Плетиста троянда Laguna (Блакитна лагуна): характеристика, фото та опис сорту, відгуки

Роза плетистая Лагуна: історія селекції і різновиди, опис та догляд


Плетиста троянда Laguna (Блакитна лагуна): фото та опис, відгуки

 

Плетиста троянда Laguna (Блакитна лагуна): характеристика, фото та опис сорту, відгуки

 

Троянда плетиста Лагуна набирає популярності в ландшафтному дизайні як рослина для прикраси альтанок, стін і арок. Її популярності сприяють не тільки красиві квіти, а й невибагливість розведення.

Історія селекції виведення плетистої троянди Laguna

Виведена квіткова культура компанією «Вільгельм Кордес і сини» з Німеччини. Розведенням та створенням троянд фірма займається з кінця XIX століття. Їх основне заняття — гібридизація вже наявних сортів з метою отримання красивих і невибагливих нових різновидів. У рік вони виробляють до 50 тис. гібридів. Але товарні «випробування» проходять лише 4-6 сортів.

Плетисту троянду Лагуна компанія отримала ще в 1995 році. Але так як тривалість перевірки становить 8-10 років, перші згадки про сорт з’явилися тільки в 2004 році. Тоді ж компанія отримала на Лагуну права. Правда, невідомо, чи внесений цей гібрид в Держреєстр України.

Вивела фірма цю плетисту троянду методом схрещуванням Ля Севіллани і Симпатії. Причому перший материнський сорт — кущовий, другий — в’юнкий.

Роза La Sevillana зареєстрована в 1978 році, виведена шляхом гібридизації відразу 6 інших різновидів, оригінатор — Марі-Луїза Мейланд з Франції.

Роза блакитна лагуна опис

Плетиста крупноквіткова троянда Роза блакитна лагуна виведена в Німеччині в 1964 році Реймер Кордес, це гібрид сортів Вільгельм Хансманн і Дон Жуан.

Опис і характеристики сорту плетистої троянди Лагуна

Компанія «В. Кордес і сини» спеціалізується на виведенні невибагливих гібридів, які не потребують особливого догляду і умов вирощування. Лагуна не відрізняється від інших сортів цієї фірми. Правда, треба враховувати, що невибагливість її вказана для кліматичних умов Німеччини. і Українські садівники відзначають не дуже хорошу зимостійкість цієї плетистої троянди.

Характеристики:

 • кущ виростає до 3 м;
 • максимальний діаметр — 1 м;
 • квіти зібрані в кисті по 8 штук у кожній;
 • заявлено, що Лагуна витримує морози до — 35 ° С;
 • листя щільне, темно-зеленого кольору з глянцевим блиском;
 • квіти діаметром 10 см;
 • тон темно-рожевий;
 • загальна кількість пелюсток в кожній квітці — 50;
 • текстура пелюсток і бутонів шовковиста;
 • цвіте Лагуна протягом всього теплого сезону до осінніх заморозків в 2 хвилі;
 • щедрість цвітіння визначає вік куща.

Друга хвиля цвітіння за інтенсивністю не поступається першій.

Опис і характеристики сорту плетистої троянди Лагуна

На основі плетистої троянди Лагуни відносно недавно було виведено ще два різновиди: Блакитна Лагуна і Солодка (Sweet) Лагуна

Плетиста троянда Лагуна (Блакитна лагуна)

Головна відмінність цієї плетистої троянди від материнського сорту — відтінок пелюсток. Вони здатні змінювати своє забарвлення залежно від віку квітки. Спочатку вони лілові. У зрілої троянди набувають світло-фіолетового відтінку. Напівмахрові квіти дрібніші, ніж у материнського різновиду і мають меншу кількість пелюсток. Первісна Лагуна «оснащена» хорошим захистом: у неї дуже колючі стебла. Але Блакитна «відзначилася» і тут. У неї ще більше загнутих шипів. Краще не пробувати зривати квіти Лагуни голими руками.

