Пікіровка розсади перцю – коли і як провести роботу

Як провести пікіровку розсади перцю для її подальшого вирощування


Пікіровка розсади перцю – Коли і як правильно пікірувати розсаду перцю

 

Пікіровка розсади перцю – коли і як провести роботу

 

Пікіровка розсади перцю дозволить зробити рослини більш стійкими. Щоб вирощування культури пройшло  успішно і ви отримали здорові рослини, що дають багатий урожай,уважно прочитайте нашу статтю.

Чи варто пікірувати розсаду перцю і коли краще це робити?

Коренева система цієї рослини досить вразлива і вимагає багато часу на відновлення сил. Саме тому пікіровка розсади перцю — більш складний процес, ніж пікіровка томатів або інших культур. Однак саме вона дозволить забезпечити рослині більше простору для розвитку кореневої та надземної частини. А ось якщо здійснюєте вирощування розсади перцю в одній ємності і не плануєте проводити пікіровку – то це може привести до затінення розсади, а коріння рослин почне переплітатися, що зробить пересадку в грунт більше трудомістким процесом. Тому, якщо ви висадили насіння в одну ємність, пікіровка допоможе в подальшому розвитку рослин.

Чи варто пікірувати розсаду і коли краще це робити

Багато городників сходяться на думці, що раннє проведення робіт більш ефективне, оскільки розсада швидше приживається на новому місці. Оптимальний час для пікіровки — коли на пагоні з’являється кілька повноцінних листочків. Зазвичай це відбувається через 2,5 тижні після висадки насіння. Деякі садівники практикують більш ранню або більш пізню пікіровку, коли на рослині з’явиться мінімум 5 листочків.

Щоправда, останній варіант повинен залишитися на крайній випадок, оскільки в цей період коренева система вже досить розвинена, і пересадка обернеться для рослин серйозним стресом.

Відео: Як правильно зробити пікіровку розсади перцю

Підготовчі роботи перед пікіровкою розсади перцю

Коли до пікіровки залишилося буквально декілька днів, то прийшов час підготовчих робіт. Для пересадки бажано використовувати грунтосуміш, яка складається з перегною або торфу, дернової землі з додаванням піску, який буде виконувати роль розрихлюючого інгредієнту. До складу суміші також потрібно додати мінеральні добрива.

На кожен квадратний метр площі можна внести один з цих інгредієнтів:

 • 1 к. суперфосфату;
 • 600 га. міачноїселітри;
 • 800 г. хлористогокалію.

 

 

Якщо ґрунт торф’яний, використовуйте близько 4 кг суперфосфату або по кілограму хлористого калію або аміачної селітри. Приготувавши суміш, наповніть нею відповідні ємності. Краще всього використовувати звичайні пластикові стаканчики або горщики об’ємом до 300 мл. Деякі городники обирають для пікіровки ємності більшого обсягу, однак робити так не бажано через те, що коріння перцю на момент пікіровки невелике і розташоване на поверхні. надлишки ґрунту в горщику з часом можуть закиснути, що призведе до хвороб. У кожній ємності зробіть по декілька отворів, щоб забезпечити вихід зайвій воді після поливу.

Радимо прочитати: Пікіровка розсади

Щодо поливу у городників існує кілька думок. Деякі вважають, що за декілька днів до пікіровки поливати перець не варто, щоб ґрунт не був занадто важким, оскільки це може привести до обривання ніжних корінців. Інші вважають, що кожну рослину потрібно трохи полити за 3-4 години до проведення робіт, оскільки мокру землю набагато зручніше діставати з горщиків.

Пікірування розсади і головні особливості пересадки перцю

Підготовчі роботи перед пікіровко розсади перцю

Насправді процес пересадки рослин не повинен викликати проблем, оскільки пікіровка розсади перцю досить проста. Єдине, про що не варто забувати — потрібно діяти обережно, щоб не пошкодити кореневу систему:

 1. утрамбовуємо ґрунт в ємності, посередині за допомогою олівця робимо невелику лунку і поливаємо її.
 2. із загального горщика обережно виймаємо сіянець, допомагаючи собі ложечкою або маленькою лопаткою. Якщо виймаєте декілька сіянців, то правильно в першу чергу пікірувати тільки найсильніші;
 3. розміщуємо сіянці в лунку так, щоб коріння солодкого перцю рівно і вільно розташовувалося в лунці.
 4. глибина посадки — точно така ж, що була і до пікіровки. Дуже заглиблювати сіянці не потрібно.
 5. грунт навколо рослини ущільнюють;
 6. перець трохи поливають прямо під корінь.

До сих пір сперечаються про те чи правильно прищипувати центральний корінець у час пікіровки. З огляду на чутливість рослини до пошкодження коренів, цю процедуру складно назвати виправданою. Єдиний момент, коли прищіпку слід провести — в тому випадку, якщо розсада при вирощуванні сильно переросла, і центральний корінець став довгим і тонким. На думку досвідчених городників, становище корінців при посадці відіграє дуже важливу роль у розвитку перцю. Тому при пікіровці солодкого перцю треба стежити, щоб корінець не загинався і не поламався, бо це може привести до гальмування зростання розсади.

Відео: Коли і як правильно пікірувати розсаду перцю

Рекомендації та особливості по догляду за розсадою перцю

При плануванні пікіровки не забувайте, що після пересадки рослини потрібно помістити в світле і тепле місце, однак при цьому їх треба затінити перші декілька днів, захищаючи розсаду від сонячних променів. Якщо після пересадки помістити рослини туди, де вони росли раніше, сіянці приживуться швидше, ніж на новому місці. А все тому, що перець вже звик до певних умов і звикати до нових йому буде вельми складно.

Особливу роль у вирощуванні солодкого перцю відіграє правильна підгодівля. Перший раз удобрювати рослини після пересадки потрібно приблизно через 10 днів. Приготуйте розчин, змішавши в 10 літрах води 10 г аміачної селітри і по 40 г сірчанокислого калію і суперфосфату. Для кожного кущика потрібно не більше 100 мл суміші. Також в якості додаткового харчування для рослин візьміть настій кропиви або деревний попіл.

Рекомендації та особливості по догляду за розсадою перцю

При необхідності використовуйте мікроелементи — наприклад, водний розчин з 10 літрів води з додаванням:

 • 2грмідного купоросу і борної кислоти;
 • 1,5грмарганцевокислого калію.

При вирощуванні розсади перцю в окремих ємностях першу підгодівлю потрібно проводити при появі перших двох листочків, повторну підгодівлю проводять через два тижні. Деякі городники при вирощуванні перцю обходяться без пікіровки, не бажаючи зайвий раз травмувати рослину пересадкою. Для цього посівний матеріал відразу ж висаджують в різні стаканчики. А коли навесні настане стабільно тепла погода, можете проводити посадку перцю на грядку. Догляд за рослинами, яка вирощується без пікіровки, точно такий же, як і за рослинами, які пережили пересадку.

Єдиний нюанс полягає в посадці. Так, в один горщик можна висадити 2-3 насінини, а після того, як розсада підросте, оберіть з них один найсильніший кущик, а решту видаліть. Але пам’ятайте, що процес пікіровки робить перець більш сильними, а значить, перчики стануть не такими вразливими до захворювань і інших несприятливих умов.

На цьому наша стаття «Пікіровка розсади перцю – Коли і як правильно пікірувати розсаду перцю» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Пікіровка розсади перцю – коли і як провести роботу