Побілка дерев навесні: чим білити дерева весною

Коли і як білять плодові дерева весною


Побілка дерев навесні - Коли і як білять плодові дерева весною

 

Побілка дерев навесні: чим білити дерева весною

 

Раніше дерева за традицією білили в квітні на суботниках. Ось чому деякі дачники саме в цей час починають дачний сезон. Дерева з білими стовбурами і зеленими кронами як би говорять про те, що зими прийшов кінець. Але деякі фахівці говорять про те, що неправильна побілка дерев навесні приносить їм шкоду.

Навіщо білити дерева навесні

Дерева необхідно білити в саду для того щоб захистити їх від впливу деяких природних чинників. Це може бути низька температура, сонячні промені, а також шкідники, які постійно живуть в землі. Ось чому дерева рекомендується білити два рази в рік.

Щоб вишні і яблуні могли перезимувати, необхідно їх білити восени. Виконувати таку побілку потрібно тоді, коли вже опало листя, але морози ще не настали. Це дасть можливість захистити навесні дерево від сонячних променів і від шкідників.

Навіщо білити дерева навесні

Як білити старі дерева

Особливу увагу потрібно приділити побілки старих дерев. На них збирається стара кора, нерівності, є тріщини, де побілка погано «сідає». Тому перед побілкою стовбур дерева потрібно добре очистити. Використовуються скребки та щітки. Однак найчастіше робота виконується звичайними ганчірковими рукавичками, які не так шкодять кору дерева, як скребки. Якщо Ви вибрали в якості основного інструменту скребок, то необхідно проводити роботу максимально обережно, щоб не пошкодити дерево.

Читайте також: Мідний купорос застосування в садівництві

Як білити старі дерева

 

 

Не всі різновиди побілки усувають шкідників і мікроорганізми. Тому потрібно заздалегідь проводити обробку дерев різними засобами. Розчин потрібно наносити так, щоб він не стікав зі стовбура і гілок. Занадто часто не рекомендується застосовувати розчин, так як він може нашкодити корі дерева.

Як приготувати розчин для побілки дерев навесні

Як приготувати розчин для побілки дерев навесні

Відмінним варіантом для обробки стовбурів дерев є зола. Її розводять на десять літрів води — три кілограми. Також додається мило. Таким розчином обробляються дерева в сонячну погоду.

Якщо на деревині виявлені тріщини, то їх потрібно замазати спеціальним розчином, який прискорять процес загоєння дерева. Найкраще зробити самостійно мастику з коров’яку і соломи, а також з глини. Хоча розчин не буде достатньо міцним, проте, якийсь час протримається і захистить дерево від шкідників.

Весняна побілка фруктових дерев

Найкращий варіант білити дерева — використання фарбопульта. Так вдасться заощадити розчин і час. Мало того, всі тріщинки заповняться побілкою. Найчастіше для цього використовують звичайний пензлик.

Білити дерево потрібно від самого кореня до перших гілок. Помилковою є думка про те, що досить буде побілити дерево тільки на метр стовбура. Справа в тому, що шкідники і вище зможуть пробратися до дерева, так само, як і морози. Ось чому при побілки потрібно фарбувати і деякі гілки.

Весняна побілка фруктових дерев

Читайте також: Захист дерев, взимку і навесні

З причини того, що існує безліч видів побілки для дерев, то й призначення у них різне. Наприклад, навесні білити одним вапном дерева недоречно, тому що при першому дощі все змиється. В основний розчин додається клей ПВА, послід і мідний купорос, щоб побілка трималася краще і не змивалася.

Все залежить від того, яке дерево білиться. Якщо робота виконується зі старим деревом, то для нього не страшні будь-які добавки. Але для молодого саджанця не потрібно використовувати багато добавок.

У кращому випадку в магазині можна купити розчин, який вже готовий для робіт. У складі є спеціальні компоненти, які покращують захисні якості дерева. Продається засіб як в сухому, так і в розведеному вигляді. Примітно, що такі розчини відмінно виглядають на дереві, а також надійно захищають його від шкідників. Товар є екологічно чистим.

Побілка дерев вапном з мідним купоросом і клеєм ПВА

Побілка дерев вапном з мідним купоросом і клеєм ПВА

Для приготування суміші необхідно:

  • 60 грам клею ПВА (або шпалерного)
  • 2 кілограми вапна
  • 400 грам мідного купоросу
  • 1 кілограм глини
  • 1 кілограм гною

Як приготувати: На 5 літрів води беремо клей і добре розмішуємо. Після цього додаємо, помішуючи гашене вапно і розведений в гарячій воді мідний купорос. Далі поступово додаємо жовту глину і гній. Повинна вийти сметаноподібна суміш. Робити побілку потрібно широкою щіткою або пензлем зверху вниз.

Така суміш має хороші захисні властивості, відмінно прилипає до стовбура і довго тримається та не змивається дощем. Відмінно підійде для старих дерев на дачі.

Відео: Коли білити дерева в саду

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для правильної побілки дерев навесні. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими деревами все буде в порядку!

 

Побілка дерев навесні: чим білити дерева весною