Пікіровка розсади суниці способом перевалки або пересадки — відеоурок

Коли і як правильно пікірувати розсаду суниці


Пікіровка розсади суниці - Як пікірувати розсаду полуниці в домашніх умовах правильно

 

Пікіровка розсади суниці способом перевалки або пересадки - відеоурок

 

Якщо раніше пікіровка розсади суниці вважалася обов’язковим процесом, то сьогодні багато садівників з легкістю обходяться без неї, висаджуючи насіння відразу в окремі ємності. Але для власників будинків з невеликою присадибною площею, пророщування суниці без пікіровки не підходить. До того ж, у пікіровки розсади суниці є багато інших переваг!

Пікіровка розсади суниці з насіння — переваги технології і суть методу

Пікіровка розсади суниці є пересадкою або перевалкою молодих саджанців в індивідуальні горщики, заповнені родючою, повітропроникною ґрунтовою сумішшю. До проведення цього заходу кожен садівник відноситься по-різному. Хтось вважає, що пікіровка розсади суниці допомагає отримати більш якісні саджанці, а інші називають цей процес безглуздим і стресовим для молодої рослини.

Пікіровка розсади суниці - переваги технології і суть методу

Щоб розібратися в цьому питанні, слід розглянути головні переваги пікіровки:

  • розвиток потужної кореневої системи, завдяки утворенню великої кількості бічних коренів;
  • зручність висадки молодої розсади в ґрунт, відсутність переплетення кореневої системи;
  • можливість відбору тільки здорових саджанців, відсортування заражених сіянців;
  • застосування методу для затримки переростання розсади.

Підготовчий етап пророщування розсади суниці — агротехнічний комплекс

Перед початком пікіровки суниці або ремонтантної полуниці, необхідно проростити і підготувати розсаду до цього важливого процесу. Повний комплекс заходів по догляду включає в себе підтримання оптимальної вологості повітря і ґрунту, освітлення, температурного режиму і захист молодих рослин від грибкових хвороб і шкідників.

Підготовчий етап пророщування розсади полуниці.

Щоб рослина якомога швидше почала зростати, необхідно створити для нього умови міні-теплиці. Накрийте ємність, в якій пророщувати насіння, прозорим склом або плівкою. Зайвий конденсат буде збиратися на стінках захисного матеріалу, його потрібно постійно прибирати. Коли насіння проклюнеться, і з них з’являться перші паростки, забезпечуємо сходам постійне провітрювання, щоб запобігти надмірному зволоженню повітря і розвитку грибкових хвороб. Кілька разів в день знімаємо покривний матеріал на декілька хвилин, витираємо насухо і знову накриваємо молоді паростки. Так вам вдасться домогтися потрібного мікроклімату, необхідного для гарних сходів суниці.

У поливі важливо утримувати баланс, не допускаючи надмірного зволоження і пересихання ґрунту. У першому випадку сходи можуть почати гнити, а в другому — в’янути, що призведе до загибелі. Зволожуйте рослини регулярно невеликими порціями, наливаючи воду в піддон або обережно поливаючи грунт навколо паростків, не зачіпаючи листя.

 

 

Відео: Коли проводити пікіровку при вирощуванні розсади суниці

Гарне освітлення також сприяє швидкому зростанню розсади. Однак домогтися потрібної кількості сонячного випромінювання іноді буває досить проблематично, особливо у весняний період через короткий світловий день і похмуру погоду. Оптимальний світловий день для молодих сходів ­­– 10-12 годин, а для розсади на стадії пікіровки –  12-14 годин. Тут не обійтися без допомоги штучного освітлення, яке необхідно включати додатково на декілька годин рано вранці і після заходу сонця.

Потрібно запобігти розвитку грибкових хвороб до початку пікіровки. Особливу увагу варто приділяти проблемі молодої розсади суниці — хворобі «чорна ніжка». Для профілактики перед посадкою насіння внесіть в грунт деревний попіл або полийте грунт міцним розчином марганцівки. Якщо проблеми не вдалося уникнути, а на поверхні землі з’явився зеленуватий наліт і сірі нитки цвілі, використовуйте препарати Фітоспорін-М або Превікур. Заражені паростки видаляємо, а здорові саджанці підгодовуємо стимуляторами росту і комплексними добавками.

Коли починати пікіровку суниці і як підібрати необхідні матеріали

Моментом готовності суниці до пікіровки вважається поява 2-4 справжніх листочків. Далі приступаємо до підготовки індивідуальних ємностей і заповнюємо їх поживною сумішшю. Ємності для пікіровки можуть бути будь-якими. Головне, щоб розсаді було комфортніше в ній зростати, а також забезпечувалася хороша повітропроникність. Використовуйте невеликі горщики для квітів, одноразові стаканчики, вирізані форми з пластикових пляшок або пакетів з-під соку, не забувши зробити знизу дренажні отвори.

