Побілка дерев на зиму: як приготувати розчин для побілки дерев

Як і чим білити дерева восени і навесні


Підготовка до зими, побілка дерев, як білити дерева, готуємо дерева до зими, осінні роботи в саду. Підготовка до зими, побілка дерев, як білити дерева, готуємо дерева до зими, осінні роботи в саду.

 

Побілка дерев на зиму: як приготувати розчин для побілки дерев

 

Зима наближається швидкими темпами і саме час задуматися про захист дерев у вашому саду. Одним з найважливіших компонентів такого захисту, безсумнівно, є побілка дерев, вона на рівні з обрізанням допомагає дереву правильно рости і формуватися, також захищає його від впливу зовнішніх негативних факторів. Саме побілка дерев навесні і восени стане темою нашої статті.

Коли та як білити дерева восени

Побілкою дерев займаються у жовтні — листопаді. Для цього потрібно вибрати відповідну погоду, вона повинна бути сонячною і сухою. Оновлюють побілку наприкінці лютого на початку березня. Дерева білять за плюсової температури мінімум (+ 4 … + 6 ° С).

Друге питання, яке часто виникає при побілці дерев — це до куди білити дерева?

Білять дерева на висоту, на яку можуть дістати мінімум 1,5-1,7 метра. Оскільки побілка призначена для винищування комах які живуть під корою дерева і для захисту від сонячних опіків, побілка здійснюється агресивною сумішшю, тому перед побілкою рекомендується провести підготовку дерева до побілки. Молоді дерева білять не високо, до відгалужень.

Як швидше побілити дерева

Для цього Вам знадобляться кілька плоских пензлів, їх пов’язують в одну велику кісточку, таким чином, Ви вбиваєте двох зайців відразу, швидше побілите і більш якісно, так як вбирання розчину буде кращим. Його (розчин) не шкодуйте. Не переживайте якщо після побілки дерева виглядають блідо, яскраво білий колір з’явиться лише через пару годин.

 

 

Чим білити дерева перед початком зими

Найчастіше більшість людей використовує акрилову фарбу, тому як вона найбільш стійка, не змивається дощем, тому захисні функції збереже до настання весни. Більш дешевий варіант це- глиняні і вапняні розчини, але вони не такі стійкі і Вам доведеться повторно білити дерева в кінці зими, хоча для молодих дерев цей розчин підходить краще, оскільки під ним вони здатні вільно дихати.

Іноді для побілки використовують суміш з таких інгредієнтів як: вапно або крейду з ПВА, молоком, глиною іноді використовують і господарське мило туди додають гній або мідний купорос для знезараження.

Розчини для побілки дерев

— 1 кг. Гною, 1 кг. вапна, 200 гр. мідного купоросу і все це залити 8 літрами води. Перемішуємо і даємо настоятися дві-три години.

— 1 кг. Жирної глини, 2 кг. гашеного вапна, 1 лопата коров’ячого гною, 250 гр. мідного купоросу на 10 л. води. Перемішуємо і настоюємо 2-3 години.

— 2 кг. Гашеного вапна, 400 гр. мідного купоросу (розчиняємо в гарячій воді), 60-110 гр. казеїнового клею на 10 л. води. Дуже довговічна речовина.

Побілка дерев на зиму - як білити дерева восени

Важливі аспекти при біленні дерев

Як відомо коли хочеш досягти гарних результатів, в чому не-будь, важливо не випустити дрібних деталей, про такі деталі ми зараз і поговоримо.

  • Консистенція Суміші, тут має бути золота середина, не сильно густа, так як буде грудочками, але й не повинна стікати з дерева.
  • Колір Повинен бути обов’язково білим, тому як тільки він гарантує відображення сонячних променів.
  • В Суміші обов’язково повинен бути клей, щоб дощ не змив вашу побілку.
  • Концентрація для молодих дерев повинна бути менша, ніж для дорослих.
  • У випадку, коли побілка відшаровується від кори, Вам потрібно провести побілку ще раз.

Як підготувати дерева до осінньої побілки

Щоб побілка дерев дала належний результат, потрібно попередньо провести підготовку дерева до неї. Як ми писали на початку статті, побілкою дерев займаються в суху погоду, а ось готують їх у вологу погоду.

Підготовка полягає в очищенні кори, потрібно вишкребти омертвілу кору, лишайники та інші нарости. Це все в ідеалі потрібно робити вручну. Все це вишкрябається на целофанову плівку, яку попередньо потрібно буде розкласти під деревом. Після чого потрібно спалити все що нашкребли, краще це зробити подалі від своєї ділянки. Наступним етапом підготовки дерев до побілки, буде дезинфекція, роблять це в суху погоду.

Для дезінфекції найкраще використовувати зольно-мильний розчин:

На 1 літр гарячої води 5 гр. господарського мила і 200-300 гр. золи. Мочимо ганчірку в цьому розчині і обрираємо дерева. Зола буде і дезінфікувати й удобрювати.

Восени підготовка дерев дуже важлива і то як Ви підготуєте їх до зимівлі буде на пряму впливати на Ваші врожаї влітку і восени, тому підійдіть до цього процесу особливо ретельно!

Побілка дерев навесні і восени відео

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для правильної побілки дерев на зиму. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими деревами все буде в порядку!

 

Побілка дерев на зиму: як приготувати розчин для побілки дерев