на перші 2-3 роки, поки рослина міцніє. У наступні роки вона потребує додаткової підгодівлі, це багатоетапне збагачення грунту різними добривами, які можна розділити на основні — їх вносять раз в декілька років, і додаткові вносяться добрива для винограду навесні і восени.

Перша весняна підгодівля винограду

Перша весняна підгодівля винограду

Додаткова підгодівля винограду проводиться вперше в році ранньою весною, в той час, коли кущ стоїть ще укутаним після зимівлі. Як тільки розтанув сніг, потрібно подбати про те, чим удобрювати виноград навесні. Потрібно заготовити органічні добрива і не переборщити з ними, в їх відсутність мінеральне добриво для винограду також принесе велику користь.

Найчастіше виноградарі користуються спеціальною сумішшю з відомим співвідношенням компонентів. На виноградні кущі потрібно заготовити поливальну суміш з розрахунком 10 літрів на кожен кущ. На 10 літрів води беруть 20 г суперфосфату, 5 г калію і 10 г аміачної селітри. Це буде розчин для поливу, потрібно розрахувати, скільки добрив потрібно, помноживши цю кількість на кількість кущів.

Позитивний вплив азоту, калію і фосфору на розвиток рослин давно перевірено. Азот обумовлює хороший розвиток і загальне зростання куща, тільки його не можна використовувати більше норми, при надмірному використанні молоді пагони не визріють і не принесуть бажаного врожаю. Калій зміцнить рослину, підготує його до морозної зими і додасть солодкість плодам. Фосфор допомагає рослині почати раннє цвітіння і дозволяє швидше визріти ягодам. Недолік цих речовин відразу видно за станом листя винограду.

Читайте також: Обрізка винограду

Якщо у рослини існує нестача калію — на листках з’являються червонуваті плями, жовті плями означають брак фосфору, а якщо листя блідо-зелена — рослині не вистачає азотистих добрив.

Можна заздалегідь запастися добривами і з огляду на їх витрата на наступному етапі підгодівлі — таким же розчином потрібно буде полити грунт у винограді і орієнтовно за два тижні до початку цвітіння кущиків.

 

 

Як здійснити першу підгодівлю добривами винограду навесні

Як здійснити першу підгодівлю добривами винограду навесні

Для найкращого поступового вбирання корінням внесених добрив, потрібно зробити борозенку навколо держака винограду в радіусі півметра. Глибина борозни повинна бути до 40 см. У ці поглиблення поступово заливають розчин, рівномірно розподіляючи його по всьому колу кожного куща.

Якщо є бажання удобрити кущ гноєм або компостом — їх можна покласти прямо під рослину, також можна використовувати розчин гною — гнойову рідину, одного кілограма якої в розрахунку на квадратний метр буде достатньо для лози.

За календарем ця підгодівля припадає на початок квітня, коли сніг повністю зійшов, але сокорух у рослин ще не почався в повній мірі.

Призначення другого весняного підживлення винограду

Призначення другого весняного підживлення винограду

В середині травня, коли грунт вже повністю прогрівся і температура повітря не опускається нижче 8 градусів, у виноградної лози настає період посиленої вегетації. З’являються перші видимі зачатки майбутніх пензликів, лоза готується до цвітіння і в цей момент дуже бажано внести в грунт свіжу порцію добрива.

Знаючи чім підгодувати живці винограду і як розрахувати кількість підгодівлі, можна домогтися гарного врожаю. Можна орієнтуватися на урожай минулого року: якщо виноградар зібрав 15-17 кг винограду, то на рослини, які принесли такий урожай, потрібно витрачати по 100 г. азоту і калію з додаванням 30 г. фосфору. Розчиняти зазначені інгредієнти потрібно в 25-30 літрах води. Вносити розчин бажано також не під корінь, а в борозенки по колу описаного біля кожного куща.

Чим підгодувати виноград навесні, крім азотно-калієво-фосфорної підгодівлі

Чим підгодувати виноград навесні, крім азотно-калієво-фосфорної підгодівлі

Якщо поблизу виноградника є присадибне господарство, де можна купити гній, то це добриво, звичайно ж, можна використовувати неодноразово за весну.

Замість калію на відро розчину можна додати півлітри золи. Склад добрива бажано міняти з року в рік, тоді у рослини буде хороший запас поживних речовин.

Як добриво застосовується також підживлення винограду навесні курячим послідом. Вважається, що внесення під кущ або в розчин з калієм і азотом однієї склянки курячого посліду покращує ріст рослини і його плодоношення.

Читайте також: Хвороби винограду та їх лікування

Внесення добрив може здійснюватися і не під корінь. Позакореневе підживлення винограду передбачає обприскування листя рослини мікродобривами. Розроблені комплексні мікродобрива містять залізо, необхідний рослині цинк і марганець. Вони підвищують стійкість до стресів виноградної лози, забезпечують поліпшений доступ поживних речовин, удосконалюють смак ягід, збільшують термін їх зберігання. Як удобрювати виноград за допомогою таких розчинів, обов’язково вказано в інструкції на упаковці добрива.

В основному при обприскуванні винограду користуються такими орієнтирами: перше весняне обприскування проводять в період, коли рослина ще не почала цвісти, але вже видно зав’язі, щоб надати міцності суцвіттям і уникнути їх осипання, і під час цвітіння. При наявності ягід також можна обприскати листя, але азот не повинен бути в складі добрива ні в другій, ні в третій раз.

Проводити позакореневе підживлення потрібно вранці або ввечері, не під променями палючого сонця, так як волога листя рослини може згоріти на сонці.

Відео: Добрива і підгодівля винограду навесні і восени

На цьому все, сподіваємося, що сьогоднішня стаття «Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти» була Вам корисна. Залишайтеся з нашим сайтом «Садівництво та Сільське господарство» і не знатимете проблем у вашому саді та городі, а читаючи нашу рубрику про виноградарство Ви будете в курсі всіх новинок по догляду за вашим улюбленим виноградом.

 

Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти (добрива)