Коли починати пікіровку розсади клубники.

Оптимальний діаметр контейнера для пікіровки становить 8-10 см, а глибина –  10-12 см. При пікіровці в загальні ящики і теплиці, розсаду суниці висаджують за схемою 8×8 см. Після вибору ємностей приступаємо до підготовки ґрунту. Робимо  повітропроникний поживний субстрат, в якому б не затримувалася волога. Перед пророщуванням грунт потрібно обов’язково продезінфікувати. Зробити це можна кількома способами, наприклад, погрівши грунт в духовці або промивши його дезінфікуючим розчином марганцівки або мідного купоросу. Зразковий склад ґрунту для пікіровки розсади:

  • шість частин торфу;
  • три частини садової землі;
  • одна частина крупнозернистого піску;
  • 2-3 г комплексних мінеральних добрив (суперфосфат, азот, калійна сіль) на 1 кг ґрунту.

При відсутності торфу замінюємо його комплексом з перегною (перепрілого компосту) і землі, змішаних в рівних частках. Альтернативним варіантом родючої землі стане суміш з рівної кількості торфу і деревної тирси.

Перевалка або пересадка розсади суниці — що краще для рослин

Від густоти сходів суниці буде залежати подальший спосіб пікіровки. Тут виділяють два методи — перевалка і пересадка. Метод перевалки вважається більш щадним для рослини. Розсада суниці витягується із загального контейнера разом із земляною грудкою. Ризик травматизму незміцнілих коренів мінімальний. Але такий варіант підходить, якщо паростки знаходяться на комфортній відстані один від одного, їх легко можна відокремити разом із земляною грудкою.

Радимо прочитати: Розсада полуниці

В індивідуальній ємності для пересадки зробіть виїмку невеликою дерев’яною лопаткою, додайте кілька крапель стимулюючого розчину, наприклад Корневіну, обережно поглибите розсаду в посадкову ямку і присипте її землею, гарненько ущільнивши біля основи. Центральні корінці при пересадці краще злегка прищипнути, а також простежити, щоб інші коріння не загнулися вгору. При проведенні маніпуляцій з розсадою утримуйте її за листя і земляну грудку, уникаючи взаємодії з ніжним, тонким стеблом. У разі надмірної загущеності розсади суниці, метод перевалки не підходить. Застосовуємо варіант номер 2 — пересадку.

Відео: Пікіровка розсади суниці в окремі ємкості

Якщо коріння дуже заплуталося, то вам потрібно діяти обережно, щоб не травмувати кореневу систему. За допомогою вилки або іншого подібного інвентарю витягуємо розсаду разом із земляною грудкою з горщика. Опускаємо земляний комочок в ємність з теплою водою на декілька хвилин, промиваємо коріння від землі і обережно відокремлюємо їх один від одного. Оглядаємо кожен кущик, сумнівні екземпляри викидаємо, а у здорових сіянців злегка укорочуємо центральні корінці. Процес посадки такий же, як і при перевалці. Який би спосіб пікіровки ви не вибрали, пам’ятайте –  коренева шийка повинна завжди залишатися на рівні землі. Після закінчення пікіровки зволожуємо грунт. Щоб не нашкодити розсаді, використовуйте пульверизатор, розпорошуючи воду навколо паростка суниці. При звичайному поливі не забувайте зливати зайву вологу з піддону.

Через деякий час після пікіровки в ємність з розсадою можна підсипати ще трохи землі, не зачіпаючи точку росту. На присипаній землею частині стебла з’являться додаткові корінці. У перші дні пікіровки дайте розсаді звикнути до нових умов, захищаючи її від інтенсивного ультрафіолетового випромінювання. Поставте ємності з розсадою в тепле місце, в якості захисного матеріалу від сонця використовуйте прозору плівку або скло. Через декілька днів адаптації поверніть паростки на підвіконня.

Додатковий догляд за розсадою суниці — чи потрібно рослині загартовуватися

Якщо ви все зробили правильно, то через кілька днів у сіянців настане другий період активного росту. У цей час вам необхідно стежити за помірним поливом для кожного кущика, а також постійно провітрювати приміщення і забезпечувати розсаді тривалий світловий день.

Додатковий догляд за розсадою суниці - чи потрібно рослині загартовуватися

Не забувайте і про підгодівлю, які будуть стимулювати додатковий ріст сіянців і перешкоджати розвитку грибкових інфекцій. Серед таких добрив можна відзначити Растворін, Кеміру. За декілька тижнів до висадки на постійне місце виносимо розсаду на вулицю, загартовуючи її в природних умовах зростання, проводимо підгодовування деревним попелом.

На цьому наша стаття «Пікіровка розсади суниці» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Пікіровка розсади суниці способом перевалки або пересадки - відеоурок