Що таке пікіровка розсади і як її зробити правильно

Що таке пікірування розсади


Пікіровка розсади - що таке пікірування та для чого треба і як її зробити правильно

 

 

Чи потрібно пікірувати розсаду?

Досить часто при вирощуванні всілякої розсади городники та інший люд задаються питаннями про пікіровку розсади. Давайте розглянемо детальніше тему пікіровки, що це таке, для чого вона потрібна, що таке справжня пікіровка. І чи можна взагалі без пікіровки обійтися?

Пікіровка розсади, що це? Для чого треба?

Справжнісінька пікіровка, це коли при пересадці саджанця з дрібного посуду в більш просторий роблять прищіпку головного корінця. Припустимо Ви вирощуєте багато томатів і ваша розсада посаджена в миски, як тільки виросте перший справжній лист треба розсаду пікірувати. Цьому ще в школі вчать, взагалі багато корисного для садівника — городника можна дізнатися в підручниках з ботаніки. При пікіровці з миски кожен сіянець нам доведеться невеликим кілочком відокремлювати, прищипувати головний корінь і висаджувати в окрему досить простору ємкість.

Послідовність дій при пікіровці розсади.

Прищипка корінця виробляється для отримання компактної мочковатої кореневої системи у саджанця. Це робиться для того, щоб у майбутньому коріння більш щільно охоплювали землян кому і менше ушкоджувалися при висадці або ж новій пересадці. Якщо виникають труднощі при пошуку головного кореня в комі ґрунту, то можна спробувати спосіб безземельного вирощування розсади до пікіровки. До речі метод вирощування розсади без ґрунту зараз досить популярний в Інтернеті. Але не забувайте при пересадці прищипувати головний корінь. Це базовий принцип пікіровки.

 

 

Читайте також: Посівний календар огородника

Зараз багато радять не задурятися прищипуванням головного корінця, так як при пересадці з горщика в горщик коріння ушкоджуються самі собою. З власного досвіду зазначу — Раз вже взялися за пересадку, будьте ласкаві прищепіть головний корінь. Це дає поштовх до розростання коренів в сторони і кращому охопленню землян кома. Вже пізніше будучи висадженими в грунт томати, наприклад, пустять додаткові корені так глибоко вниз або ж у бік, що турбуватися про їх корені не треба зовсім.

Що таке пікірування розсади

Пересадка (пікіровка) іноді дає гарну можливість пригальмувати розвиток розсади, коли це буває вкрай необхідно. Так само при пікіровці можна розсаду трохи заглибити, що дає в результаті (коли це необхідно) хороші результати.

Чи можна обійтися без пікіровки розсади?

Буває, що у городника є місце і можливості виростити розсаду без пересадки. Засуджувати такого городника не треба, пікіровка це швидше за все інструмент для контролю за розвитком розсади, і формування поверхневої кореневої системи, ніж якийсь чудодійний метод отримання врожаю. Хоча і при вирощуванні відразу в просторому горщику ущипками можна провести з легкістю. Пікіровку треба застосовувати там, де це доцільно, наприклад, рости будуть наші баклажани на низинних ділянках, де ґрунтові води знаходяться недалеко від поверхні ґрунту. Але, якщо Ви не приймаєте пікіровку як спосіб стимулювання освіти більш мочковатої кореневої системи, просто проведіть експеримент.

Пікірування розсади помідорів

Застосовувати пікіровку розсади чи ні, це справа досвіду і навіть порою особистих переваг овощевода — городника. Треба просто знати і грамотно застосовувати цей метод управління розвитком розсади, що на жаль приходить тільки з досвідом. У сліпу пошкоджувати коріння, не розуміючи навіщо і для чого Ви це робите можна звичайно, але не бажано.

Пікіровка розсади перцю

На цьому все, наша стаття «Пікіровка розсади — що таке пікірування та для чого треба» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у пікіруванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Що таке пікіровка розсади і як її зробити правильно