Солодка Лагуна — троянда

Зовсім новий різновид, виведений в 2012 році. Він зберіг всі переваги материнського сорту і придбав нові переваги. У великих махрових квітів дуже оригінальний аромат, в якому присутні нотки:

 • герані;
 • лимона;
 • пачулі;
 • багатьох інших компонентів.

Пелюстки у плетистої троянди Світ Лагун, на відміну від Блакитної і материнського сорту, ніжно-рожеві.

 

 

Блакитна лагуна - фото.

Переваги і недоліки вирощування плетистої троянди Laguna

Основна якість, яка приваблює садівників в сорті троянди Лагуна, — дуже тривале цвітіння. Ще одна його значна перевага перед іншими рожевими кущами — хороша морозостійкість. Ця плетиста троянда може рости в IV зоні, так як витримує морози до — 28-35 ° С. Теоретично Лагуну можна вирощувати в садах Середньої смуги України, не забуваючи вкривати на зиму. Але в цьому відношенні не все так просто. Крім рясного цвітіння, через яке майже не видно листя, і морозостійкості, у плетистої троянди Лагуна є й інші.

Переваги:

 • стійкість до більшості захворювань, від яких страждають рожеві кущі, включаючи чорну плямистість і борошнисту росу;
 • здатність переносити нестачу вологи;
 • стійкість до несприятливих природних умов;
 • витривалість під час затяжних дощів;
 • швидке розростання куща, завдяки якому прикраса саду відбувається з найменшими тимчасовими витратами;
 • насичений приємний аромат, що поширюється влітку по всьому саду;
 • пелюстки майже не змінюють забарвлення в міру дозрівання квітки.

До мінусів плетистої троянди відносять значну кількість гострих і міцних шипів, через які за кущем складно доглядати. Менш очевидні недоліки Лагуни — невелика стійкість до павутинного кліща і попелиці, а також необхідність пошуку зимового укриття.

Переваги і недоліки вирощування плетистої троянди

Фото і опис троянди плетистої Лагуни дуже привабливі, але відгуки садівників про неї зазвичай не надто сприятливі. Правда, це пов’язано не з примхливістю рослини, а з особливостями її цвітіння. Відцвілі троянди не опадають, а залишаються на кущі коричневими грудочками. Виглядає це некрасиво, але прибрати мертві квіти складно: заважають ті найгостріші шипи. До того ж прибрати зайве можна в тому випадку, якщо кущ низький.

Коли він виростає до 3 метрів, місія з облагороджування зовнішнього вигляду рослини стає практично нездійсненною.

Способи розмноження плетистої троянди Laguna

Плетисті троянди розмножують 4-ма способами:

 • насінням;
 • відводками;
 • живцями;
 • щепленням.

Насіння проростає погано і купувати його потрібно в надійному магазині, щоб уникнути пересортиці. Та й квітів потім чекати доведеться довше. Щеплення зазвичай проводять досвідчені квітникарі. Це відносно складна процедура, особливо окулірування.

При цьому способі на підщепу «садять» лише бруньку плетистої троянди. Є й інший спосіб щеплення: держаком. Процедура схожа, але замість бруньки використовують частину стебла.

Способи розмноження плетистої троянди Laguna

При цьому набагато простіше розмножувати кущі живцями або відводками. Методика розмноження живцями однакова для видів рослин. Ще зручніше отримати нові плетисті троянди за допомогою відводків. Стебла у цих сортів тонкі і гнучкі. Без опори вони стеляться по землі. Досить позбавити пару пагонів опори і присипати їх землею посередині. Якщо зробити це навесні, вже восени можна буде висадити молоді кущі на нове місце. Відведення — найбільш продуктивний спосіб розмноження плетистих рослин.

Вирощування і догляд за трояндою Блу Лагун

Висаджувати куплені живці можна восени або навесні. Краще приживаються рослини, висаджені у вересні або на початку жовтня. Але якщо з якоїсь причини терміни були пропущені, купити і посадити Лагуну можна навесні, після того як грунт прогріється до 10 ° С.

