Плетений паркан

Як зробити плетений паркан на дачу


Плетений паркан своїми руками для дачі Плетений паркан своїми руками для дачі

 

 

Плетений паркан своїми руками

У колишні часи паркан із прутів, простіше кажучи, тин, був дуже поширений для огорожі своєї території. В даний час плетений паркан є дуже цікавим елементом декору дачної ділянки і набуває все більшої популярності у поціновувачів прекрасного.

Робимо паркан на дачу фото

Плетена огорожа, гармонійно вписана в стиль дачної ділянки, надає їй індивідуальність і неповторну чарівність. Прикрашаючи свою ділянку плетеним парканом, Ви не тільки дбаєте про екологію, але і створюєте унікальний дизайн. А якщо додати до цього простоту і зведення і дешевизну натуральних матеріалів, то переваги плетеного забору очевидні.

Така огорожа із прутів, виготовляється різними способами, в залежності від того де її планується встановити. Для забору тин із прутів діаметром 2-2,5 см. виготовляється секціями і також знадобиться більш товстий, діаметром 3-5 см., каркасний прут. Секції довжиною близько двох метрів, встановлюються на підготовлену основу. Можна обійтися і без основи, але при установці на спеціальну металеву підставу термін служби плетіння значно збільшується. Висота такого паркану не обмежується, але оптимальна є 70 см.

Як зробити плетений паркан на дачу

Для декорування клумб використовуються плетені забори округлої форми із прутів меншого діаметру, до півтора сантиметра і товщим каркасним прутом. Їх можна виготовляти безпосередньо на місці у вигляді клумби навколо рослини. Такий спосіб використовується при виготовленні паркану діаметр, якого складає вище 100 см. Округлі плетені вироби, які за розмірами перевищують зазначений діаметр, збираються з головним кріпленням.

 

 

Також читайте: Плитка для доріжок своїми руками для дачі

Для того щоб зробити плетений паркан своїми руками немає необхідності в спеціальних навичках, або вкладанні значних матеріальних засобів. У перелік інструментів, які знадобляться в процесі виготовлення виробу входять ножівка, лопата, секатор або ножиці по дереву для обрізки прутів і пасатижі для закріплення гілок до вбитих у землю кілків. В якості альтернативи для закріплення гілок до вбитих у землю кілків використовується молоток з цвяхами.

плетений паркан своїми руками фото

Витратні матеріали для плетеного забору

Витратний матеріал можна заготовити у себе на ділянці, але можна придбати в розпліднику пучками. Найкращим матеріалом є прути верби, але можна використовувати прути кизилу, берези, яблуні. Дуже красиво виглядає плетіння з лози різних порід дерева. Потім на зручну глибину вкопуються вертикальні кілки, розташовані на початку і в кінці плетіння, як можна ближче один до одного, а потім рівномірно по всьому периметру. Краще для кілків використовувати металеві прути або обрізки труб, а у разі застосування дерев’яних, їх краще обробити антисептиком.

Приступаємо до виготовлення плетеного забору своїми руками

Перед початком плетіння гілки краще обробити в паровій бані. Після висихання вони стають гнучкими і зберігають міцність. На наступному етапі необхідно розділити прути на тонкі і товсті. Великі в діаметрі прути вплітаються в нижню і верхню частину виробу, а тонкі розташовуються посередині плетіння. Плетіння за встановленими кілками проводиться, починаючи знизу у вигляді «вісімки» просуваючись вгору. Гілка, огинаючи кілки то попереду, то позаду формує ряд. Якщо вона закінчується на шостому за рахунком колі, то наступну гілку треба вплітати, починаючи з п’ятого кілочка.

Приступаємо до виготовлення плетеного забору своїми руками

Щоб паркан вийшов красивим і довговічним необхідно щільно розташувати батоги один над одним. Починати процес необхідно від землі, рухаючись нагору, при цьому рівномірно розподіляючи по кілкам товсті і тонкі кінці прутів. Кожна нова гілка вплітається, починаючи з товстого кінця і завершуючи тонким кінцем. Для з’єднання кінцевих прутів у верхній частині використовується відпалений дріт, що є найкращим варіантом.

Плетений паркан своїми руками — відео по темі

Зайві частини прутів можна обрізати. Щоб нижній ряд гілок не опустився на землю і залишався в колишньому положенні в процесі експлуатації, його можна закріпити дротом. Можливо, також прибити нижній ряд на невеликі гвоздики до вбитих горизонтально кілків. Таку ж операцію слід провести з гілками розташованими зверху, щоб вони не піднімалися. Завершальним штрихом в самостійно виготовленому забору послужать горщики, кухлі, які прикрашають його зверху. А якщо посадити уздовж плетеного забору кукурудзу або соняшники, то дачна ділянка перетвориться до невпізнання.

Також рекомендуємо подивитися розділ «Все про дачу» де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації, яка послужить Вам у догляді за вашою дачною ділянкою.

Читайте також:

 

Плетений паркан