Загальні правила посадки Лагуни і інших рослин однакові:

 • вибрати місце для посадки;
 • підготувати яму 0,5 м завглибшки і 60 см в діаметрі;
 • заповнити яму грунтом;
 • саджанець з голим корінням оглянути і видалити відмерлі частини, якщо посадка планується з грудкою землі, нічого цього робити не треба;
 • коріння витримати в розчині стимулятора;
 • при посадці рівномірно розподілити коріння по грунті в ямі і стежити, щоб коренева шийка була на рівні грунту;
 • рясно полити саджанець.

Вирощування і догляд за трояндою Блю Лагун

Але у плетистих троянд є і свої особливості. При приготуванні ями дотримуються необхідну відстань до вертикально розташованих об’єктів: 50 см. Поруч з саджанцем потрібно обов’язково встановити шпалери для майбутніх пагонів.

Зауваження! Шпалеру ставлять на відстані 10 см від стіни, якщо троянда була висаджена поблизу будівлі.
Після посадки плетисту Лагуну обрізають на висоті 20-25 см від рівня грунту. У перші 2 тижні саджанець необхідно захищати від прямих сонячних променів.

При відсутності природних опадів поливати Лагуну в перший рік необхідно досить часто: кожні 5 днів. В наступні роки — раз в 10 днів. Через рясне цвітіння плетиста троянда Лагуна вимагає частої підгодівлі, 4-5 разів за сезон.

Удобрюють за схемою:

 • навесні — азот;
 • влітку — калій і фосфор;
 • в кінці сезону вегетації — калій.

Натуральну органіку вносять раз в 2 роки. Дослідним шляхом встановлено, що для Лагуни оптимальне сполучення перегною, дозрілий компост і кісткове борошно.

Обрізку проводять навесні, видаляють всі хворі і засохлі пагони. Восени прибирають квіти, які не схильні опадати самостійно.

На зиму Лагуну вкривають після того, як температура повітря падає до — 7 ° С. Її пагони знімають зі шпалери і укладають на землю. Вільний простір заповнюють ялиновим гіллям. Зверху накидають Спанбонд, опале листя або хвойні гілки. Закривають все руберойдом і кладуть зверху дошки.

Шкідники і хвороби

Рози, які представляють культурні сорти, в зимовий час дуже часто вимерзають. Найчастіше в усьому винні господині, які не закрили троянди на зиму. Підготовка до зимівлі безпосередньо залежить від групи, до якої належить квітка. Більше про догляд за трояндами взимку ви можете найти в нашій статті.

Блакитна Лагуна через незвичайний колір пелюсточок, часто виглядає навіть більш виграшно родинних їй різновидів плетючих троянд.

Шкідники і хвороби

Лагуна не надто стійка до фізичних шкідників: павутинного кліща і попелиці. Втім, рослин, стійких до цих паразитів, практично не існує. Хіба що вихідці з іншого континенту, які не входять до раціону попелиці і кліщів. Захищають Лагуну за допомогою інсектицидів.

Борошнистої роси і чорної цвілі плетиста троянда фірми «Кордес» пручається краще багатьох інших сортів. Але іноді ці захворювання розвиваються і на Лагуні. Методи боротьби з ними такі ж, як і для інших рослин.

Плетюча троянда Лагуна в ландшафтному дизайні

Плетючі троянди використовують в ландшафтному дизайні для прикрас будинків і створення квіткових арок або шпалерних живоплотів. Безліч квітів цього сорту дозволяє створити гарні композиції. Нерідко кучеряві види застосовують для прикраси і затінення садових альтанок. Іноді стебла плетуться по стіні будинку та закривають частину вікна.

Висновок

Троянда плетиста Лагуна послужить прикрасою саду навіть у недосвідченого квітникаря. Невибагливість дозволяє їй «прощати» помилки початківця садівника.

Відео: Короткий опис троянди Лагуна

Ще більше цікавої та корисної інформації про квітникарство ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Плетиста троянда Laguna (Блакитна лагуна): характеристика, фото та опис сорту, відгуки